https://plstatyba.lt/

Palangos gintaras, Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija, VšĮ

Veikla ir teikiamos paslaugos:

VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija “Palangos gintaras” – didžiausia vaikų sanatorija Baltijos šalyse. Priimami sergantys vaikai su Lietuvos teritorinių ligonių kasų siuntimais bei už privačias lėšas.

Išankstinė vietų rezervacija tiktai internatu: www.sergu.lt

Registratūra, tel. 8 460 4123 (visą parą)
Informacija, tel. 8 460 40103, 8 460 40102
El.p.: registracija@palangosgintaras.lt

Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veikla:

  • vaikų reabilitacija (kvėpavimo, nervų, judamojo-atramos aparato, virškinimo sistemos, ausų-nosies-gerklės ligos, psichikos ir elgesio sutrikimai);
  • palaikomoji reabilitacija (nervų, judamojo-atramos aparato ligos);
  • vaikų sveikatą grąžinamasis gydymas (kvėpavimo, nervų, judamojo-atramos aparato, virškinimo sistemos, ausų-nosies-gerklės ligos, psichikos ir elgesio sutrikimai);
  • antirecidyvinis gydymas.
    Medicininę reabilitaciją ir sanatorinį gydymą mūsų įstaigoje vykdo specialistų komanda. Yra pritaikytos patalpos vaikams su negalia: įėjimuose įrengti pandusai ligoniams važiuoti invalidų vežimėliais, palatose – platesnės durys, san. mazgai ir dušai pritaikyti ligoniams su sunkia negalia.

Sanatorijoje gydomi vaikai nuo 1 iki 18 metų amžiaus. Pacientai nuo 1 iki 8 metų amžiaus bei vyresni nei 8 metų, turintys negalią ir atitinkamus dokumentus iš TLK, sanatorijoje gydomi su slaugančiais asmenimis. Vaikai nuo 8 iki 18 metų sanatorijoje gydosi vieni.

Sanatorijoje teikiamos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijos (vaikams) su gydančiojo gydytojo siuntimais.

Sanatorijoje yra 300 vietų, gydomi vaikai sergantys:

kvėpavimo sistemos ligomis; nervų sistemos ligomis; psichikos ir elgesio sutrikimais; judėjimo atramos aparato pažeidimais; ausų-nosies-gerklės ligomis; virškinimo sistemos ligomis.

Sanatorijoje taikomi medicininės reabilitacijos metodai, formos ir gydymo priemonės:

kineziterapija (gydymas judesiu); fizioterapija (gydymas fizikiniais veiksniais); psichoterapija (psichologinė ir socialinė pagalba); klimatoterapija (gydymas natūraliais gamtos veiksniais-saulė, jūra, oras); gydymas medikamentais; dietoterapija.

Kineziterapija:

rytinė higieninė gimnastika lauke ir salėje; individualioji ir grupinė gydomoji gimnastika salėse ir lauke; gydomoji gimnastika su „Ketler“ firmos treniruokliais; ergoterapija; gydomasis masažas; stuburo tempimas vandenyje; mechanoterapija.

Fizioterapija:
Ultragarso terapija; amplipulsoterapija; itin aukšto dažnio terapija (UAD); elektrostimuliacija; šviesos terapija (bioptron); magnetoterapija; lazerių terapija; perlinės vonios; vonios su kalio jodidu; vonios su aromatizuotomis druskomis; vertikaliosios vonios; kontrastinės vonelės sūkurinės vietinės vonelės kojoms, plaštakoms; povandeninis masažas; cirkuliaciniai dušai; šarko dušai; kvapų ir muzikos terapija; haloterapija (druskų terapija); inhaliacijos su mineraliniu vandeniu, įvairiais medikamentais; įkaitinto purvo terapija; refleksoterapija.

Psichoterapija:

  • psichologas (konsultacijos, individualūs ir grupiniai seminarai);
  • socialinis darbuotojas (konsultacijos, neįgaliųjų pacientų bei juos lydinčių asmenų problemų sprendimas)

Vaikams su negalia, kalbos sutrikimais, po sunkių traumų, operacijų ir t.t. pagalbą teikia: logopedas (konsultacijos, individualūs seminarai);

Gydytojo ir slaugos tarnyba veikia visą parą.

Filialai/Padaliniai:
Galerija:
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
https://www.iv.lt/?gclid=EAIaIQobChMIlK_2zszk5gIVgo0YCh01HQakEAEYASAAEgJx_fD_BwE/