https://plstatyba.lt/

Temos: Automobiliai, transportas.

Kodėl susidėvėjusios padangos yra pavojingos?

Labiausiai susidėvėjusios automobilio dalys yra padangos. Galų gale jos yra atsakingos už transporto priemonės sukibimą su kelio danga. Pagrindinė jų dėvėjimo priežastis yra ilgas tarnavimo laikas. Kelių saugumas priklauso nuo automobilio padangų efektyvumo. Todėl kiekvienas mašinos savininkas turi nuolat stebėti savo padangų tinkamumą.

Kodėl važiuoti susidėvėjusia guma yra pavojinga?

Padangų eksploatavimo sąlygos atsispindi pakaboje. Tai yra, padangų nusidėvėjimo lygis yra vienas iš pagrindinių taškų, turinčių įtakos viso automobilio būklei. Todėl, jei protektoriaus rašto susidėvėjimas buvo netolygus ir pakankamai greitas, tai rodo, kad automobilyje yra gedimų. Padangų susidėvėjimas yra ypač pavojingas važiuojant dideliu greičiu žiemos keliais. Šaltuoju metų laiku padangų sukibimas su kelio danga labai pablogėja, ir tai gali sukelti neigiamų pasekmių (avarija).

Kadangi bandymai važiuojant dėvėta padanga parodė, kad kelio paviršiaus sukibimas yra perpus mažesnis, palyginti su naujomis padangomis. Todėl važiuodami tokiomis padangomis turėtumėte būti ypač atsargūs, ir geriausia jas kuo greičiau pakeisti.
Žiemines padangas sudaro kitoks protektorius, užtikrinatis aukštą automobilio sukibimą su snieguota ir apledėjusia trasa. Todėl, jei protektorius yra susidėvėjęs, tada pasvirusios protektoriaus rašto dalys neatlieka savo tiesioginės funkcijos, o tai turi įtakos sukibimo kokybei ir pablogina automobilio elgesį.

Važiavimas dėvėtomis padangomis šlapiu keliu gali sukelti „akvaplaningo“ efektą. Tai yra, jei automobilio greitis yra pakankamai didelis, vanduo ir nešvarumai neturės laiko išeiti per protektoriaus griovelius. Bet jei protektoriaus raštas beveik ištrintas, sukibimas bus labai silpnas, nes po padanga bus daug vandens. Toks važiavimas yra gana pavojingas, nes jis gali sukelti eismo įvykį. Taip pat lietingu oru žymiai padidėja stabdymo kelias. Palyginti su nauja guma, susidėvėjusioms padangoms reikia 2 ar daugiau metrų, kad transporto priemonė būtų sustabdyta net važiuojant nedideliu greičiu.

Susidėvėjusios padangos geriausiai veikia visiškai sausose kelio atkarpose. Taip yra todėl, kad visiškai nusidėvėjęs protektorius yra geriau sukibęs. Bet net atsižvelgiant į šį momentą yra labai pavojinga važiuoti susidėvėjusia guma, nes atsiranda keletas neigiamų aspektų: padidėja stabdymo kelias, padidėja akvaplaningo tikimybė, pablogėja kontaktas su važiuojamąja kelio dalimi ir dar daugiau. Todėl rekomenduojama kuo greičiau nusipirkti geras padangas ir sumontuoti.

Pagrindinės padangų susidėvėjimo priežastys

Šie aspektai pablogina automobilio padangų būklę:
Žemos kokybės kelio danga. Jei dažniausiai važiuojate blogais keliais, turite mokėti atitinkamai vairuoti, kad sumažintumėte neigiamą poveikį gumai.
Vairavimo stilius. Šis parametras daro įtaką ne tik padangų nusidėvėjimui, bet ir mašinos veikimui bei eksploatavimo būklei.
Netinkamas oro slėgis padangų viduje.
Priešlaikinė automobilio priežiūra.
Ratų disbalansas.
Neraštingos sezoninės padangos. Vasarinės padangos turi tvirtą struktūrą, o žemoje temperatūroje jos tampa dar mažiau elastingos. Todėl jų tarnavimo laikas pasibaigia pakankamai greitai, jos negali užtikrinti optimaliausio sąlyčio su kelio danga. Žieminės padangos yra lankstesnės, todėl važiuodamos keliais šiltuoju metų laiku jos greitai susidėvi ir lieka be dyglių.
Neteisingai pritvirtinti ratai.
Nepaisoma greičio taisyklių. Kiekviena padanga turi specialius greičio indeksus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis naujas padangas.
Slydimas esant blogam orui
Visa tai neigiamai veikia ne tik automobilių padangų būklę, bet ir visos transporto priemonės veikimą.

PADANGOS INTERNETU PIGIAU VILNIUJE IR VISOJE LIETUVOJE

RANETA, MB

Susiję straipsniai:
https://www.iv.lt/?gclid=EAIaIQobChMIlK_2zszk5gIVgo0YCh01HQakEAEYASAAEgJx_fD_BwE/