LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Respublikinė Derliaus diena grįžo į Kauną Spausdinti

Spalio 17 d. Kaune švęsta respublikinė Derliaus diena. Kauno sporto halės link vedančias alėjas nusėjo tautodailininkų, ekologiškų gėrybių ir prekybininkų žemės ūkio produkcija staleliai. Jų sankirtoje, jau pagal įsigalėjusiais tradicijas - šventėje atspindėti visų keturių šalies regionų kultūrą, stūksojo stilizuota kaimiška pirkia “Lietuva po vienu stogu”.

Tartum ūžiančiame avilyje – ilgą stalą nukrovę tradiciniais valgiais, žemaičiai ir sūduviai, dzūkai ir aukštaičiai, vieni kitus stelbė dainų garsais ir šūksniais, kviečiančiais žemdirbius atšvęsti lauko darbų pabaigtuves.

Skaityti daugiau...
 
Žolės deginimas gresia sankcijomis Spausdinti

Kaip ir kasmet, pernykštės žolės deginimas pavasarį kelia didelį rūpestį tiek aplinkosaugininkams, tiek ir žemės ūkio specialistams. Atšilus orams žolė deginama nepaisant jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų.

 

Neretai išdega ne tik deginamas plotas, tačiau ir šalia esantys sklypai. Žemdirbiai savo plotuose degindami žolę rizikuoja netekti paramos tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus, bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos tam tikras priemones.

Skaityti daugiau...
 
Kaip apskaičiuojamas ūkio standartinis gamybinis pelnas Spausdinti

Žemės ūkio ministerijos vadovybės susitikimuose su žemdirbiais dažnai keliamas klausimas, kaip ir kuo remiantis apskaičiuojamas standartinis gamybinis pelnas, be kurio neįmanoma įvertinti ūkio ekonominio dydžio.

 

Paaiškinti SGP skaičiavimo metodiką paprašėme Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto mokslo darbuotojo dr. Arvydo Kuodžio.

Skaityti daugiau...
 
Ūkininkai klausia Spausdinti

 Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose vyksta Žemės ūkio ministerijos vadovybės, specialistų, Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Mokesčių inspekcijos darbuotojų susitikimai su ūkininkais. Susitikimų metu kyla daug aktualių klausimų, dalis jų pateikiama raštu, tačiau dėl laiko stokos ne į visus klausimus žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius spėja atsakyti. Pateikiame informaciją į dar neatsakytus klausimus:

Kokia situacija su apleistomis žemėmis?

Skaityti daugiau...
 
Žemdirbiams – naujos geros veislės Spausdinti

Į kasmet tikslinamą Nacionalinį augalų veislių sąrašą 2009 metais nuspręsta įrašyti  71 naują geriausiai augalų veislių tyrimuose užsirekomendavusią veislę, iš jų – 26 sukurtos Lietuvos selekcininkų.

 

Tokį sprendimą priėmė vasario 12 d. Žemės ūkio ministerijoje posėdžiavusi Valstybinė augalų veislių vertinimo komisija. Posėdyje buvo apsvarstyti augalų veislių tyrimo stotyse 2006–2008 m. atliktų Lietuvos

Skaityti daugiau...
 
Demonstruojamos naujos augalų veislės Spausdinti

 Žemės ūkio ministerijoje vyksta naujausių augalų veislių, siūlomų įrašyti į kasmet tikslinamą Nacionalinį augalų veislių sąrašą, paroda. Tokią parodą Žemės ūkio ministerijoje (II aukšto fojė) kasmet surengia Lietuvos valstybinis augalų veislių tyrimo centras. 

 Parodoje eksponuojami žieminių ir vasarinių javų, rapsų, pašarinių ir salyklinių miežių, kukurūzų, bulvių ir daržovių veislių pavyzdžiai. Parodoje galima „gyvai“ pamatyti ne tik pačius augalus, jų sėklas, grūdus ir iš jų pagamintus miltus, bet ir iš kviečių miltų keptus duonos gaminius.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 61 62 63 64 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis