Stiprinama būsto paskolas draudžianti bendrovė Spausdinti
Valstybinės įstaigos, institucijos, organizacijos
Vyriausybė, siekdama sustiprinti įmonę, teikiančią būsto paskolų draudimo paslaugas gyventojams ir padedančią tiems, kurie susidūrė su finansiniais sunkumais, išsaugoti turimą būstą bei tęsti įsipareigojimų vykdymą, Finansų ministerijos teikimu didina bendrovės „Būsto paskolų draudimas“ įstatinį kapitalą 30 mln. litų. Tam bus išleidžiama 30 tūkst. paprastų vardinių akcijų.

Šiuo metu bendrovėje apdrausta 35 000 šeimų būsto paskolų, tai sudaro apie 18 proc. būsto paskolų rinkos. Absoliučiai didžioji dalis bendrovėje apdraustų būsto paskolų buvo panaudotos įsigyti vieninteliam šeimos būstui.
 Nuo 2009 metų bendrovė gyventojams teikia įvairiapusę pagalbą – pavyzdžiui, nutrūkus būsto kreditavimo sutarčiai, gali suteikti galimybę gyventojams, siekiantiems išsaugoti būstą, mažinti įsiskolinimą, stabdyti priverstinį skolos išieškojimą iš įkeisto būsto, teikia kitas paslaugas. Tai padėjo daugiau nei 2000 šeimų išsaugoti gyvenamą būstą.

Ekonomikos nuosmukio laikotarpiu bendrovė neišvengė nuostolių dėl išaugusių draudimo išmokų – tą sąlygojo sumažėjusios būsto paskolą apdraudusių gyventojų pajamos netekus darbo, sumažėjus atlyginimui ir nekilnojamojo turto kainoms ar dėl kitų priežasčių.

UAB „Būsto paskolų draudimas“ buvo įsteigta 1998 m., jos steigėjas ir vienintelis akcininkas yra valstybė. Šiuo metu įmonės įstatinis kapitalas yra 36 mln. litų.

2013-02-06
www.finmin.lt