LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Ūkininkų prašoma deklaruotų laukų neužtverti Spausdinti
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento specialistai, atvykę tikrinti deklaruotų laukų, neretai susiduria su mechaninėmis kliūtimis, trukdančiomis tinkamai apžiūrėti plotus, besiribojančius su melioracijos grioviais.
 
 
 
Mechaninės kliūtys, pavyzdžiui, tvoros, statiniai, krūmai ir pan., trukdo NMA Kontrolės departamento specialistams pravažiuoti ir patikrinti deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, besiribojančius su melioracijos grioviais. 
Skaityti daugiau...
 
Spalio 6-8 d. vyks paroda - Sprendimų ratas 2016 Spausdinti
Spalio 6 - 8 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete vyks devintoji tarptautinė miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2016“.
 
 
 
Parodos tematika:
miškų ūkis;
medžioklė;
žūklė;
gyvulininkystė;
fermų įranga;
komunalinis ūkis;
aplinkos tvarkymas;
Skaityti daugiau...
 
Lietuvoje įsibėgėja javapjūtė Spausdinti
Liepą prasidėjusi javapjūtė po truputį įgauna pagreitį. Nors lietingi orai kiša ūkininkams koją ir trukdo spartesnei pjūčiai, vis dėlto skirtinguose regionuose situacija ganėtinai nevienoda. Esama tokių ūkių, kurie dėl liūčių vis dar negali pradėti žieminių rapsų nuėmimo darbų.
 
 
Išankstiniais duomenimis, šalyje gali būti nukulta apie 10 proc. bendro grūdinių augalų ir rapsų ploto, tad didžioji pjūtis dar tik laukia. Visgi yra stambių ūkių ir žemės ūkio bendrovių, kuriose žieminių rapsų nuėmimas artėja į pabaigą ir jau kuliami ankstyvųjų veislių žieminiai kviečiai.
Skaityti daugiau...
 
Visiems po lygiai, daugiau – kooperatyvams Spausdinti
Lietuva turi nuspręsti, kaip panaudoti Europos Komisijos skirtą paramą pieno gamintojams.  Žemės ūkio ministerijoje susirinkę socialiniai partneriai sutarė dėl pagrindinio principo: paramą visiems pieno gamintojams dalinti po lygiai, bet kooperatyvams ji bus 10 proc. didesnė.
 
 

Europos Komisija šalims narėms skyrė 500 mln. eurų vertės paramos rinkai priemonių paketą, kuriame 350 mln. eurų sudaro valstybėms narėms skirti nacionaliniai vokai (išskirtinė parama pieno gamintojams ir kitiems gyvulininkystės sektoriams), o 150 mln. eurų skirta laisvanoriškai pieno gamybos mažinimo priemonei.
Skaityti daugiau...
 
Patikros prasidės netrukus Spausdinti
Artimiausiu metu prasidės pareiškėjų, pretenduojančių gauti tiesiogines išmokas ir paramą pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programos priemones, ūkių patikros. Ūkininkai kviečiami susipažinti su įsipareigojimų tikrinimo grafiku bei tinkamai pasirengti patikroms.
 
 
Patikros ūkiuose atliekamos visus metus, bet dažniausiai jos vyksta vasarą ir rudenį. Prasidėjus vasarai iki rudens pradžios patikrų specialistai vyksta į ūkius įsitikinti, kaip vykdomi įsipareigojimai.
Šių patikrų metu tikrinama, kaip laikomasi šienavimo ar nuganymo terminų, kaip pildomas Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalas, ar nušienauti sodų ir uogynų tarpueiliai, ar laikomasi pasėlių įvairinimo reikalavimo, ar tinkamai prižiūrimi melioracijos griovių šlaitai, ar žaliajame pūdyme auginami žoliniai augalai įterpti į dirvą ir t. t.
Skaityti daugiau...
 
Ūkio darbai liepą Spausdinti
Ūkininkai, vykdantys veiklas pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones ar tęsiantys įsipareigojimus pagal ankstesnio finansinio laikotarpio programą, turėtų nepamiršti atlikti būtinuosius ūkio darbus. Primename paramos gavėjams aktualias liepos mėnesio datas.
 
 
 
Vykdantys įsipareigojimus pagal KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas „Specifinių pievų tvarkymas“, „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“ pradėti ganyti gyvulius gali ne anksčiau kaip gegužės 1 d., o šienavimo darbus pradėti – ne anksčiau liepos 15 d. Ganant gyvulius, jų tankis nuo gegužės 1 d. iki spalio 30 d. neturi būti didesnis kaip 1 SG hektarui.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis