LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Kodėl kaimo plėtrai skirta papildomų lėšų Spausdinti
Žemės ūkio ministerija kartu su žemdirbių bendruomene apsisprendė ir priėmė kompromisinį sprendimą dėl lėšų perskirstymo tarp ES bendrosios žemės ūkio politikos I (tiesioginių išmokų) ir II (kaimo plėtros) paramos ramsčių. Europos Komisijai jau pateiktas oficialus Lietuvos pranešimas apie 50 mln. eurų perskirstymą iš tiesioginių išmokų lėšų į Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP).
 
 

Perskirstyta tik būtiniausia trūkstamų lėšų dalis
„Didžiausia galima į II ramstį nukreipiamų lėšų dalis yra 15 proc. visos tiesioginių išmokų sumos 2018 ir 2019 metais. Lietuvos atveju tai būtų iš viso 151 mln. Eur. 
Skaityti daugiau...
 
Smulkiesiems ūkininkams kiaušinius tiekti rinkai bus paprasčiau Spausdinti
Lietuvoje pastaraisiais metais didėja nepramoniniu būdu pagamintų kiaušinių paklausa ir atsiranda vis daugiau norinčiųjų auginti vištas dedekles. Dabar smulkiesiems ūkininkams kiaušinius realizuoti  bus gerokai paprasčiau  – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) supaprastino kiaušinių tiekimo rinkai reikalavimus.
 
 
Dėl galimo pavojaus užsikrėsti salmonelėmis Europos Sąjungoje (ES) galiojantys teisės aktai nustato ypač griežtus kiaušinių tiekimo rinkai standartus, pagal kuriuos jie gali būti tiekiami tik išrūšiuoti pakavimo centruose, turinčiuose automatinę pakavimo įrangą. 
Skaityti daugiau...
 
Spalio 5–7 d. vyks paroda "Sprendimų ratas 2017“ Spausdinti
2017 m. spalio 5–7 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyks dešimtoji tarptautinė miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2017“. 
 
 
Parodos temos:
miškų ūkis;
medžioklė;
gyvulininkystė;
fermų įranga;
Skaityti daugiau...
 
Sutvarkyk savo žemės plotą – gauk paramą Spausdinti
Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui žemdirbiai raginami nedelsti ir pranešti apie sutvarkytus buvusius arba naujus netinkamus paramai gauti žemės plotus.
 
 
 
Žemdirbiai, besirengiantys paversti savo turimus netinkamus paramai gauti žemės plotus tinkamais ir ateinančiais metais juos deklaruoti, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus.
Skaityti daugiau...
 
Ūkininkai gali uždirbti net ir iš mėšlo Spausdinti
Vokietijoje biodujų jėgainių suskaičiuojama daugiau nei 8000. Ir tai nestebina – perdirbtos žemės ūkio atliekos atneša trigubą naudą: leidžia išlaikyti švarią aplinką, tampa puikia trąša ir dar tai galimybė užsidirbti papildomai. Lietuvoje jau kurį laiką šioje srityje jaučiamas sujudimas. Ypač dabar, kai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (KPP) biodujų jėgainėms įsirengti ūkininkai gali gauti finansinę paramą.  
 
 

Švenčionių rajone daugiau nei 2,5 tūkst. ha šeimos ekologinį augalininkystės ūkį prižiūrintis Darius Pošiūnas – vienas tų Lietuvos ūkininkų, svajojančių apie nuosavą biodujų jėgainę. 
Skaityti daugiau...
 
Rugsėjo 15-16 d. Veislinių gyvūnų paroda-mugė Algirdiškėse Spausdinti

2017 m. rugsėjo mėnesio 15 - 16 dienomis Panevėžio r. Algirdiškyje, UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų bazėje vyks paroda "Lietuvos veislininkystės pasiekimai 2017"

Parodos tikslas - supažindinti su mūsų veislininkystės pasiekimais, stiprinti regioninį bendradarbiavimą, užmegzti tarptautinius ryšius, stiprinti mokslo ir naujovių sklaidą, didintų šalies augintojų ir veisėjų žinomumą ir augintų potencialių pirkėjų ratą. Šiemet parodoje sulauksime pirkėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Turkijos, Italijos, Izraelio, Vengrijos, Vokietijos.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis