http://www.parodos.lt/parodos/sveikatos-dienos-2020/

Palangos gintaras, Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija, VšĮ

Veikla ir teikiamos paslaugos:

Išankstinė vietų rezervacija, tel. 8 460 40102, 8 460 41236
Registratūra, tel. 8 460 4123 (visą parą)
Informacija, tel. 8 460 40103
El.p.: registracija@palangosgintaras.lt

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija “Palangos gintaras” – didžiausia vaikų sanatorija Baltijos šalyse. Priimami sergantys vaikai su Lietuvos teritorinių ligonių kasų siuntimais bei už privačias lėšas.

Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veikla:

  • vaikų reabilitacija (kvėpavimo, nervų, judamojo-atramos aparato, virškinimo sistemos, ausų-nosies-gerklės ligos, psichikos ir elgesio sutrikimai);
  • palaikomoji reabilitacija (nervų, judamojo-atramos aparato ligos);
  • vaikų sveikatą grąžinamasis gydymas (kvėpavimo, nervų, judamojo-atramos aparato, virškinimo sistemos, ausų-nosies-gerklės ligos, psichikos ir elgesio sutrikimai);
  • antirecidyvinis gydymas.
    Medicininę reabilitaciją ir sanatorinį gydymą mūsų įstaigoje vykdo specialistų komanda. Yra pritaikytos patalpos vaikams su negalia: įėjimuose įrengti pandusai ligoniams važiuoti invalidų vežimėliais, palatose – platesnės durys, san. mazgai ir dušai pritaikyti ligoniams su sunkia negalia.

Sanatorijoje gydomi vaikai nuo 1 iki 18 metų amžiaus. Pacientai nuo 1 iki 8 metų amžiaus bei vyresni nei 8 metų, turintys negalią ir atitinkamus dokumentus iš TLK, sanatorijoje gydomi su slaugančiais asmenimis. Vaikai nuo 8 iki 18 metų sanatorijoje gydosi vieni.

Sanatorijoje teikiamos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijos (vaikams) su gydančiojo gydytojo siuntimais.

Sanatorijoje yra 300 vietų, gydomi vaikai sergantys:

kvėpavimo sistemos ligomis; nervų sistemos ligomis; psichikos ir elgesio sutrikimais; judėjimo atramos aparato pažeidimais; ausų-nosies-gerklės ligomis; virškinimo sistemos ligomis.

Sanatorijoje taikomi medicininės reabilitacijos metodai, formos ir gydymo priemonės:

kineziterapija (gydymas judesiu); fizioterapija (gydymas fizikiniais veiksniais); psichoterapija (psichologinė ir socialinė pagalba); klimatoterapija (gydymas natūraliais gamtos veiksniais-saulė, jūra, oras); gydymas medikamentais; dietoterapija.

Kineziterapija:

rytinė higieninė gimnastika lauke ir salėje; individualioji ir grupinė gydomoji gimnastika salėse ir lauke; gydomoji gimnastika su „Ketler“ firmos treniruokliais; ergoterapija; gydomasis masažas; stuburo tempimas vandenyje; mechanoterapija.

Fizioterapija:
Ultragarso terapija; amplipulsoterapija; itin aukšto dažnio terapija (UAD); elektrostimuliacija; šviesos terapija (bioptron); magnetoterapija; lazerių terapija; perlinės vonios; vonios su kalio jodidu; vonios su aromatizuotomis druskomis; vertikaliosios vonios; kontrastinės vonelės sūkurinės vietinės vonelės kojoms, plaštakoms; povandeninis masažas; cirkuliaciniai dušai; šarko dušai; kvapų ir muzikos terapija; haloterapija (druskų terapija); inhaliacijos su mineraliniu vandeniu, įvairiais medikamentais; įkaitinto purvo terapija; refleksoterapija.

Psichoterapija:

  • psichologas (konsultacijos, individualūs ir grupiniai seminarai);
  • socialinis darbuotojas (konsultacijos, neįgaliųjų pacientų bei juos lydinčių asmenų problemų sprendimas)

Vaikams su negalia, kalbos sutrikimais, po sunkių traumų, operacijų ir t.t. pagalbą teikia: logopedas (konsultacijos, individualūs seminarai);

Gydytojo ir slaugos tarnyba veikia visą parą.

Filialai/Padaliniai:
Galerija:
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
https://www.iv.lt/?gclid=EAIaIQobChMIlK_2zszk5gIVgo0YCh01HQakEAEYASAAEgJx_fD_BwE/