LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Žemės ūkis, agrotechnika, paslaugos
AKM virusas gali plisti per šviežiai nušienautą žolę Spausdinti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja kiaulių augintojus dėl pavasarį padidėjusios grėsmės kiaulėms užsikrėsti afrikiniu kiaulių maru (AKM). Biologinio saugumo reikalavimų būtina laikytis visus metus, tačiau tai ypač svarbu atšilus orui ir prasidėjus ūkio darbams.
 
 

„Šiltuoju metų laiku AKM viruso židiniai kiaulių laikymo vietose nustatomi kur kas dažniau nei žiemą. Tikimybė, kad AKM virusas pateks į ūkius itin padidėja kiaules šeriant šviežiai nušienauta ir termiškai neapdorota žole. Ypatingai budrūs turi būti kiaulių augintojai, gyvenantys netoli miškų, nes šernai gali ištrypti žolę pamiškėse, palikdami AKM viruso sukėlėjų. Todėl draudžiama kiaules šerti šviežiai nušienauta žole. Visus pašarus būtina apdoroti termiškai. Taip pat kiaules draudžiama šerti maisto atliekomis“, – pabrėžia VMVT direktorius Jonas Milius.
Skaityti daugiau...
 
Priminimas: ūkinių gyvūnų registravimo taisyklių būtina laikytis Spausdinti
Pastaruoju metu ūkininkai skundžiasi, kad negauna tiesioginių išmokų už bulius. Žemės ūkio ministerija primena, kad pareiškėjai, siekiantys gauti susietąją paramą už mėsinių ir pieninių veislių bulius, turi būti teisės aktų nustatyta tvarka registruoti atitinkamų gyvulių laikytojai. Labai svarbu pažymėti, kad turi būti laikomasi ūkinių gyvūnų registravimo taisyklių. Kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus ūkinius gyvūnus ir tvarkyti jų apskaitą.
 
 
Galviją privalu paženklinti ausų įsagais per 7 kalendorines dienas nuo atvedimo. Apie galvijo paženklinimą, perkėlimą (išvežimą ar pervarymą iš laikymo vietos, atvežimą ar pervarymą į laikymo vietą), kaitą (prieauglio atsivedimą, gaišimą, paskerdimą) taip pat reikia pranešti Ūkinių gyvūnų registrui per 7 kalendorines dienas, užpildant GŽ-2 formą. 
Skaityti daugiau...
 
Įveisto miško plotus būtina deklaruoti Spausdinti
Prasidėjus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai atkreipia miškininkų dėmesį į būtinumą tiesioginių išmokų paraiškų teikimo metu deklaruoti įveistą mišką. Tai privalu daryti įveisus mišką kasmet, kol paramos gavėjui mokamos įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos. Paramos gavėjai turėtų neužmiršti ir kitų įsipareigojimų.
 
 
Kasmet deklaruoti įveistą miško plotą privalo gaunantieji paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“. Ši prievolė galioja miškininkams, gaunantiems įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokas.
Skaityti daugiau...
 
Paramos tvarka patvirtinta: pieno gamintojams atkeliauja 18 mln. eurų Spausdinti
Pieno gamintojams skirta nacionalinė pagalba – 18 mln. eurų. Paramos lėšos bus pradėtos mokėti nuo gegužės 5 d. „Tikimės, kad ši valstybės parama padės mūsų ūkininkams atsilaikyti šiuo itin sunkiu laikotarpiu. O kooperatyvų nariai sulauks 10 proc. didesnės paramos negu kiti pieno gamintojai“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
 
 
 
Nacionalinė pagalba pieno gamintojams bus mokama už laikomas pienines karves, o jos dydis yra 78,23 Eur už karvę. Kooperatinės bendrovės (kooperatyvo), superkančio iš savo narių daugiau kaip 50 proc. viso superkamo pieno, nariams pagalbos dydis yra padidintas 10 proc. – jiems bus mokama po 86,05 Eur už pieninę karvę.
Skaityti daugiau...
 
Prasidėjo deklaravimas Spausdinti
Balandžio 11 d. prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklos subjektai deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti galės iki birželio 6 d. (pavėluotai iki liepos 1 d.). Bendrojoje paraiškoje galima prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones.
 
 
 
Bendrojoje paraiškoje 2016 m. galima prašyti paramos pagal šias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“.
Skaityti daugiau...
 
Parama parodomiesiems projektams – 2,35 mln. eurų Spausdinti
Patvirtintos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos srities „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“ įgyvendinimo taisyklės. Paramos paraiškos priimamos nuo š. m. balandžio 1 iki gegužės 31 d. Šiam paraiškų priėmimui skirta 2,35 mln. eurų.
 
 
Pagal priemonės veiklos sritį parama teikiama parodomiesiems bandymams rengti (įrengti ir vykdyti), seminarams, lauko dienoms ir kitiems informavimo renginiams organizuoti skleidžiant mokslo žinias ir inovacijas pagal šias temas: produkcijos savikainos mažinimas ir (arba) produktyvumo didinimas ir (arba) produkcijos kokybės gerinimas augalininkystės ir (arba) gyvulininkystės ir (arba) daržininkystės ūkiuose.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis