LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Tiesioginės išmokos – nuo spalio 16 d. Spausdinti
Išmokų už pasėlius (pagrindinė išmoka, išmoka už pirmuosius hektarus, susietoji išmoka už baltyminius augalus) bei pienines karves avansai bus pradėti mokėti nuo spalio 16 dienos. Avansinių išmokų dydžiai sieks iki 70 proc. numatytų išmokų bendrų sumų. Likusios išmokų dalys bus pradėtos mokėti nuo gruodžio 1 d. ir bus išmokėtos iki kitų metų birželio 30 d. Bendra už 2015 m. išmokėtina ES tiesioginių išmokų suma Lietuvos ūkininkams sieks 442,5 mln. eurų.
 
 

„Tiesioginių išmokų avansai bus didelė paspirtis mūsų ūkininkams, ypač krizės paliestiems pieno ūkiams“, – pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Skaityti daugiau...
 
Lengvinami reikalavimai pluoštinių kanapių augintojams Spausdinti
Žemės ūkio ministerija teikia Vyriausybei Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso papildymo įstatymo projektą, kurie palengvina reikalavimus pluoštinių kanapių augintojams.
 
 
Įsigaliojus Pluoštinių kanapių įstatymui ir jo įgyvendinamiesiems teisės aktams, nuo 2014 metų pradžios pluoštinių kanapių auginimo plotai padidėjo dvigubai,  o nuo įstatymo įsigaliojimo pradžios – beveik aštuonis kartus, ir išaugo iki 2348 ha.
Skaityti daugiau...
 
Ūkininkai ir labai mažos įmonės gali gauti paramą ūkio atliekoms perdirbti į biodujas Spausdinti
Ūkininkai, labai mažos arba mažos įmonės, vykdančios žemės ūkio veiklą, gali pretenduoti į Europos Sąjungos ir valstybės paramą biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų. Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų“ – praėjusiame  finansiniame laikotarpyje tokios veiklos nebuvo.
 
 
Ši parama leis stambiems gyvulininkystės ūkiams, ypač kiaulių kompleksams ir paukštynams, tvarkyti didelius mėšlo kiekius pagal visus aplinkos apsaugos reikalavimus. Parama šiai veiklai taip pat suteiks galimybę kaimo vietovėse plėtoti energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių bei gauti papildomų pajamų.
Skaityti daugiau...
 
Kviečia į mokymus sėklintojams Spausdinti
Šiuo metu Lietuvoje gyvulių sėklinimo paslaugas gali teikti licencijas turintys 458 gyvulių sėklintojai. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, norėdama supažindinti su naujovėmis, visus sėklintojus kviečia į mokymus.
 

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 8 d. įvairiuose Lietuvos miestuose vyks mokymai gyvulių sėklinimo, gyvulių porų parinkimo temomis. Mokymų dalyviai taip pat susipažins su pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėmis programomis.
Skaityti daugiau...
 
„Rinkis prekę lietuvišką” parodoje - apie sveiką mitybą Spausdinti
„Lietuviškas standartas“ –  šių žodžių reikšmę žino kiekvienas, Lietuva savo produktais garsėja ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienyje. Dar kartą įsitikinti gaminių įvairove bus galima parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ Kaune.  „Apie lietuvišką standartą esame girdėję ne kartą, tikrai galime didžiuotis vietinių produktų kokybe. Todėl labai svarbu informuoti žmones, kad yra tikrai gausus produktų pasirinkimas ir kiekvienas vartotojas gali pasirinkti tai, kas šviežia, skanu ir kokybiška. Galime tikrai pasikliauti savo kraštu“, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
 
 
 
Žemės ūkio ministerija dalyvauja parodoje, kur ne tik pristatys geriausius produktus, bet ir papasakos apie sveikos mitybos ypatumus. Ministerijos stende savo produktus taip pat pristatys ūkininkai.
Skaityti daugiau...
 
Žemės konsolidacijos projektams – 3,35 mln. eurų Spausdinti
Žemės konsolidacijos priemonei iš viso per 2014–2020 m. programinį laikotarpį skirta 3,35 mln. paramos. Paraiškos projektams įgyvendinti priimamos nuo š. m. rugsėjo 1 iki gruodžio 31 d.
 

Žemės konsolidacija – tai žemėtvarkos dalis, kai kompleksiškai pertvarkomos tam tikroje kaimo gyvenamosios vietovės teritorijoje esančių žemės sklypų ribos, šiuos žemės sklypus sujungiant taip, kad būtų suformuotos racionaliai tvarkomos žemės ūkio valdos, pagerinta jų struktūra, sukurta reikiama kaimo infrastruktūra ir įgyvendinti kiti žemės ūkio, kaimo plėtros ir aplinkos apsaugos politikos tikslai ir uždaviniai.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis