LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Bitininkystės sektoriui – daugiau nei 624 tūkst. eurų Spausdinti
Patikslintos Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemonių įgyvendinimo taisyklės. Paramos paraiškos priimamos nuo š. m. lapkričio 23 iki 2016 m. sausio 8 d., paramai skirta daugiau nei 624 tūkst. eurų.
 
 

Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programa susideda iš šių priemonių: „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“; „Varozės kontrolė“; „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“; „Medaus fizinių ir cheminių savybių analizė“; „Bičių šeimų atnaujinimas“; „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“.
Skaityti daugiau...
 
Išskirtinė ES parama pieno gamintojams – jau šį mėnesį Spausdinti
Š. m. lapkričio pabaigoje pieno gamintojų sąskaitos pasipildys laikinąja išskirtine ES parama – 12,23 mln. eurų.
 
 
ES visoms šalims narėms skyrus išskirtinę laikinąją paramą susidariusioms problemoms rinkose spręsti, nukentėjusiems Lietuvos gyvulininkystės sektoriaus ūkininkams atiteko 12,63 mln. eurų. Kadangi ES šalys narės šią tikslinę paramą galėjo panaudoti savo nuožiūra, Lietuva iš šios sumos 12,23 mln. eurų nusprendė skirti savo pieno gamintojams, parduodantiems pieną perdirbti.  
Skaityti daugiau...
 
Pratęsiama: veislinius gyvulius turi įsigyti iki gruodžio 10 d. Spausdinti
Gyvulių augintojams, pasinaudojusiems parama veisliniams gyvuliams įsigyti, pratęsiamas įsigijimo laikas iki š. m. gruodžio 10 d.  Per š. m. paraiškų priėmimo gegužės ir liepos mėnesius  Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos gavo daugiau nei 240 paraiškų. Bendra paramos suma – beveik 2 mln.  Eur.
 
 

Jei ūkinis gyvūnas nebuvo laiku įsigytas dėl ilgo vakcinacijos ar karantinavimo proceso, vykusio trečiojoje šalyje, arba įsigijus krito, buvo pavogtas, išbrokuotas dėl traumos ir kt., pagalbos gavėjas apie tai per 10 darbo dienų turi informuoti  Valstybinę gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos  ir pateikti atitinkamus dokumentus. 
Skaityti daugiau...
 
Pakoreguotas paraiškų surinkimo grafikas Spausdinti
Informuojame, kad 2015 m. spalio 15 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu pakoreguotas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) paraiškų surinkimo grafikas.
 
 
Remiantis nauju grafiku, nuo 2015 m. lapkričio 16 d. iki 2015 m. gruodžio 18 d. bus renkamos paraiškos pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą (pieno sektoriui).
 
Pakoreguotame grafike pakeista priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ paraiškų rinkimo data. Paraiškos pagal šią veiklos sritį bus renkamos nuo 2016 m. vasario 2 d. iki 2016 m. kovo 25 d.  
Skaityti daugiau...
 
Apie arklių pasus Spausdinti
Žemės ūkio ministerija atkreipia arklių savininkų ir laikytojų dėmesį į tai, kad šiuo metu Ūkinių gyvūnų registre yra įregistruotų arklių, kurių savininkams neišduoti arklio pasai, nes jie nesikreipė dėl paso išdavimo. Gali būti, kad būtent Jūsų laikomo arklio tapatybė dar nenustatyta ir neatlikti šie veiksmai: nesikreipėte į ženklinimo paslaugų teikėją, Jūsų arklys nepaženklintas mikroschema, neužpildyta AŽ-1 forma, neužsakėte ir negavote arklio paso.
 
 
Skaityti daugiau...
 
Ruduo – derliaus metas Spausdinti
Įpusėjus rudeniui Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sulaukė daugiau kaip 94 tūkst. paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones. Iki liepos 10 d. paraiškas gauti išmokas už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus pateikė daugiau kaip 136 tūkst. ūkininkų. NMA darbuotojai, siekdami, kad visos paramos lėšos kuo greičiau pasiektų Lietuvos ūkininkus, skuba atlikti darbus laiku ir kokybiškai. Ankstesniu programiniu laikotarpiu sukaupta administravimo patirtis padeda specialistams įveikti naujus iššūkius, tačiau sklandžiam paraiškų administravimui ir paramos lėšų išmokėjimui ne mažiau svarbus NMA ir pareiškėjų glaudus bendradarbiavimas.
 
 
 
Iš viso 2014–2020 m. laikotarpiui skirta 1,977 mlrd. Eur paramos lėšų, iš kurių 2015 metams – 600 mln. Eur. Taigi beveik trečdalis viso programinio laikotarpio paramos lėšų tenka šiems metams.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis