LTkatalogas

Žiniasklaida, informacija, naujienos
Šventinio stalo taisyklės Spausdinti
Persivalgymas – dažnas  šventinių dienų palydovas, tačiau visuomenės sveikatos specialistai ragina prie stalo neužsisėdėti, šventinių patiekalų ragauti po truputį, o pavalgius – pajudėti. 
 
 
 
Persivalgymas ne tik sukelia nemalonius pojūčius, jis yra žalingas sveikatai. Persivalgius labai apkraunamas organizmas. Kuo daugiau suvalgome, tuo daugiau reikia virškinimo fermentų maistui suvirškinti, kasa, kepenys ir tulžis priverstos dirbti didele apkrova. Dažni persivalgymai, ne tik švenčių metu, gali nulemti tolimesnius virškinimo organų veiklos sutrikimus ar susirgimus.
Skaityti daugiau...
 
Paslydimai – vienas didžiausių žiemos pavojų Spausdinti
Žiemą iškyla didelis traumų paslydus ir nugriuvus pavojus. Patariama rūpintis savo ir artimųjų sveikata, avėti tinkama avalyne, būti itin atidiems ir neskubėti.
 
 
Slidžios gatvės – viena dažniausių pėsčiųjų traumų priežasčių. Paslydus ir parkritus gresia galvos ir kitų kūno dalių sutrenkimai, kaulų lūžiai, kitos traumos. Dažniausiai lūžta riešo, čiurnos sąnariai, žastikaulio ir kaklo kaulai, vyresnio amžiaus žmonėms – šlaunies kaklelis. Siekiant išvengti traumų, būtina pasirūpinti savo saugumu. 
Kaip išvengti traumų žiemą? 
Skaityti daugiau...
 
Atšalus orams – nušalimų pavojus Spausdinti
Atšalus orams reikia saugotis nušalimų. Gilus nušalimas kelia labai rimtą pavojų sveikatai ir tik laiku suteikta pagalba bei tinkamas gydymas padeda išsaugoti nušalusias kūno dalis. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip išvengti nušalimų ir kaip suteikti pirmąją pagalbą sušalusiam.
 
 
 
Nušalimas – tai odos audinių pažeidimas žema temperatūra, kuri sukelia kraujagyslių spazmus. Dėl nušalimo pakinta kraujagyslių sienelės ir sutrinka audinių mityba. Dažniausiai nušąla skruostai, nosis, ausys, smakras, kakta, riešai, rankos ir pėdos. Nušalimas gali būti paviršinis, kai pažeidžiama oda ir gilus, kai pažeidžiami gilesni audiniai. 
Skaityti daugiau...
 
Nerizikuokite sveikata – pasirinkite šildymui tinkamą kurą Spausdinti
Gyventojai raginami atidžiai rinktis, kokį kurą namams šildyti jie renkasi ir atkreipti dėmesį į dažnai daromas klaidas, kurios sukelia ne vien tik ekologines, tačiau ir sveikatos problemas.
 
 
 
Orą teršia medžiagos, patenkančios į jį. Žmogaus veiklos sukurti oro taršos šaltiniai yra kuro, atliekų deginimas (transporto išmetamosios dujos, gamybai bei šildymui panaudoto kuro dūmai), naftos išgavimo proceso metu išsiskiriantys teršalai, tirpiklių garai iš dažų bei aerozolių, sąvartynuose susidarančios metano dujos, karo ir kita pramonė. Natūraliai gamtoje egzistuoja šie oro teršalai – dulkės, kurios susiformuoja skurdžios augalijos plotuose, metanas, susidarantis gyvūnams virškinant maistą, natūralūs gaisrai, ugnikalniai.
Skaityti daugiau...
 
Kaip mokslininkai prognozuoja mūsų ateitį? Spausdinti
Pagal pusantrų metų vaiko elgesį mokslininkai gali pasakyti, kaip jis elgsis sulaukęs trejų, pagal trejų metų – kai jam sukaks aštuoneri ar net penkiolika. Manoma, kad net iki 50 proc. psichinių sutrikimų prasideda paauglystėje, todėl itin svarbu nuo mažens stebėti vaikų savijautą ir elgesį. Jei vaikas agresyvus, pernelyg aktyvus ir jam nuolat trūksta dėmesio, mokslininkų prognozės tėvų nenudžiugins. Kad vaikas pasikeistų, turi keistis aplinka. Deja, išgirdę pesimistines prognozes, tėvai dažnai reaguoja neadekvačiai ir dar labiau sustiprina problemą, užuot padėję ją spręsti. 
 
 
Anot Lietuvos mokslo premijos laureatės, profesorės Ritos Žukauskienės, tiriančios Lietuvos vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichologinę gerovę, nuo tėvų auklėjimo priklauso, kaip jaučiamės ankstyvojoje jaunystėje, sulaukę 22–24 metų. 
Skaityti daugiau...
 
Patarimai - kaip elgtis per karščius Spausdinti
Per karščius daugelis atostogaujančių žmonių laiką leidžia prie vandens, gryname ore. Tačiau ilgai būnant saulėje ir karštyje gali ištikti saulės ar šilumos smūgis, neatsargiai elgiantis vandenyje galima susižaloti ar net paskęsti. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip poilsiauti ir džiaugtis vasariškais orais saugiai, o atsitikus nelaimingam atsitikimui – suteikti pirmąją pagalbą. 
 
 
Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Mačiulytės, saulė žmogaus organizmui naudinga, kadangi jos dėka organizmas pasigamina vitamino D, kuris padeda organizmui pasisavinti kalcį, fosforą ir magnį bei šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose ir dantyse. Vitaminas D būtinas sveikai nervų sistemai ir imunitetui. Tačiau norint saule džiaugtis saugiai, reikia prisiminti, kad Lietuvoje saulės spinduliai pavojingiausi būna jau nuo ankstyvo pavasario iki pat rugpjūčio vidurio, todėl tuo metų laiku nuo 10 iki 14 val. reikėtų vengti būti tiesioginiuose saulės spinduliuose.
 
Taip pat visuomenės sveikatos specialistė akcentuoja 5 paprastas saugaus buvimo saulėje taisykles:
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis