LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
Patikros prasidės netrukus Spausdinti
Artimiausiu metu prasidės pareiškėjų, pretenduojančių gauti tiesiogines išmokas ir paramą pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programos priemones, ūkių patikros. Ūkininkai kviečiami susipažinti su įsipareigojimų tikrinimo grafiku bei tinkamai pasirengti patikroms.
 
 
Patikros ūkiuose atliekamos visus metus, bet dažniausiai jos vyksta vasarą ir rudenį. Prasidėjus vasarai iki rudens pradžios patikrų specialistai vyksta į ūkius įsitikinti, kaip vykdomi įsipareigojimai.
Šių patikrų metu tikrinama, kaip laikomasi šienavimo ar nuganymo terminų, kaip pildomas Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalas, ar nušienauti sodų ir uogynų tarpueiliai, ar laikomasi pasėlių įvairinimo reikalavimo, ar tinkamai prižiūrimi melioracijos griovių šlaitai, ar žaliajame pūdyme auginami žoliniai augalai įterpti į dirvą ir t. t.
Skaityti daugiau...
 
Ūkio darbai liepą Spausdinti
Ūkininkai, vykdantys veiklas pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones ar tęsiantys įsipareigojimus pagal ankstesnio finansinio laikotarpio programą, turėtų nepamiršti atlikti būtinuosius ūkio darbus. Primename paramos gavėjams aktualias liepos mėnesio datas.
 
 
 
Vykdantys įsipareigojimus pagal KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas „Specifinių pievų tvarkymas“, „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“ pradėti ganyti gyvulius gali ne anksčiau kaip gegužės 1 d., o šienavimo darbus pradėti – ne anksčiau liepos 15 d. Ganant gyvulius, jų tankis nuo gegužės 1 d. iki spalio 30 d. neturi būti didesnis kaip 1 SG hektarui.
Skaityti daugiau...
 
Vietos plėtros strategijoms įgyvendinti – 12 milijonų eurų Spausdinti
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos priemonės „Vietos plėtros strategijų  įgyvendinimas“ įgyvendinimo taisykles. Paraiškos įgyvendinti vietos plėtros strategijas (VPS) priimamos nuo 2016 m. gegužės 24  iki 2016 m. rugsėjo 6 d. Šiam paraiškų priėmimui skiriama daugiau kaip 12 mln. eurų.
 
 
„Žuvininkystės sektoriaus veiksmų programos priemonėmis siekiame labai konkrečių tikslų ir rezultatų. Šia priemone norime didinti žvejybos ir akvakultūros bendruomenių vaidmenį vykdant vietos plėtrą, o įgyvendinant  vietos plėtros strategijas siekiama kurti darbo vietas žvejybos ir akvakultūros regiono vietos veiklos grupių teritorijose“, – pažymi žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.
Skaityti daugiau...
 
Duomenis tikslinti – iki liepos 1 d. Spausdinti
Praėjusią savaitę baigėsi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. 2016 m. - pirmieji metai, kai pareiškėjai, deklaruodami elektroniniame žemėlapyje, galėjo matyti, kurie jų laukai (ar laukų dalys) patenka į erozijos sluoksnį.
 
 
Siekiantieji gauti išmokas privalo laikytis kompleksinės paramos susiejimo reikalavimų, kurie apima valdymo reikalavimus ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimus, ir geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimus. 
Skaityti daugiau...
 
AKM virusas gali plisti per šviežiai nušienautą žolę Spausdinti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja kiaulių augintojus dėl pavasarį padidėjusios grėsmės kiaulėms užsikrėsti afrikiniu kiaulių maru (AKM). Biologinio saugumo reikalavimų būtina laikytis visus metus, tačiau tai ypač svarbu atšilus orui ir prasidėjus ūkio darbams.
 
 

„Šiltuoju metų laiku AKM viruso židiniai kiaulių laikymo vietose nustatomi kur kas dažniau nei žiemą. Tikimybė, kad AKM virusas pateks į ūkius itin padidėja kiaules šeriant šviežiai nušienauta ir termiškai neapdorota žole. Ypatingai budrūs turi būti kiaulių augintojai, gyvenantys netoli miškų, nes šernai gali ištrypti žolę pamiškėse, palikdami AKM viruso sukėlėjų. Todėl draudžiama kiaules šerti šviežiai nušienauta žole. Visus pašarus būtina apdoroti termiškai. Taip pat kiaules draudžiama šerti maisto atliekomis“, – pabrėžia VMVT direktorius Jonas Milius.
Skaityti daugiau...
 
Priminimas: ūkinių gyvūnų registravimo taisyklių būtina laikytis Spausdinti
Pastaruoju metu ūkininkai skundžiasi, kad negauna tiesioginių išmokų už bulius. Žemės ūkio ministerija primena, kad pareiškėjai, siekiantys gauti susietąją paramą už mėsinių ir pieninių veislių bulius, turi būti teisės aktų nustatyta tvarka registruoti atitinkamų gyvulių laikytojai. Labai svarbu pažymėti, kad turi būti laikomasi ūkinių gyvūnų registravimo taisyklių. Kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus ūkinius gyvūnus ir tvarkyti jų apskaitą.
 
 
Galviją privalu paženklinti ausų įsagais per 7 kalendorines dienas nuo atvedimo. Apie galvijo paženklinimą, perkėlimą (išvežimą ar pervarymą iš laikymo vietos, atvežimą ar pervarymą į laikymo vietą), kaitą (prieauglio atsivedimą, gaišimą, paskerdimą) taip pat reikia pranešti Ūkinių gyvūnų registrui per 7 kalendorines dienas, užpildant GŽ-2 formą. 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis