LTkatalogas

Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Priimami elektros skirstymo sistemos modernizavimo ir plėtros projektai Spausdinti
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) liepos 13 d. paskelbė ketvirtąjį priemonės „Elektros skirstymo sistemos modernizavimas ir plėtra“ kvietimą teikti paraiškas. 
Priemonės lėšomis bus finansuojamos šios veiklos:
1. Elektros skirstymo linijų, transformatorių pastočių ir skirstyklų statyba.
2. Transformatorių pastočių ir skirstyklų modernizavimas.
3. Orinių elektros linijų keitimas kabelinėmis.
4. Automatizuotų valdymo, duomenų rinkimo ir perdavimo, energijos apskaitos sistemų diegimas.
Skaityti daugiau...
 
Darbdaviai apie darbuotojo įdarbinimą „Sodrai“ turės pranešti prieš dieną Spausdinti
Nuo rugpjūčio 1 d. įsigalioja Darbo kodekso pakeitimai, kuriuose nustatoma, kad darbuotojas privalo pradėti dirbti kitą po darbo sutarties sudarymo dieną, jeigu vėlesnė darbo pradžia nenustatyta šalių susitarimu.

Darbdavys turės pranešti „Sodrai“ apie asmens darbo  pradžią ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios.

Taip tikimasi sumažinti nelegalaus darbo ir piktnaudžiavimo atvejų, nes nesąžiningi darbdaviai negalės remtis paaiškinimais, neva darbuotojas tik šiandien pradėjo darbą, o darbo sutartis dar rengiama.
Skaityti daugiau...
 
Žaliosios energetikos projektai laukia ministro parašo Spausdinti
Artimiausiu metu Lietuvos Respublikos ūkio ministras pasirašys įsakymą dėl atrinktų ir patvirtintų priemonės „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ trylikos projektų finansavimo, kurie prisidės prie Nacionalinėje energetikos strategijoje apibrėžto valstybės tikslo - iki 2020 metų padidinti atsinaujinančių energijos išteklių dalį galutiniame energijos suvartojime iki 23 procentų. VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino visus priemonės kvietimo teikti paraiškas Nr. 02 projektus.

Pagal šį kvietimą į Europos Sąjungos (ES) struktūrinę paramą pretendavo 65 pareiškėjai, kurie prašė 338,8 mln. Lt., nors bendras kvietimo biudžetas buvo 75 mln. Lt. 
Skaityti daugiau...
 
D. Jankauskas: „Apie paramą pirmajam darbui turėtų žinoti kiekvienas absolventas“ Spausdinti
Ministrų kabinetas šiandien pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) siūlomai naujai priemonei „Parama pirmam darbui“, pagal kurią nuo rugpjūčio 1 d. „Sodros“ lengvatą darbdaviui, įdarbinusiam jauną žmogų, pakeis dalies darbo užmokesčio kompensavimas.

„Matome, kad mokestinė lengvata skatina verslą aktyviau darbinti jaunus žmones. Šiuo metu tai galėtų būti itin aktualu, pavyzdžiui, ką tik studijas baigusiems aukštų mokyklų absolventams, dar niekada neturėjusiems darbo santykių. Todėl raginčiau jaunus žmones domėtis ir žinoti savo galimybes, ypač apie valstybės paramą pirmajam darbui turėtų žinoti kiekvienas absolventas.
Skaityti daugiau...
 
Mokėjimo prašymus LVPA dar kartą prašo teikti kas mėnesį Spausdinti
Kad projektų vykdytojai nevėluotų atsiskaityti su rangovais, paslaugų ir prekių tiekėjais, o pastarieji galėtų laiku išmokėti darbuotojams algas, LVPA pakartotinai prašo projektų vykdytojų savo mokėjimų prašymus teikti agentūrai kas mėnesį, o ne kartą per ketvirtį.
 LVPA nuomone, susiklosčiusi praktika, kuomet projektų vykdytojai teikia Agentūrai mokėjimų prašymus, kuriuose yra deklaruojamos patirtos ir apmokėtos išlaidos tik kartą per tris mėnesius, remiasi klaidingai perskaityta ES struktūrinių fondų lėšomis remiamų Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių (PAFT) VII skyriaus 118 punktu, kuriame nurodoma, kad „projekto vykdytojas ne rečiau kaip kas 3 mėnesius teikia įgyvendinančiai institucijai mokėjimo prašymus“.
Skaityti daugiau...
 
Per bankus taupymo lakštų išplatinta už beveik 70 mln. litų Spausdinti
Prieš dvi savaites Finansų ministerijai pradėjus taupymo lakštų platinti per bankus  investuotojai įsigijo šių Vyriausybės vertybinių popierių už beveik 70 mln. litų. Tai sudaro beveik pusę per pastaruosius trejus metus išplatintų taupymo lakštų sumos.
„Pirmųjų per bankus išplatintų emisijų rezultatai rodo, kad sprendimas pateisino lūkesčius. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti investuotojams platų taupymo lakštų įsigijimo tinklą visoje Lietuvoje ir tuo, kad kredito įstaigos, kaip ir ankstesni partneriai, prisideda prie taupymo lakštų populiarinimo. Savo ruožtu augantis susidomėjimas taupymo lakštais taip rodo investuotojų pasitikėjimą savo valstybe ir dabartine Vyriausybe“ – sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>