LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Asbestinių stogų dangos keitimui šiemet – 2,3 mln. eurų Spausdinti
Parama asbestinių stogų dangos keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.
 
 
Paraiškos priimamos nuo 2016 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d. Per visą KPP įgyvendinimo laikotarpį šiai veiklai numatyta skirti 11,6 mln. Eur. 2016 m. paraiškoms preliminariai numatoma skirti 2,3 mln. Eur. 2015 m. patvirtintos 748 paramos paraiškos už 1,5 mln. Eur.
Skaityti daugiau...
 
Į kaimą – paskui braškes Spausdinti
Ko žmogui gyvenime reikia, kad jis atrastų savo vietą? Matyt, likimas susiklosto įvairiai, bet štai Vida ir Raimondas Beskiai iš Tauragės r. Milgaudžių kaimo savo pašaukimą atrado augindami braškes. Būtent dėl braškių  jie  iš miesto persikėlė gyventi į kaimą. Šiemet jie tapo konkurso „Metų ūkis 2015“ Tauragės rajono nugalėtojai.
 
 

Ūkininkauti Beskiai pradėjo nuo pat jaunystės, nuo 1994 metų. Pradėjo nuo 3 ha, ir jau pirmais metais augino 0,5 ha. Paskui žemės vis daugėjo, dabar jos jau turi apie 60 ha, tačiau braškes augina tik 12 ha. Kaip Raimondas pasakoja, skinamų braškių auginama apie 7–8 ha, o kitą dalį sudaro pirmametės.
Skaityti daugiau...
 
Patvirtinta nauja Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo programa Spausdinti
Žemės ūkio gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo darbai pasauliniu mastu organizuojami pagal Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) globalinę žemės ūkio gyvūnų įvairovės strategiją. FAO parengtoje pasaulinėje naminių gyvulių genetinių išteklių išsaugojimo strategijoje pabrėžiama, kad kiekviena valstybė atsako už savo naminių gyvulių genetinius išteklius ir turi pasiūlyti sistemą nacionalinei, regioninei ir pasaulinei veiklai šioje srityje užtikrinti.
 
 

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė patvirtinto naują Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo programą. Naujojoje programoje nustatytos aiškios naujų veislių įtraukimo į programą gairės, pradiniai, nuo 2013 m.
Skaityti daugiau...
 
Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimui – 6 mln. eurų Spausdinti
Pasirašytas įsakymas, kuriuo patvirtintos Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos penktojo sąjungos prioriteto „Prekybos ir perdirbimo skatinimas“ priemonės „Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimas“ įgyvendinimo taisyklės. Paraiškos priimamos nuo 2015 m. gruodžio 1 d. iki 2016 m. vasario 2 d. Pagal šią priemonę  skirta 6 000 000 eurų šiam paraiškų priėmimo laikotarpiui.
 
 

Priemonės konkretus tikslas – investicijų į perdirbimo sektorių skatinimas. Šia priemone prisidedama prie Bendrosios žuvininkystės politikos tikslo įgyvendinimo – žuvų išteklių valdymo, kuriuo siekiama užtikrinti pelningą sektoriaus veiklą.
Skaityti daugiau...
 
Tarptautinėje ekologiškų produktų parodoje „BIOFACH 2016“ bus pristatyta lietuviška ekologiška produkcija Spausdinti
Europoje, Vokietijos bavariškoje dalyje Niurnberge kasmet vykstanti ekologiškų produktų paroda „Biofach-Vivanes“ yra viena didžiausių ir sutraukia lankytojų iš viso pasaulio. Šiemet vasario 10 – 13 dienomis paroda įvyks jau 27-ąjį kartą, o gamintojai iš Lietuvos pristatys savo geriausius produktus.
 
 

Paroda „Biofach 2016“ yra įvardijama kaip stambiausias pasaulio ekologiškų produktų gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs renginių ciklai, diskusijos, skirti su ekologišku ūkininkavimu bei ekologiškos produkcijos gamyba susijusiomis temomis. Didelio parodos dalyvių ir lankytojų dėmesio sulaukia kasmet teikiami „Geriausio ekologiško vyno“, „Geriausio ekologiško alyvuogių aliejaus“ apdovanojimai, o ypatingai „Geriausio naujo produkto“ nominacija, kuriame kompetentingi atstovai lankytojams pristato ekologiškos produkcijos naujienas iš skirtingų pasaulio šalių.
Skaityti daugiau...
 
Nustatyti išmokų už deklaruotus plotus dydžiai Spausdinti
2015 m. lapkričio 23 d. žemės ūkio ministro įsakymu nustatyti išmokų už 2015 m. deklaruotus ir paramos tiesioginėmis išmokomis reikalavimus atitinkančius žemės ūkio naudmenų plotus dydžiai.
 
 
Įsakymu nustatyta, kad už 2015 metais deklaruotus ir paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus atitinkančius žemės ūkio naudmenų plotus bus mokama:
pagrindinė išmoka – 55,66 Eur už hektarą;
išmoka už pirmuosius 30 hektarų – 48,80 už hektarą;
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis