LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Kaip apsaugoti galvijus nuo įvairių vabzdžių? Spausdinti
Lietuvoje kiekvienais metais tūkstančiai naminių galvijų nukenčia nuo įvairių vabzdžių, kurie platina ligas, patekę į gyvūnų kvėpavimo takus, gali juos užkimšti. Sukandžiotiems gyvūnams neretai pabrinksta liežuvis, padidėja limfmazgiai ir net sutrinka širdies darbas. Tad ūkininkai patiria nemažų nuostolių. Kokie parazituojantys vabzdžiai ypač pavojingi ir kaip nuo jų apsaugoti gyvulius, pataria Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Sigitas Siriukaitis.
 

Tvarto musės. Jos gyvena ir veisiasi gyvulių bei paukščių mėšle, žmonių išmatose, virtuvės atliekose, pūvančiuose augaluose, ežerų pakrantėse.
Skaityti daugiau...
 
Dėl PVM įstatymo pakeitimo Spausdinti
Atkreipiame dėmesį, kad paramos gavėjai, siekiantys, jog jų patirtos išlaidos būtų kompensuotos, nuo šių metų liepos 1 d. privalo laikytis atnaujinto Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatų.
 Ši informacija aktuali paramos gavėjams, kurie yra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai ir kuriems, remiantis paramos priemonių įgyvendinimo taisyklių nuostatomis, PVM gali būti kompensuojamas paramos lėšomis.
 
 
 
Tais atvejais, jei paramos gavėjas įsigyja statybos darbus rangos būdu, atsiskaityti privaloma taip:
Skaityti daugiau...
 
Dešimt faktų apie žvėrieną Spausdinti
Senovės lietuvių ypač vertinta žvėriena sovietmečiu buvo tapusi deficitu, todėl jos vartojimo kultūra buvo nunykusi. Tačiau pastaruoju metu stirniena, šerniena ar briediena vis dažniau atsiranda ant Lietuvos gyventojų stalo.

Kokios yra išskirtinės šios mėsos savybės ir kuo ji skiriasi nuo pramoniniu būdu auginamų gyvulių mėsos, paaiškina žvėrienos žinovas, įmonės „Viltlit” direktorius Vigilijus Vansevičius. 
Skaityti daugiau...
 
Geras arimas - visa ko pradžia Spausdinti

Penktadienį Valinavos kaime (Kėdainių r.) pasibaigus keturioliktosioms Lietuvos arimo varžyboms paaiškėjo ir šių metų geriausieji artojai: ariant tradiciniais plūgais nepralenkiamas buvo Audrius Plerpa (Pakruojo r.), apverčiamųjų plūgų grupėje laurus skynė Kazys Genčius (Kretingos r.).

Dvi dienas trukusios arimo meistriškumo varžybos į Kėdainių kraštą sukvietė būrius artojų palaikymo komandų, rajonų savivaldybių, žemės ūkio mokslo įstaigų, žemdirbių nevyriausybinių organizacijų atstovų, keletą Seimo narių ir šiaip žiūrovių smalsuolių.

Skaityti daugiau...
 
Gluosnių auginimas – viena iš „žaliosios“ energetikos plėtros krypčių Spausdinti

Rugsėjo 3 d. Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje esančiuose UAB „Renergija“ auginamuose gluosnių laukuose, susirinks gluosnių auginimo specialistai, jau užsiimantys jų auginimu ūkininkai bei žmonės, kurie dar tik pradeda domėtis šiais energetiniais želdiniais.

Šį susitikimą paskatino didelis Lietuvos ūkininkų ir kitų žemės savininkų susidomėjimas naujomis ES remiamomis alternatyvios energijos auginimo ir panaudojimo galimybėmis.

Skaityti daugiau...
 
Ūkininkai klausia – VMI atsako Spausdinti

1 klausimas. Dėl iš biologinio turto gautos žemės ūkio produkcijos įvertinimo tikrąja verte, atėmus pardavimo vietos išlaidas. Biologinis turtas - tai specifinis turtas, kuris gali keistis kokybiškai ir kiekybiškai, dėl to nuolat kinta šio turto vertė. Dėl šių pokyčių tiksliai apskaičiuoti faktinę biologinio turto ir iš jo gautos žemės ūkio produkcijos pasigaminimo savikainą sudėtinga ir tai reikalauja didelių darbo sąnaudų. Dėl šių priežasčių dauguma ūkininkų, tvarkančių ūkio veiklos apskaitą dvejybine sistema, biologiniam turtui ir iš jo gautai žemės ūkio produkcijai vertinti taikė tikrosios vertės būdą.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis