LTkatalogas

Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Lietuvai pasirengti pirmininkauti ES Tarybai padės užsienio ekspertai Spausdinti

Iš Slovėnijos ir Prancūzijos atvykę ekspertai praėjusią savaitę pradėjo valstybės tarnautojų mokymų, padėsiančių pasiruošti Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Taryboje ir gerinti Lietuvos interesų atstovavimą ES bendrijoje, ciklą. Mokymus vykdo konkurso būdu atrinkti tiekėjai: pirmininkavimo ES mokymų srityje besispecializuojanti, aukšto rango Prancūzijos politikus ruošianti mokymo įstaiga Ecole Nationale d'Administration (ENA), VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ (ESTEP) ir Vilniaus universitetas (VU).
 „Suplanuotas 184 mokymų sesijas ves lektoriai iš Prancūzijos, Čekijos, Slovėnijos, Vengrijos, Švedijos ir kitų ES Taryboje jau pirmininkavusių valstybių.

Skaityti daugiau...
 
Nuo 2012 m. sausio 1 d. ribojama prekyba alkoholiniais gėrimais Spausdinti
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad nuo 2012 m. sausios 1 d. įsigalioja draudimas kioskuose prekiauti gamyklų supilstytais į tarą natūralios fermentacijos sidru, alumi ir alaus mišiniais. Lietuvoje įvedus prekybos alkoholiu laiko apribojimus, nemažai mažmeninės prekybos įmonių pakeitė savo veikos pobūdį į viešojo maitinimo veiklą ir prisidengdamos šia veikla įgijo teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais išsineštinai visą parą.

2011 m. gruodžio 23 d. buvo priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis nustatomas dar griežtesnis alkoholio prekybos reglamentavimas.
Skaityti daugiau...
 
Nauja paslauga – garantijos lizingo bendrovėms Spausdinti

2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Žemės ūkio paskolų garantijų fondo nuostatų redakcija, pagal kurią fondas pradės teikti naują paslaugą – garantijas ne tik bankams ir kredito unijoms, bet ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms.
  Žemės ūkio ministerija, siekdama dar labiau paskatinti žemės ūkio ir kaimo plėtrą bei finansavimo šaltinių įvairovę, 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 3D-950 pakeitė bei papildė Žemės ūkio paskolų garantijų fondo veiklos nuostatus ir suteikė teisę garantijas teikti ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms už jų klientų įsigyjamą įrangą.

Skaityti daugiau...
 
Taupymo lakštų naujovė patraukė investuotojų dėmesį Spausdinti
Vakar baigta platinti pirmoji dviejų metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų emisija sulaukė didžiausio investuotojų susidomėjimo nuo 2009 metų gegužės, kai buvo atnaujintas taupymo lakštų platinimas.

Praėjusių metų gruodžio viduryje Finansų ministerija pasiūlė investuotojams naujovę – dvigubai ilgesnės trukmės taupymo lakštų už 2,9 proc. metines palūkanas. Per tris savaites investuotojai įsigijo šių Vyriausybės vertybinių popierių už 8,9 mln. litų – tai kol kas didžiausia per pastaruosius trejus metus išplatinta taupymo lakštų emisija.
Skaityti daugiau...
 
Gamtinių dujų sistemos modernizavimui ir plėtrai - 77 mln. Lt ES parama Spausdinti
Siekiant užtikrinti Vakarų Lietuvos aprūpinimo gamtinėmis dujomis patikimumą ir stabilumą bei sukurti prielaidas ilgalaikei šalies energetinei nepriklausomybei, AB „Lietuvos dujos“, Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė sutartį, pagal kurią numatoma nutiesti magistralinį dujotiekį Jurbarkas – Klaipėda ir taip veikiančias dujų perdavimo sistemas Vilnius-Panevėžys-Šiauliai-Klaipėda bei Vilnius-Kaunas-Jurbarkas sujungti į žiedinę dujų perdavimo sistemą.

Šiam projektui iš ES struktūrinių fondų skirta 77 mln. litų parama.
Skaityti daugiau...
 
Pensijos senjorams ir neįgaliesiems bus atstatytos 100 procentų Spausdinti

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas tvirtina, kad senatvės pensijos senjorams ir negalią turintiems žmonėms nuo 2012 metų pradžios bus atstatomos pilnai, t.y. visu 100 procentų, kaip ir buvo žadėta anksčiau. Taigi pažadas, kuris buvo duotas, jog kitais metais žmonės gaus tokio pat dydžio pensijas, kokias gavo iki jas laikinai, dvejiems metams, sumažinant, bus ištesėtas.
 „Labai džiaugiuosi, kad pavyko rasti sutarimą Seime, su koalicijos partneriais dėl to, kad senatvės ir negalią turinčių žmonių pensijos, mokamos iš „Sodros“ biudžeto, būtų atstatytos ne dalinai, o pilnai, visu 100 proc. Dėkoju už tai koalicijos partneriams, aukščiausiems šalies vadovams.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>