LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Grynaveisliams gyvuliams įsigyti – valstybės pagalba Spausdinti
Praėjusiais metais buvo pradėta nauja valstybės pagalbos schema, kurios tikslas paskatinti augintojus rinktis veislinius gyvulius ir padėti jų įsigyti. Šiai pagalbos schemai buvo skirta  2 100 000 eurų. Šiemet iki kovo 1-osios vėl laukiamų paraiškų, tų kurie ketina įsigyti grynaveislius gyvulius.
 
 
„Ši priemonė buvo sėkminga pernai, todėl šiemet vėl ją tęsiame. Gyvulių augintojai skatinami įsigyti aukštos kokybės gyvulius ir už tai jiems suteikiama valstybės pagalba. Norėtume, kad augintojai gerintų savo bandas ir taip stiprintų sektorių. Norėčiau paraginti avių, o ypač ožkų augintojus, kad aktyviau pasinaudotų galima parama“, – teigia Gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovas Vilius Rekštys.
Skaityti daugiau...
 
Pavasaris prasidės Velykomis ir „AgroBalt“ 2016 Spausdinti
Jau šį pavasarį Kaune vėl šurmuliuos tarptautinė žemės ūkio paroda „AgroBalt“ – viena didžiausių žemės ūkio parodų Baltijos šalyse.
 
 

„Kitąmet Kaune vėl laukiame gamintojų ir ūkininkų bene svarbiausioje tarptautinėje parodoje „AgroBalt 2016“. Šiuo metu ypač daug dėmesio skiriame lietuviškų produktų pristatymui užsienio rinkose, užmezgami verslo kontaktai, ieškoma naujų eksporto būdų. „AgroBalt“ parodoje laukiama delegacijų iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl tikimės, kad mūsų verslininkai ir ūkininkai į Kauną atveš savo geriausią produkciją“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Skaityti daugiau...
 
Asbestinių stogų dangos keitimui šiemet – 2,3 mln. eurų Spausdinti
Parama asbestinių stogų dangos keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.
 
 
Paraiškos priimamos nuo 2016 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d. Per visą KPP įgyvendinimo laikotarpį šiai veiklai numatyta skirti 11,6 mln. Eur. 2016 m. paraiškoms preliminariai numatoma skirti 2,3 mln. Eur. 2015 m. patvirtintos 748 paramos paraiškos už 1,5 mln. Eur.
Skaityti daugiau...
 
Į kaimą – paskui braškes Spausdinti
Ko žmogui gyvenime reikia, kad jis atrastų savo vietą? Matyt, likimas susiklosto įvairiai, bet štai Vida ir Raimondas Beskiai iš Tauragės r. Milgaudžių kaimo savo pašaukimą atrado augindami braškes. Būtent dėl braškių  jie  iš miesto persikėlė gyventi į kaimą. Šiemet jie tapo konkurso „Metų ūkis 2015“ Tauragės rajono nugalėtojai.
 
 

Ūkininkauti Beskiai pradėjo nuo pat jaunystės, nuo 1994 metų. Pradėjo nuo 3 ha, ir jau pirmais metais augino 0,5 ha. Paskui žemės vis daugėjo, dabar jos jau turi apie 60 ha, tačiau braškes augina tik 12 ha. Kaip Raimondas pasakoja, skinamų braškių auginama apie 7–8 ha, o kitą dalį sudaro pirmametės.
Skaityti daugiau...
 
Patvirtinta nauja Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo programa Spausdinti
Žemės ūkio gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo darbai pasauliniu mastu organizuojami pagal Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) globalinę žemės ūkio gyvūnų įvairovės strategiją. FAO parengtoje pasaulinėje naminių gyvulių genetinių išteklių išsaugojimo strategijoje pabrėžiama, kad kiekviena valstybė atsako už savo naminių gyvulių genetinius išteklius ir turi pasiūlyti sistemą nacionalinei, regioninei ir pasaulinei veiklai šioje srityje užtikrinti.
 
 

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė patvirtinto naują Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo programą. Naujojoje programoje nustatytos aiškios naujų veislių įtraukimo į programą gairės, pradiniai, nuo 2013 m.
Skaityti daugiau...
 
Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimui – 6 mln. eurų Spausdinti
Pasirašytas įsakymas, kuriuo patvirtintos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos penktojo sąjungos prioriteto „Prekybos ir perdirbimo skatinimas“ priemonės „Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimas“ įgyvendinimo taisyklės. Paraiškos priimamos nuo 2015 m. gruodžio 1 d. iki 2016 m. vasario 2 d. Pagal šią priemonę  skirta 6 000 000 eurų šiam paraiškų priėmimo laikotarpiui.
 
 

Priemonės konkretus tikslas – investicijų į perdirbimo sektorių skatinimas. Šia priemone prisidedama prie Bendrosios žuvininkystės politikos tikslo įgyvendinimo – žuvų išteklių valdymo, kuriuo siekiama užtikrinti pelningą sektoriaus veiklą.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis