LTkatalogas

Žiniasklaida, informacija, naujienos
Vasaros atostogos pagal sveiką gyvenimo būdą propaguojančią ir fizinį aktyvumą skatinančią programą Spausdinti
Šalia kelio Kaunas – Jurbarkas, dešiniajame Nemuno krante, stūkso savitas kalvų miestas – Vilkija. Vilkija yra žinoma dar nuo XIV a., turtinga architektūrinėmis, istorinėmis vietomis, piliakalniais bei nuostabaus kraštovaizdžio apylinkėmis. Aukštuose šlaituose išsidėstę nameliai bei į kalną vingiuojančios stačios gatvelės patraukia kiekvieno dėmesį, priverčia bent trumpam sustoti ir pasijusti tarsi Mažojoje Šveicarijoje.
 
 
 
Šią vasarą Vilkijoje vėl klega linksmi vaikų balsai, skamba dainos, vyksta įvairūs meniniai renginiai, sportinės varžybos, turistiniai ir naktiniai žygiai. Vilkijos žemės ūkio mokykloje įsikūrė VšĮ “Frageta” vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovykla ”Merkurijus”. 
Skaityti daugiau...
 
Pristatome - Ekologiškas “Bio Tilžės” sūris Spausdinti
Pristatome  Ekologišką “Bio Tilžės” sūrį. Sūris buvo  pristatytas ir įvertintas “Agrobalt” parodoje! 
 
 
 
Ekologiškas fermentinis pusiau kietas “Bio Tilžės” sūris  – išskirtinis, švelnus,  subtiliai subalansuoto skonio ekologiškas sūris, gaminamas tik iš natūralaus šviežio ekologiško pieno. Šio sūrio brandinimo laikotarpis 4-6 savaitės.
 
Energetinė ir maistinė vertė 100 g produkto:
Energetinė vertė    Baltymai    Angliavandeniai       Riebalai
1413KJ/341kcal        19,8%       0,2%             29,0%(50% rieb.s.m.)
Skaityti daugiau...
 
Kaip tinkamai pasiruošti mokslo metams? Spausdinti
Patarimai tėvams: kaip pasiruošti mokslo metams, kaip išsirinkti tinkamą kuprinę, kanceliarines prekes, pasirūpinti mokinuko darbo vieta bei jo dienotvarke, darbo ir poilsio režimu. Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad tinkamas pasiruošimas ir žinios padeda pasirūpinti vaikų sveikata ir gerove.
 
 
 
Vienas svarbiausių daiktų mokinukui – kuprinė. Kuprinės forma turi būti ergonomiška bei atitinkanti fiziologinę vaiko stuburo formą. Jei vaikas jaus kuprinės spaudimą iš viršaus, jis bandys kūprintis, ilgainiui atsiras skausmas pečių lanko juostoje ar ties juosmeniu. Jei kuprinė bus be specialios pakietintos „pagalvėlės“ ties stuburu – ji kryps nuo svorio. Speciali „pagalvėlė” esanti kuprinėje yra atrama, padedanti išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį. 
Skaityti daugiau...
 
Pažinti „Moters pasaulį“ per keturias dienas – misija įmanoma Spausdinti
Tik vieną kartą metuose galima sužinoti, kokio iš tikrųjų dydžio yra moters pasaulis, kasdien telpantis jos rankinėje. Ir yra vienintelė galimybė vyrams pabandyti surasti atsakymą į amžiną klausimą, ko nori moterys. Šiemet 13-oji mados, stiliaus bei grožio paroda „Moters pasaulis“ vyks lapkričio 12-15 dienomis ir bus didžiausia per visą savo gyvavimo laikotarpį. 
 
 
Kasmet auganti paroda muša ne po vieną, o kelis rekordus iš karto. Šiemet ji užims ne du „Žalgirio“ arenos aukštus, o šurmuliuos per tris aukštus. Rekordinis dalyvių skaičius – 350 – pristatys prekes ir paslaugas (daugiau nei 10 skirtingų tematikų), iš kurių dominuojančios – mada, grožis ir sveikata. 
Skaityti daugiau...
 
Kaulai atskleidžia žmogaus gyvenimo paslaptis Spausdinti
Mirusio žmogaus kaulai – vertingas informacijos šaltinis. Pagal juos galima nustatyti ne tik asmens lytį ar mirties amžių, bet ir sužinoti, kokiomis ligomis sirgo, kokius trauminius lūžius patyrė, kokie buvo jo mitybos įpročiai, socialinis statusas ir t.t. 
 
„Tuberkuliozė, sifilis, C ar D vitaminų trūkumas, artritas, įvairios kitos ligos ir sutrikimai palieka negrįžtamus pėdsakus mūsų kauluose, – sako Justina Kozakaitė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vyresnioji specialistė.– Pavyzdžiui, susirgus tuberkulioze, pažeidžami ne tik plaučiai, bet ir kaulai, sąnariai. Bakterijos ardo stuburo slankstelius ir šie, nebeatlaikę kūno svorio „sugriūna“, atsiranda vadinamoji kuprelė. Kai trūksta vitamino C, ima klibėti ar net iškrenta dantys, o kai per mažai vitamino D – kaulai suminkštėja, išsilanksto.“ 
Skaityti daugiau...
 
Ką reikia žinoti apie pavasario saulę? Spausdinti
Šiemet anksti prasidėjęs pavasaris džiugina šviesa ir saulės spinduliais. Vis daugiau laiko leidžiame lauke, norėdami pasilepinti šviesa, natūralia šiluma, tiesiog pakvėpuoti grynu oru ir daugiau pajudėti. Tačiau ar saulė tikrai teikia tik naudą? Kada ji gali pakenkti mūsų sveikatai? Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog jau nuo ankstyvo pavasario svarbu pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. 
 
 
Pradėjus ilgėti ir šviesėti dienoms pajuntame didesnį energijos antplūdį, nes saulės skleidžiama šviesa stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir spartina seratonino – „laimės hormono“ gamybą. Dėl jo sumažėja apetitas, pagerėja nuotaika. Jei vis dėlto atšilus orams jaučiamas nuovargis, apima depresyvi nuotaika, gali būti, kad organizmui trūksta vitaminų, todėl reikėtų valgyti daugiau daržovių, vaisių, šviežių natūralių produktų. 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis