https://plstatyba.lt/

Zarasų socialinės globos namai

Veikla ir teikiamos paslaugos:

Zarasų socialinės globos namai įsikūrė pačiame Lietuvos pakraštyje, jos šiaurės rytų dalyje, Utenos apskrityje. Įstaiga yra labai gražiame gamtos kampelyje. Kalvos apaugusios mišku, o pakalnėje tyvuliuoja ežeras. Gamtos vaizdai suteikia gyventojams sielos ramybę.

Zarasų globos namai buvo įsteigti apie 1920 metus. 1936m. buvo nupirkti Puodiškių vienkiemio pastatai, žemė, įveistas sodas ir t.t. Tuo metu čia gyveno 30-40 senų žmonių ir invalidų. 

Nuo 2019 m.  Zarasų socialinės globos namuose yra 210 vietų. Gyvena žmonės iš įvairiausių Lietuvos rajonų. Gyventojų patogumui veikia kirpykla, skalbykla, biblioteka, rodoma televizija, veikia internetas. Socialinės globos namų gyventojai turi visas galimybes siūti, megzti, drožinėti, sportuoti bei užsiimti kitais rankdarbiais. Šiuo metu Zarasų socialinės globos namų steigėjas yra Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Zarasų socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti socialinę globą nesavarankiškiems ir iš dalies savarankiškiems asmenims, kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namuose apgyvendinami senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, ir asmenys, turintys proto negalią ir (ar) psichikos sutrikimų, dėl kurių jiems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, ir kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

Globos namai taip pat teikia atokvėpio paslaugą ir dienos socialinę globą.

Filialai/Padaliniai:
Galerija:
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
https://www.iv.lt/?gclid=EAIaIQobChMIlK_2zszk5gIVgo0YCh01HQakEAEYASAAEgJx_fD_BwE/