LTkatalogas

Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Ūkininkai galės draustis daržoves, vaisius ir uogas Spausdinti

Planuojama, kad šį pavasarį ūkininkai galės draustis daržoves, vaisius ir uogas krušos, audros ir liūčių padarytiems nuostoliams atlyginti.
Š.m. vasario 17 d. įvykusiame darbo grupės pasiūlymams dėl sodo ir daržo augalų draudimo sąlygų parengti posėdyje pasėlių draudimo bendrovės „Vereinigte Hagel“ atstovai po ilgų derybų  su žemdirbiais  pristatė jų kompanijos siūlomas daržovių, vaisių  ir uogų draudimo sąlygas, kurias numatoma siūlyti žemdirbiams nuo šių metų pavasario.

Skaityti daugiau...
 
Pradėjo veikti lietuviška ES naujienų ir informacijos svetainė Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis tinklalapio skaitytojams skirtame sveikinime pabrėžė, kad Lietuva tapo pirmąja Baltijos ir Šiaurės šalimi, kurios kalba pradėjo veikti „EurActiv“ svetainė.
 „Tikiuosi, kad lietuviškas portalas suteiks puikias galimybes gauti aktualią informaciją apie kasdieninį politinį ES gyvenimą ir prisidės prie efektyvių visuomenės diskusijų Lietuvos narystės ES ir bendrijos ateities vizijos klausimais. Ne mažiau svarbu ir tai, kad „EurActiv“ sudaro galimybę pristatyti Lietuvą kitoms šalims narėms“, – rašoma ministro sveikinime.

Skaityti daugiau...
 
Įmonės kurs aukštos pridėtinės vertės produktus, kuriais žada konkuruoti su pasaulio gamintojais Spausdinti

Daugiau kaip 3 milijonai litų iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų skatins Lietuvos įmones investuoti į naujų produktų ir technologijų kūrimą. Parama pagal priemonę „Intelektas LT“ ūkio ministro įsakymu skirta 5 bendrovėms.
 „Ši parama padeda Lietuvos įmonėms investuoti į inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą. Tai leidžia įmonėms ne tik plėstis ir dirbti su moderniausiomis technologijomis, bet ir konkuruoti su pasaulyje pripažintais gamintojais“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Skaityti daugiau...
 
Finansinė injekcija biotechnologijų sektoriui Spausdinti

Plečiantis biofarmacijos rinkai atsiranda vis didesnis biotechnologinių tyrimų poreikis. Šiuo metu Lietuva, kaip ir kitos Vidurio ir Rytų Europos valstybės, deja, neturi tinkamai ir pilnai sukomplektuotos, atitinkančios visus tarptautinius standartus biofarmacinių preparatų kūrimo laboratorijos, pajėgios ruošti bei gaminti reikiamos kokybės vaistinius preparatus klinikiniams tyrimams. Dėl šios priežasties Lietuvos mokslininkai neturi galimybių pasinaudoti šalies akademinės bendruomenės sukaupta moksline patirtimi, pritaikyti ją konkrečiuose tyrimuose ir taip plėtoti aukštą pridėtinę vertę turinčius biotechnologinius produktus.

Skaityti daugiau...
 
Per metus žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 26,1 procento Spausdinti

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. gruodžio mėn., palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 26,1 procento. Per metus augalininkystės produktų supirkimo kainos padidėjo 62,8 procento, o gyvulių ir gyvulininkystės – 9 procentais.
  Iš augalininkystės produktų daugiausia pabrango grikiai (3,2 karto), rugiai (2,5 karto), avižos (2,5 karto), vaisiai (96,4 proc.), kvietrugiai (82,6 proc.), bulvės (80,1 proc.), kviečiai (79,6 proc.), daržovės (71,1 proc.), ankštinių augalų grūdai (69,3 proc.), miežiai (63,3 proc.), kukurūzai (56,1 proc.).

Skaityti daugiau...
 
2010 metais kreditų garantijų išduota du kartus daugiau Spausdinti

2010 m. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (toliau – Bendrovė) už kredito įstaigų žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 150,7 mln. Lt kreditų suteikė 415 garantijų už 92,5 mln. Lt.  Už Lietuvos žemės ūkio ir maisto rinkos reguliavimo agentūrai išduotus kreditus suteikta 46,2 mln. Lt garantijų.  Iš viso per trylika veiklos metų Bendrovė kredito įstaigoms jau suteikė 2,1 mlrd. Lt garantijų už  jų išduotus 2,7 mlrd. Lt kreditų.
 Palyginti su 2009 m., kai buvo išduotos 194 garantijos už 49,2 mln. Lt kreditų,  už žemdirbių, smulkių kaimo verslininkų bei perdirbėjų imtus kreditus, 2010 m. suteikta beveik 2 kartus daugiau garantijų.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis