LTkatalogas

Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Pirmaisiais veiklos metais verslininkus konsultuos, bet nebaus Spausdinti

Devynios pagrindinės verslo priežiūrą atliekančios institucijos įsipareigojo verslo naujokus pirmaisiais jų veiklos metais ne bausti, o konsultuoti. Tai buvo įtvirtinta šiandien Vyriausybėje pasirašytoje Deklaracijoje dėl pirmųjų verslo metų.
 „Baudimas ar sankcijų taikymas nėra ir negali būti priežiūros institucijos uždavinys. Siekiame, kad pradėjusio verslą žmogaus negniuždytų baudos, būtų užtikrinta nuosekli kompetentingų institucijų pagalba pirmaisiais veiklos metais“, – sako ūkio ministras R. Žylius.
  Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad verslą prižiūrinčios institucijos neretai vis dar įsivaizduoja, kad jų tikslas yra gaudyti ir bausti visus iš eilės, tačiau turi būti diegiamas naujas standartas.

Skaityti daugiau...
 
Finansų rinkų priežiūra bus patikėta Lietuvos bankui Spausdinti

Priėmus įstatymų paketą, kuriam šiandien pritarė Vyriausybė, nuo 2012 m. sausio 1 d. visosfinansų rinkos priežiūrą (tiek veiklos, tiek riziką ribojančią) vykdysviena institucija – Lietuvos bankas, o Draudimo priežiūros komisija ir Vertybinių popierių komisija bus likviduotos. Lietuvos bankui taip pat bus priskirta vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų nagrinėjimo funkcija. Be to, keisis priežiūros sistemos finansavimo modelis.
  Finansų rinka (kurią sudaro kredito, draudimo įstaigų bei investicinių paslaugų sektoriai) yra specifinis, sudėtingas ir turintis ypatingą reikšmę visai šalies ekonomikai ūkio sektorius, kurio priežiūra atitinkamai turi būti labai kvalifikuota, reikalaujanti specifinių žinių ir specialistų.

Skaityti daugiau...
 
Kokybė, iniciatyva, bendradarbiavimas – projektų vykdytojų ir rangovų sėkmės laidas Spausdinti

Nekokybiškai parengti techniniai projektai ir pirkimų sąlygų specifikacijos dažnai sukelia projektų vykdytojų ir rangovų ginčus, kas turėtų finansuoti iš anksto nenumatytus darbus.
 
Energetikos projektų valdymo skyriaus vedėja Egida Kunigėlienė atkreipia dėmesį, kad neretai projektų vykdytojai kreipiasi į Lietuvos verslo paramos agentūrą (LVPA) prašydami finansuoti papildomus darbus iš užsakovo rezervo ar iš sutaupytų lėšų. Gana dažnai šie prašymai nėra pagrįsti ir pagrindinė to priežastis yra ta, jog, pagal pirkimo sąlygas tokie darbai turėjo būti įvertinti dar rangos darbų pirkimo metu, o prašomi papildomi darbai - įtraukti į rangovo pasiūlymą.

Skaityti daugiau...
 
LVPA- Naujas kvietimas elektroninio verslo diegimui Spausdinti

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) kviečia teikti paraiškas 2007 – 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti pagal VP2-2.1-ŪM-02-K priemonės  „E-verslas LT“ kvietimą Nr. 03.
Pagal priemonę „E-verslas LT“ bus finansuojamos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių investicijos į materialųjį ir nematerialųjį turtą, kurio reikia elektroninio verslo diegimo projektui toje įmonėje įgyvendinti. Atkreipiame dėmesį, kad elektroninio verslo diegimo projektai gali būti įgyvendinami tik tose įmonėse, kurios vykdo gamybą ir (ar) teikia paslaugas.

Skaityti daugiau...
 
Naujiena- Kviečiame mokėjimo prašymus teikti kas mėnesį Spausdinti

Mokėjimo prašymai yra teikiami Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) pagal mokėjimo prašymų teikimo grafiką, patvirtintą dar iki Finansavimo ir administravimo sutarties pasirašymo. Vėliau mokėjimo prašymų teikimo grafikas turi būti atnaujinamas su kiekvienu teikiamu mokėjimo prašymu.
 
Siekiant paspartinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinės paramos įsisavinimą siūlome projektų vykdytojams teikti mokėjimų prašymus, kuriuose yra deklaruojamos patirtos ir apmokėtos išlaidos, kas mėnesį. Reguliarus projekto vykdytojų atsiskaitymas už patirtas išlaidas, leis jiems operatyviai atsiskaityti su rangovais, paslaugų arba prekių tiekėjais.

Skaityti daugiau...
 
Smulkiausieji verslininkai ir toliau galės naudotis verslo liudijimais Spausdinti

Finansų ministerija parengė ir teikia viešai konsultacijai pakeitimus, susijusius su fiksuoto gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimu, įsigyjant verslo liudijimą. Sutarus dėl pakeitimų, jie galėtų įsigalioti nuo 2012 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad fiksuoto gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimas įsigyjant verslo liudijimą yra skirtas tik pačiam smulkiausiam gyventojo verslui, kuris neprisideda prie konkurencinių sąlygų iškraipymo, o jo sumokamas fiksuotas mokestis nėra nepagrįstai mažas lyginant su veiklos apimtimi ir pajamomis, siūloma išlaikyti absoliučiai didžiąją dalį (apie 90 proc.) veiklų, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>