LTkatalogas

LITEXPO paroda - BALTTECHNIKA 2009 Spausdinti
Pagrindiniai straipsniai

Paroda „BaltTechnika 2009“ – viena iš priemonių įmonėms išgyventi krizę

2009 m. Gegužės 19-22 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO vyksiančią pramonės ir aplinkosaugos parodą „BaltTechnika 2009“ įmonės laiko ne tik naujienų pristatymo ir įvaizdžio formavimo vieta, tačiau mato ją kaip galimybę suaktyvinti krizės metu apmirusią savo veiklą ir tikisi čia susirasti naujų verslo ryšių bei idėjų.


Lietuvos parodų centras "Litexpo"
Laisvės pr. 5, 04215 Vilnius, (5 salė)

Parodos darbo laikas 
gegužės 19-21 d. 10–17 val.
gegužės 22 d. 10 – 15 val.

 

„Pasak parodos dalyvių, kai kurių jų gamybos apimtys per pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 25- 50 proc. Tokiomis aplinkybėmis galima nieko nedaryti ir bandyti išlaukti, kol krizė baigsis. Tik mažai tikėtina, kad tokia pasyvi veiklos politika atneš teigiamų rezultatų. Arba galima ieškoti įvairių būdų suaktyvinti smunkančią gamybą, naujų verslo ryšių, naujų idėjų, ką ir daro nemažai įmonių. Mes stengiamės joms padėti, todėl šioje parodoje papildomai rengiama tarptautinė verslo kontaktų mugė, į kurią atvyksta įmonės iš Europos šalių, seminarai specialistams aktualiomis temomis, nacionalinės mechatronikos varžybos bei jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“, kur galima pasisemti novatoriškų idėjų “, - sako parodų centro LITEXPO direktorius Aloyzas Tarvydas.

Verslo kontaktų mugėje „Lietuva – patraukli „Europos verslo partnerė“, kurią rengia Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), ketina dalyvauti apie 70 įmonių iš Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos. Pagrindinis mugės tikslas – naujų verslo ryšių paieška ir plėtra. Mugė vyks antrąją parodos dieną – gegužės 20-ąją.

Pirmąją parodos dieną seminarą apie dabartinę ekonominę situaciją, pramonės sektoriaus modernizavimą, iššūkius bei ateities perspektyvas rengia Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, kuri kartu su LITEXPO yra ir parodos „BaltTechnika“ organizatorė. Apie šiuolaikines išteklių valdymo technologijas, apie galimybes dirbti efektyviau ir produktyviau seminarą rengia Australijos specialistai, apie intelektinės nuosavybės apsaugą – Lietuvos teisės specialistai.

Kauno technologijos universiteto studentų darbų paroda „Technorama“ pristatys daugybę jaunųjų mokslininkų idėjų, tyrimų rezultatų, novatoriškų sprendimų, kuriuos galima įdiegti ir verslo įmonėse. Nacionalinėse mechatronikos varžybose bus renkama geriausią techninę kompetenciją turinti, novatoriškais sprendimais bei organizaciniais sugebėjimais pasižyminti  Lietuvos komanda, kuri vėliau dalyvaus Europos mechatronikos žaidynėse, vyksiančiose Portugalijoje. 

Be papildomų renginių dalyvių iš viso parodoje prisistatys per 90 įmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Australijos. Daugiausia dalyvių parodoje eksponuos pramonės įrengimus ir medžiagas, elektrotechniką, elektroniką. Taip pat bus eksponuojami naujausi kontrolės, matavimo, reguliavimo, laboratoriniai, valdymo prietaisai, komponentai ir technika, metalo apdirbimo įranga, paviršių apdorojimo technika, montavimo, priežiūros ir pramoniniai robotai. Bus pristatomos ir ypač aktualios temos – atliekų perdirbimas, oro tarša ir valymas, alternatyvi energetika bei energijos taupymas. Pirmą kartą parodoje bendrovės „Trendence“ bei „Naujoji ranga“ lankytojus supažindins su galimybe statyti vėjo jėgaines, pristatydamos visas savo paslaugas – nuo vietos parinkimo bei projekto iki jėgainės statybos. 

Paroda vyks LITEXPO 5-oje salėje ir užims apie 4000 kv.m. plotą. Kartu su „BaltTechnika 2009“ LITEXPO 3-oje salėje vyks informacinių technologijų paroda „Infobalt 2009“.

____________

„BALTTECHNIKA 2009“

Renginiai:
  
Gegužės 19 d., antradienis

11.00 - 12.00
Konferencijų salė 5.3
Schrack-Technik: energetikos, elektrotechnikos ir automatikos komponentų apžvalga
Pranešėjas - Andreas Spindler
Organizatorius - UAB "Eugensa"
 
13.00 - 15.00
Konferencijų salė 5.3
Lietuvos inžinerinės pramonės modernizavimas, iššūkiai ir perspektyvos
Organizatorius - Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA
 
Preliminari programa
13.00 – 13.45
Sektoriaus ekonominė apžvalga
Pranešėjas – DndB Nord bankas
13.45 – 14.15
Lietuvos inžinerinės pramonės iššūkiai ir perspektyvos
Pranešėjas - V.Šleinota, LINPRA prezidentas
14.15 – 14.45
Socialinio dialogo vaidmuo ekonominio nuosmukio metu
14.45 – 15.00
Diskusijos
 
13.00 - 15.00

Konferencijų salė 5.2
FLINTEC svorio jutiklių, indikatorių bei jų priedų pristatymas. Standartinių gaminių naudojimas, pritaikymas ir savybės. Praktiniai pavyzdžiai svarstyklių gamintojams ir pramonės procesams.
Organizatorius - FLINTEC
 
15.00-16.00
Konferencijų salė 5.3
Šiuolaikinės išteklių valdymo technologijos
Globalios finansinės krizės akivaizdoje didėjantis spaudimas įvairių verslo sričių įmonėms verčia organizacijas dirbti ne sunkiau, o sumaniau, siekiant išlaikyti savo pozicijas ir pelningumą rinkoje. Šiuolaikinių išteklių valdymo sistemų diegimas suteikia galimybę įmonėms iš reaktyvių tapti aktyviomis, išnaudojančiomis aplinkos siūlomas galimybes, dirbti efektyviau, padidinti produktyvumą ir tuo pačiu sumažinti riziką.
"ARMS Reliability Engineers" bendrovė jau 12 metų padeda organizacijoms gerinti išteklių valdymą ir yra pripažinta šios srities lyderė. Bendrovės patirtis apima sprendimus anglies kasybos, energijos gamybos, elektros ir vandens panaudojimo, geležinkelio, gamybos bei naftos ir dujų sektoriams.
Organizatorius - ARMS Reliability Engineers
 
 
 Gegužės 20 d., trečiadienis

10.00 – 17.00
Konferencijų salė 5.1
Verslo kontaktų mugė „Lietuva – patraukli Europos verslo partnerė II
Siekiant pristatyti Lietuvos elektronikos, elektrotechnikos, mašinų ir įrengimų bei metalo ir plastiko sektorių bendrovių potencialą užsienio partneriams ir plėsti bendradarbiavimo ryšius, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA) organizuoja tarptautinę kontaktų mugę „Lietuva – patraukli Europos verslo partnerė II“, kuri vyks Vilniuje gegužės mėn. 20 dieną parodos „Balttechnika 2009“ metu.
Šio renginio tikslas – supažindinti užsienio verslo visuomenę su Lietuvos pramonės potencialu, pristatyti šalies ūkio pasiekimus ir verslo aplinką bei padėti Lietuvos įmonėms susirasti naujus verslo partnerius.
Planuojama, kad kontaktų mugėje dalyvaus apie 80-100 dalyvių iš 10 Europos šalių, tokių kaip Švedija, Danija, Suomija, Norvegija, Didžioji Britanija, Vokietija, Austrija, Estija, Latvija, Olandija. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvis turės galimybę pasirinkti įmonę, su kuria norės susitikti tarptautinės kontaktų mugės metu.

Verslo ryšių mugė rengiama tęsiant 2007 metais sėkmingai įgyvendintą projektą „Lietuva – patraukli Europos verslo partnerė“. Projekto pratęsimui ir naujoms veikloms įgyvendinti LEPA gavo Europos struktūrinių fondų paramą.
Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į LEPA vyr. projektų vadovę Renatą Martinkutę tel.: 8 5 2649069 arba el. paštu
renata.martinkute@lda.lt.
 
 
 Gegužės 21 d., ketvirtadienis
 
12.00 – 14.00
Konferencijų salė 5.3
Išradimas ar komercinė paslaptis? Kurį apsaugos būdą pasirinkti?
Pranešėja - patentinė patikėtinė Birutė Dauderienė
Organizatorius - Advokatės Redos Žabolienės kontora METIDA
 
Kas yra išradimas? Išradimo objektai. Intelektinės nuosavybės sukūrimas ir apsauga įmonėje. Patento savininko teisės ir išimtys iš jų. Išradimo vertė ir jo komercializavimas. Patentų galia. Komercinė paslaptis, jos apsauga. Komercinės paslapties ir patento išskirtiniai bruožai, jų palyginimas. Vienokios arba kitokios apsaugos pasirinkimas.


14.00 – 17.00
Konferencijų salė 5.3
Cads Planner Electric – daugiau galios inžinerijai
Organizatorius – KYMDATA OY filialas
 
10.00 – 17.00
5 salė
 Nacionalinės 2009 metų Mechatronikos varžybos.doc
Organizatorius – UAB „FESTO“
 
10.00 – 14.00
5 salė
Gamybos valdymo simuliacija. Žaidimas
Kviečiamos dalyvauti 2-4 asmenų moksleivių komandos, norinčios išbandyti savo jėgas gamybinės įmonės valdyme.
Žaidimo tikslas - pasiekti kuo didesnį valdomos įmonės pelningumą. Tam komanda planuoja ir valdo įmonės gamybą, pirkdama žaliavas, planuodama gamybos eiliškumą, paskirstydama išteklius (darbuotojų ir įrengimų) ir pan. Įmnoės valdymo periodas - 2 savaitės. Kiekvienos savaitės pabaigoje fiksuojamas pasiektas rezultatas. Žaidimo metu didžiausią pelną pasiekusios komandos apdovanojamos.
Organizatoriai - Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, UAB „TOC sprendimai“

_________
Organizatoriai
Lietuvos parodų centras “Litexpo”
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA

Partneris
Lietuvos ekonominės plėtros agentūra

 

REKLAMA

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis