LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Apie arklių pasus Spausdinti
Žemės ūkio ministerija atkreipia arklių savininkų ir laikytojų dėmesį į tai, kad šiuo metu Ūkinių gyvūnų registre yra įregistruotų arklių, kurių savininkams neišduoti arklio pasai, nes jie nesikreipė dėl paso išdavimo. Gali būti, kad būtent Jūsų laikomo arklio tapatybė dar nenustatyta ir neatlikti šie veiksmai: nesikreipėte į ženklinimo paslaugų teikėją, Jūsų arklys nepaženklintas mikroschema, neužpildyta AŽ-1 forma, neužsakėte ir negavote arklio paso.
 
 
Skaityti daugiau...
 
Ruduo – derliaus metas Spausdinti
Įpusėjus rudeniui Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sulaukė daugiau kaip 94 tūkst. paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones. Iki liepos 10 d. paraiškas gauti išmokas už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus pateikė daugiau kaip 136 tūkst. ūkininkų. NMA darbuotojai, siekdami, kad visos paramos lėšos kuo greičiau pasiektų Lietuvos ūkininkus, skuba atlikti darbus laiku ir kokybiškai. Ankstesniu programiniu laikotarpiu sukaupta administravimo patirtis padeda specialistams įveikti naujus iššūkius, tačiau sklandžiam paraiškų administravimui ir paramos lėšų išmokėjimui ne mažiau svarbus NMA ir pareiškėjų glaudus bendradarbiavimas.
 
 
 
Iš viso 2014–2020 m. laikotarpiui skirta 1,977 mlrd. Eur paramos lėšų, iš kurių 2015 metams – 600 mln. Eur. Taigi beveik trečdalis viso programinio laikotarpio paramos lėšų tenka šiems metams.
Skaityti daugiau...
 
Tiesioginės išmokos – nuo spalio 16 d. Spausdinti
Išmokų už pasėlius (pagrindinė išmoka, išmoka už pirmuosius hektarus, susietoji išmoka už baltyminius augalus) bei pienines karves avansai bus pradėti mokėti nuo spalio 16 dienos. Avansinių išmokų dydžiai sieks iki 70 proc. numatytų išmokų bendrų sumų. Likusios išmokų dalys bus pradėtos mokėti nuo gruodžio 1 d. ir bus išmokėtos iki kitų metų birželio 30 d. Bendra už 2015 m. išmokėtina ES tiesioginių išmokų suma Lietuvos ūkininkams sieks 442,5 mln. eurų.
 
 

„Tiesioginių išmokų avansai bus didelė paspirtis mūsų ūkininkams, ypač krizės paliestiems pieno ūkiams“, – pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Skaityti daugiau...
 
Lengvinami reikalavimai pluoštinių kanapių augintojams Spausdinti
Žemės ūkio ministerija teikia Vyriausybei Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso papildymo įstatymo projektą, kurie palengvina reikalavimus pluoštinių kanapių augintojams.
 
 
Įsigaliojus Pluoštinių kanapių įstatymui ir jo įgyvendinamiesiems teisės aktams, nuo 2014 metų pradžios pluoštinių kanapių auginimo plotai padidėjo dvigubai,  o nuo įstatymo įsigaliojimo pradžios – beveik aštuonis kartus, ir išaugo iki 2348 ha.
Skaityti daugiau...
 
Ūkininkai ir labai mažos įmonės gali gauti paramą ūkio atliekoms perdirbti į biodujas Spausdinti
Ūkininkai, labai mažos arba mažos įmonės, vykdančios žemės ūkio veiklą, gali pretenduoti į Europos Sąjungos ir valstybės paramą biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų. Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų“ – praėjusiame  finansiniame laikotarpyje tokios veiklos nebuvo.
 
 
Ši parama leis stambiems gyvulininkystės ūkiams, ypač kiaulių kompleksams ir paukštynams, tvarkyti didelius mėšlo kiekius pagal visus aplinkos apsaugos reikalavimus. Parama šiai veiklai taip pat suteiks galimybę kaimo vietovėse plėtoti energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių bei gauti papildomų pajamų.
Skaityti daugiau...
 
Kviečia į mokymus sėklintojams Spausdinti
Šiuo metu Lietuvoje gyvulių sėklinimo paslaugas gali teikti licencijas turintys 458 gyvulių sėklintojai. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, norėdama supažindinti su naujovėmis, visus sėklintojus kviečia į mokymus.
 

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 8 d. įvairiuose Lietuvos miestuose vyks mokymai gyvulių sėklinimo, gyvulių porų parinkimo temomis. Mokymų dalyviai taip pat susipažins su pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėmis programomis.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis