http://www.parodos.lt/parodos/sveikatos-dienos-2020/

Zarasų socialinės globos namai

Veikla ir teikiamos paslaugos:

Zarasų socialinės globos namai įsikūrė pačiame Lietuvos pakraštyje, jos šiaurės rytų dalyje, Utenos apskrityje. Įstaiga yra labai gražiame gamtos kampelyje. Kalvos apaugusios mišku, o pakalnėje tyvuliuoja ežeras. Gamtos vaizdai suteikia gyventojams sielos ramybę.

Zarasų globos namai buvo įsteigti apie 1920 metus. 1936m. buvo nupirkti Puodiškių vienkiemio pastatai, žemė, įveistas sodas ir t.t. Tuo metu čia gyveno 30-40 senų žmonių ir invalidų. 

Nuo 2019 m.  Zarasų socialinės globos namuose yra 210 vietų. Gyvena žmonės iš įvairiausių Lietuvos rajonų. Gyventojų patogumui veikia kirpykla, skalbykla, biblioteka, rodoma televizija, veikia internetas. Socialinės globos namų gyventojai turi visas galimybes siūti, megzti, drožinėti, sportuoti bei užsiimti kitais rankdarbiais. Šiuo metu Zarasų socialinės globos namų steigėjas yra Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Zarasų socialinės globos namai yra valstybinė žmonių globos įstaiga, skirta seniems taip pat fizinę bei protinę negalią turintiems neįgaliems žmonėms, kuriems reikalinga globa ir slauga bei kurie negali gyventi savarankiškai. Pagrindinis socialinės globos namų tikslas – sudaryti tinkamas gyvenimo ir reabilitacijos sąlygas, organizuoti kokybišką reikalingų paslaugų teikimą, atsižvelgiant į socialinės globos namų bendruomenės narių negalės laipsnį, sveikatos stovį, pomėgius, poreikius ir interesus. Organizuojant globos įstaigos veiklą laikomasi šių pagrindinių principų: sukurti globos namų aplinką kiek galima artimesnę namų aplinkai, sudaryti sąlygas dalyvauti globos įstaigos veikloje, skatinti gyventojus pasirūpinti savimi bei kitais globos namų bendruomenės nariais.

 Globos namai taip pat teikia atokvėpio paslaugą ir dienos socialinę globą.

Filialai/Padaliniai:
Galerija:
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
https://www.iv.lt/?gclid=EAIaIQobChMIlK_2zszk5gIVgo0YCh01HQakEAEYASAAEgJx_fD_BwE/