LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Kovo 3-5 d. Kaziuko mugė Vilniuje Spausdinti
Pagrindiniai straipsniai
2017 m. kovo 3 - 5 dienomis Vilniaus miesto senamiestyje vyks „Kaziuko mugė” . Kiekvienais metais kovo pirmomis dienomis Vilniaus senamiesčio gatves užlieja Kaziuko savaitgalis. Čia visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.
 
 
 
]Tai pats gausiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris. Į Kaziuko mugę suguža ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Be tradicinių mugės akcentų, Kaziuko mugėje prekiaujama socialiai remtinų asmenų, globos namų auklėtinių dirbiniais. 

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose. Mugė pritraukia kelis šimtus tūkstančių lankytojų. Antrąją mugės dieną vyksta šventinės teatralizuotos eitynės, kuriose dalyvauja, kaip ir senais laikais, žymiausi amatininkai, liaudies meno, senovės amatų propaguotojai. Amatininkų, tautodailininkų eitynės Vilniaus gatvėmis ypatingos dėl to, kad reiškia meistrų vienybę ir nusiteikimą po viena vėliava siekti bendrų tikslų.


Renginys NEMOKAMAS
 
Daugiau informacijos: 
 

REKLAMA

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis