Joninės Kaune - Nemuno saloje Spausdinti
Pagrindiniai straipsniai
Birželio 23 d. 19 val., Kauno tautinės kultūros centras visus kviečia susirinkti į Joninių šventę, vyksiančią Nemuno saloje.
 
 
 
„Žengdami į šventę pro žolynais apipintus Rasos vartus prausimės, sveikinsime bendruomenę ir gamtą. Čia pinsime vainikus, kupoliausime, rinksime žoleles, nes tikėta, kad tą vakarą surinkti augalai įgyja ypatingų gydymo galių. Iš surinktos gėlių puokštės spėsime savo ateitį”, – teigė Joninių Nemuno saloje organizatoriai.

Šventės vietoje senu papročiu bus iškelta žolynais papuošta kartis, vadinama „kupole”. Šventės metu koncertuos folkroko grupė „Atalyja” (Vilnius), LSMU Veterinarijos akademijos folkloro ansamblis „Kupolė”, folkloro ansamblis „Sodyba”, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas”, fakyrų grupė „Ugnies valdovai”.

„Seniau kalendorinėse šventėse žiūrovų nebūdavo, labai svarbu tai, kad čia visi būtume dalyviais. Todėl ateikime į Rasas, sujunkime savo ir gamtos galias, suraskime stebuklingą žiedą, kuris teiks mums išmintį, pasisemkime iš gamtos gyvasties. Atnaujinkime ugnį, nes tąnakt ugnies liepsna turi apvalančią, gėrį gausinančią galią, o skleidžiama šviesa ir šiluma įkuria mūsų širdyse naują kūrybos aukurą. Tik išbuvus visame šventės vyksme, galima atrasti paparčio žiedą ir sužinoti svarbiausią gyvenimo paslaptį”, – tvirtino Kauno tautinės kultūros centro atstovai.


2012.06.19
Kauno tautinės kultūros centro inf.