LTkatalogas

Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Naujiena- Kviečiame mokėjimo prašymus teikti kas mėnesį Spausdinti

Mokėjimo prašymai yra teikiami Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) pagal mokėjimo prašymų teikimo grafiką, patvirtintą dar iki Finansavimo ir administravimo sutarties pasirašymo. Vėliau mokėjimo prašymų teikimo grafikas turi būti atnaujinamas su kiekvienu teikiamu mokėjimo prašymu.
 
Siekiant paspartinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinės paramos įsisavinimą siūlome projektų vykdytojams teikti mokėjimų prašymus, kuriuose yra deklaruojamos patirtos ir apmokėtos išlaidos, kas mėnesį. Reguliarus projekto vykdytojų atsiskaitymas už patirtas išlaidas, leis jiems operatyviai atsiskaityti su rangovais, paslaugų arba prekių tiekėjais.

Skaityti daugiau...
 
Smulkiausieji verslininkai ir toliau galės naudotis verslo liudijimais Spausdinti

Finansų ministerija parengė ir teikia viešai konsultacijai pakeitimus, susijusius su fiksuoto gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimu, įsigyjant verslo liudijimą. Sutarus dėl pakeitimų, jie galėtų įsigalioti nuo 2012 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad fiksuoto gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimas įsigyjant verslo liudijimą yra skirtas tik pačiam smulkiausiam gyventojo verslui, kuris neprisideda prie konkurencinių sąlygų iškraipymo, o jo sumokamas fiksuotas mokestis nėra nepagrįstai mažas lyginant su veiklos apimtimi ir pajamomis, siūloma išlaikyti absoliučiai didžiąją dalį (apie 90 proc.) veiklų, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą.

Skaityti daugiau...
 
2012 m. pagalbos maistu labiausiai nepasiturintiems asmenims teikimo programai skiriama 113 mln. EUR Spausdinti

  Nustatyta bendra 2012 m. pagalbos maistu labiausiai nepasiturintiems asmenims teikimo programos lėšų vertė – 113 mln. EUR – ir aiškios kiekvienai valstybei narei skirtinos sumos bei produktai (žr. priedus). Ši suma gerokai mažesnė nei ankstesnių metų, kai buvo skirta beveik 500 mln. EUR, nes balandį Teisingumo Teismas priėmė sprendimą, kuriame teigiama, jog pagal dabartinę tvarką reikalaujama, kad šios programos lėšomis finansuojami maisto produktai būtų imami iš ES viešųjų atsargų. Todėl 2012 m. programa yra išimtinai grindžiama šiuo metu turimomis (162 000 tonų grūdų ir 54 000 tonų nugriebto pieno miltelių) intervencinėmis atsargomis.

Skaityti daugiau...
 
Įmonių finansiniai rodikliai 2011 m. pirmąjį ketvirtį. Išaugo įmonių pelningumas Spausdinti

Lietuvos statistikos departamento atlikto nefinansinių įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenimis, 2011 m. pirmąjį ketvirtį šalies įmonių1 pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas sudarė 42,8 mlrd. litų pajamų. Tai 25,9 procento daugiau nei praėjusių metų pirmąjį ketvirtį ir 7,6 procento mažiau nei 2010 m. ketvirtąjį ketvirtį.
  Pirmąjį šių metų ketvirtį įmonės dirbo pelningai. Įmonių pelnas sudarė beveik 2 mlrd. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnas padidėjo 2,8 karto, o palyginti su ankstesniu ketvirčiu – 39,8 procento.

Skaityti daugiau...
 
VMI informuoja Spausdinti

Norėtume Jus informuoti, kad nuo š. m. birželio 1 d. startuoja nauja Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) Mokesčių apskaitos informacinė sistema (toliau – MAIS), o su tuo susiję pokyčiai gali būti svarbūs Jums ar Jūsų bendrovei.
 Pažymėtina, kad nuo birželio 1 d. keičiasi mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų kodai, mažėja jų skaičius, visiems VMI administruojamiems deklaruojamiems mokesčiams nustatomas vienas įmokos kodas – 1001 (paliekami atskiri įmokų kodai Gyventojų pajamų mokesčiui, Privalomojo sveikatos draudimo įmokoms, žemės mokesčiui).

Skaityti daugiau...
 
Vyriausybė leidžia verslininkams netikrinti modernių fiskalinių kasos aparatų Spausdinti

Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui atsisakyti reikalavimo modernius kasos aparatus naudojantiems šalies prekybininkams kasmet profilaktiškai tikrinti fiskalinius kasos aparatus. Šis sprendimas šalies mastu leis verslininkams sutaupyti beveik 9 mln. litų – patikros paslauga, t. y. vieno kasos aparato periodinis aptarnavimas, verslininkams vidutiniškai kainuodavo apie 150 litų. Be to, toks sprendimas leis sutrumpinti darbo su moderniais apskaitos įrankiais sąnaudas – nereikės kviesti aptarnavimo įmonės specialisto, nutraukti darbo, stebėti patikros terminų.
 Nutarimas parengtas atsižvelgiant ir į smulkiųjų verslininkų bei turgaus prekeivių, kuriems pareiga prekiauti su kasos aparatu atsirado šių metų gegužę,

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis