LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Prasidėjo deklaravimas Spausdinti
Balandžio 11 d. prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklos subjektai deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti galės iki birželio 6 d. (pavėluotai iki liepos 1 d.). Bendrojoje paraiškoje galima prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones.
 
 
 
Bendrojoje paraiškoje 2016 m. galima prašyti paramos pagal šias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“.
Skaityti daugiau...
 
Parama parodomiesiems projektams – 2,35 mln. eurų Spausdinti
Patvirtintos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos srities „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“ įgyvendinimo taisyklės. Paramos paraiškos priimamos nuo š. m. balandžio 1 iki gegužės 31 d. Šiam paraiškų priėmimui skirta 2,35 mln. eurų.
 
 
Pagal priemonės veiklos sritį parama teikiama parodomiesiems bandymams rengti (įrengti ir vykdyti), seminarams, lauko dienoms ir kitiems informavimo renginiams organizuoti skleidžiant mokslo žinias ir inovacijas pagal šias temas: produkcijos savikainos mažinimas ir (arba) produktyvumo didinimas ir (arba) produkcijos kokybės gerinimas augalininkystės ir (arba) gyvulininkystės ir (arba) daržininkystės ūkiuose.
Skaityti daugiau...
 
Priemonei „Natura 2000“ – 6,56 mln. eurų Spausdinti
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Su „Natura 2000“ ir vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“ įgyvendinimo taisykles. Paramos paraiškos pagal veiklos sritį „Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje“  ir  veiklos sritį „Parama „Natura 2000“ miškuose“ priimamos nuo balandžio 11 iki birželio 6 d. kartu su Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiška. Šiam paraiškų kvietimui skiriama 2,23 mln. eurų paramos (iš jų 1 mln. eurų skiriamas paremti „Natura 2000“ teritorijas, kuriose ekstensyviai ūkininkaujama, ir 1,23 mln. – miškams).
 
 
Šios priemonės tikslinė sritis – biologinės įvairovės atkūrimas, išsaugojimas ir didinimas, įskaitant „Natura 2000“ vietoves, teritorijas, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, ūkininkauti skirtas gamtiniu požiūriu didelės vertės teritorijas bei Europos kraštovaizdžius.
Skaityti daugiau...
 
Gegužės 19 - 21 d. paroda „Baltijos miškai 2016“ Spausdinti
Ką šalies urėdijos demonstruos pakaunėje?


Paaugusi kokybiškai ir kiekybiškai, tarptautinė paroda „Baltijos miškai“ gegužės 19–21 d. vėl grįš į miškininkų sostinę Girionis (Kauno r.). Renginio organizatoriai pabrėžia, kad šiųmetėje parodoje planuojama pristatyti biokuro ruošos, miškų atkūrimo ir įveisimo, miškų priežiūros bei tvarkymo, miško kirtimo techniką, medienos transportavimo, vandens lygio želdavietėse mažinimo, kelių tiesimo ir kitus įrenginius. Žurnalas „Miškai“ pasidomėjo, ką šalies urėdijos ketina demonstruoti pakaunėje ir kaip joms sekasi ruoštis parodai.
Skaityti daugiau...
 
Grynaveisliams gyvuliams įsigyti – valstybės pagalba Spausdinti
Praėjusiais metais buvo pradėta nauja valstybės pagalbos schema, kurios tikslas paskatinti augintojus rinktis veislinius gyvulius ir padėti jų įsigyti. Šiai pagalbos schemai buvo skirta  2 100 000 eurų. Šiemet iki kovo 1-osios vėl laukiamų paraiškų, tų kurie ketina įsigyti grynaveislius gyvulius.
 
 
„Ši priemonė buvo sėkminga pernai, todėl šiemet vėl ją tęsiame. Gyvulių augintojai skatinami įsigyti aukštos kokybės gyvulius ir už tai jiems suteikiama valstybės pagalba. Norėtume, kad augintojai gerintų savo bandas ir taip stiprintų sektorių. Norėčiau paraginti avių, o ypač ožkų augintojus, kad aktyviau pasinaudotų galima parama“, – teigia Gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovas Vilius Rekštys.
Skaityti daugiau...
 
Pavasaris prasidės Velykomis ir „AgroBalt“ 2016 Spausdinti
Jau šį pavasarį Kaune vėl šurmuliuos tarptautinė žemės ūkio paroda „AgroBalt“ – viena didžiausių žemės ūkio parodų Baltijos šalyse.
 
 

„Kitąmet Kaune vėl laukiame gamintojų ir ūkininkų bene svarbiausioje tarptautinėje parodoje „AgroBalt 2016“. Šiuo metu ypač daug dėmesio skiriame lietuviškų produktų pristatymui užsienio rinkose, užmezgami verslo kontaktai, ieškoma naujų eksporto būdų. „AgroBalt“ parodoje laukiama delegacijų iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl tikimės, kad mūsų verslininkai ir ūkininkai į Kauną atveš savo geriausią produkciją“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis