LTkatalogas

Žiniasklaida, informacija, naujienos
Panaudojus grafeną kompiuteriai dirbs greičiau Spausdinti
Mokslininkai intensyviai kuria ateities medžiagas, kurios savo savybėmis – tvirtumu, elektriniu laidumu, takumu ir kitomis – pranoksta įprastines. Jas panaudojus bus galima patobulinti įvairius prietaisus, tarkime, pagreitinti kompiuterių darbą. 
 
 
Naujų medžiagų kūrimas prasideda nuo egzistuojančių medžiagų tyrimų. Joms tirti mokslininkai naudoja skirtingo dažnio elektromagnetines bangas: šviesą, radijo, infraraudonąsias ir kitas, kurios leidžia nustatyti, iš kokių molekulių sudaryta medžiaga ir kaip jos juda, sąveikauja tarpusavyje. Lietuvos mokslo premijos laureatai, Vilniaus universiteto fizikai prof. Valdas Šablinskas ir prof. Vytautas Balevičius molekulių pokyčius tiria ne įprastose, bet ypatingose, kitaip dar vadinamose ekstremaliose, terpėse, pavyzdžiui, atšaldę medžiagas iki -265 0C temperatūros.
Skaityti daugiau...
 
Bakterijos ir dulkių erkutės supančios mūsų aplinką Spausdinti
Kiekvieno iš mūsų aplinkoje knibžda begalės visokių blogų bakterijų ir dulkių erkučių, kurios sukelia įvairių alerginių ir kitokių ligų bei kitų nepatogumų gyvenime. Kiekvienas iš mūsų stengiamės sumažinti ar panaikinti bakterijų bei dulkių erkučių pavojų savo aplinkoje, bet retas, kuris pagalvoja apie miegamajame supančias bakterijas ir miego erkutes, ir retai, kuris žmogus stengiasi su jomis kovoti.
 
 
 
Kiekvienas iš mūsų miego metu netenkame maždaug 1 litro skysčių iš organizmo, todėl bakterijoms ir dulkių erkutėms yra puiki galimybė veistis ir daugintis mūsų čiužiniuose, pagalvėse ir antklodėse. 
Skaityti daugiau...
 
Ultravioletinių bangų spausdinimo technologijos skelbia revoliuciją reklamos gamyboje Spausdinti

Reklamos gamybos specialistai neabejoja, kad plačių galimybių, ultravioletinių bangų (UV) pagrindu veikiančios spausdinimo technologijos ant kietų, lanksčių ir minkštų paviršių greitai pakeis įprastą šilkografinę ir solventinę spaudą. 


Reklamos, ekspozicijų, prekybinės įrangos gamybos bendrovės „Lazertechas“ direktorius Dainius Slavinskas teigė, kad dėl ilgaamžiškumo, plačių galimybių perkelti vaizdus ant bet kurio paviršiaus dauguma klientų, užsakydami reklaminius skydus,stovus, interjero detales ir kitus produktus, pageidauja UV spaudos technologijos pagrindu apdorotų gaminių.

Skaityti daugiau...
 
60 kultūros paveldo objektų, pritaikytų turizmui, pritrauks beveik 3 mln. turistų Spausdinti
Iki šios dienos Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšomis jau atnaujinti 24 Lietuvos kultūros paveldo objektai, 36 kultūros paveldo pritaikymo turizmui projektai dar įgyvendinami. Prognozuojama, kad užbaigus minėtus projektus per 3 metus į juos bus pritraukta beveik 3 mln. turistų. Per 2007–2013 metų finansavimo laikotarpį kultūros paveldo projektams bus paskirstyta 275,22 mln. Lt ES lėšų.
 
 

„Finansuodama kultūros paveldo projektus Ūkio ministerija ne tik renovuoja kultūros paveldo objektus, bet ir skatina juos pritaikyti verslo reikmėms. Taip sudaromos galimybės kultūros paveldo objektus paversti gyvybingais, galinčiais pritraukti tiesiogines verslo investicijas. 
Skaityti daugiau...
 
Smėlio dėžėse gali slypėti pavojingas užkratas Spausdinti
Šiltuoju metų laiku vaikai daug laiko praleidžia lauke žaisdami smėlio dėžėse. Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai ragina atkreipti dėmesį į reikalavimus vaikų žaidimo dėžėms.
 
 
Neprižiūrimos smėlio dėžes vaikų žaidimų aikštelėse gali kelti grėsmę sveikatai, todėl reikia atkreipti dėmesį į parazitines ligas, kurias platina šunys ir katės. Pagrindinės parazitinės ligos, kurias gali platinti naminiai gyvūnai, yra toksokarozė, echinokokozė ir toksoplazmozė. Dažniausiai pasitaikanti šunų ir kačių platinama liga Lietuvoje - toksokarozė, kurią sukelia apvaliųjų kirmėlių toksokarų lervos. 
Skaityti daugiau...
 
Kviečiame visus į Kazimiero mugę Kaune! Spausdinti
2014 m. kovo 14-16 dienomis Kaune Laisvės alėjoje vyks tradicinė Kazimiero mugė 
 
 
 
Čia įsikurs ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, aludariai, mėsos perdirbėjai, amatininkai, tautodailininkai, kalviai, vytelių pynėjai, muzikantai  iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Ši kasmetinė šventė jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Šventė skirta parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis