LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Kaimo gyventojų verslumui skatinti – 30 mln. Lt Spausdinti

Lietuvos gyventojai mano, kad pagrindinė kaimo problema sunkmečiu yra nedarbas, rodo reprezentatyvi apklausa atlikta Žemės ūkio ministerijos užsakymu.

 

Tikimasi, kad šią ir kitas problemas padės spręsti prasidėjęs projektas „Kaimo vietovių darbo jėgos persiorientavimo iš žemės ūkio į kitas veiklas skatinimas Lietuvoje“, kuriam įgyvendinti  skirta virš 30 mln. litų  Europos socialinio fondo (ESF) lėšų.
 Šio projekto įgyvendinimo metu 11 tūkst. kaimo gyventojų iš visos Lietuvos bus nemokamai konsultuojami ir mokomi verslo organizavimo, rinkodaros, buhalterinės apskaitos, dirbti kompiuteriu,

Skaityti daugiau...
 
Lietuviškam skilandžiui – specialus ES ženklas ir parama Spausdinti

Nuo vasario 3 d., praėjus 20 dienų, kai lietuviškas skilandis buvo įregistruotas Europos Sąjungos tradicinių gaminių registre, šis produktas jau oficialiai įgauna teisę būti žymimas ir specialiu ženklu su nuoroda bei žodžiais „Garantuotas tradicinis gaminys“ ar santrumpa „GTG“.

Tai pirmasis produktas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, kuriam suteikta teisė naudotis europietišku ženklu, patvirtinančiu savitą gaminio receptūrą ir išskirtinę kokybę.

Skaityti daugiau...
 
Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre organizuojamas renginys ūkininkams Spausdinti

2010 m. vasario 23 d. 14 val. Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre, adresu Kęstučio a. 2-2/ Vienuolyno 14-2, organizuojamas renginys ūkininkams, kurio tema „Ūkininkų finansavimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programą“.

Renginio programa:
14.00-14.25
Lietuvos kaimo plėtros 2007 - 2013 programos ir finansų inžinerijos priemonių pristatymas (Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atstovas).

Skaityti daugiau...
 
Žemdirbiams siūloma rinktis išskirtinės kokybės produktų gamybą Spausdinti

Žemės ūkio ministerijoje įvyko Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų tarybos ir ekspertų komiteto jungtinis posėdis.
Žemdirbiai paraiškas gali teikti jau nuo vasario 1 dienos 
Žemės ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos gamintojų, perdirbėjų, prekybininkų ir vartotojų organizacijų atstovais, sukūrė ir įteisino nacionalinę maisto kokybės schemą, pagal kurią, tausojant aplinką, iš Lietuvos ūkiuose išaugintų žaliavų gaminami produktai, pasižymintys natūralumu, maistingumu bei savitomis skoninėmis savybėmis. Laukuose, kuriuose auga augalai ar ganosi gyvuliai, laikomasi nustatyto atstumo iki taršos šaltinių, ribojamas mineralinių trąšų, pesticidų, vaistų naudojimo kiekis, dažnumas ir laikas.

Skaityti daugiau...
 
Siekiama, kad į žemės ūkį ir kaimą ateitų daugiau išsilavinusio jaunimo Spausdinti
Lietuvos mokslų akademijoje įvyko išplėstinis Žemės ūkio mokslo tarybos, Žemdirbių švietimo tarybos, Seimo Kaimo reikalų bei Švietimo, mokslo ir kultūros komitetų posėdis – diskusija.

Posėdyje dalyvavę žemės ūkio mokslo ir studijų institucijų, žemdirbių savivaldos organizacijų, verslo ir Žemės ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Kaimo reikalų bei Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai aptarė specialistų ir kvalifikuotų darbininkų žemės ūkiui ir kaimui rengimo aktualijas bei Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) ,,Nemunas“ veiklą.

Skaityti daugiau...
 
Žemės ūkio produktų supirkimo kainos mažėjo Spausdinti

Statistikos departamento duomenimis, 2009 m. gruodį, palyginti su tuo pačiu 2008 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų kainos sumažėjo 4,6 procento – iš jų augalininkystės produktų kainos sumažėjo 19 proc., o gyvulių ir gyvulininkystės produktų padidėjo 3,9 proc.


  Iš augalininkystės produktų labiausiai atpigo avižos – 39,3 proc., cukriniai runkeliai – 32,8, bulvės – 29,2, daržovės – 27,4, augalai, skirti perdirbti – 23,5, miežiai – 19,6, rugiai – 18, rapsų sėklos – 11,7, ankštiniai augalai – 9,2, vaisiai – 4,8, kviečiai – 3,7 proc. Pabrango kukurūzai – 30,8 proc., grikiai – 15,2 proc.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 61 62 63 64 65 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis