LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Klaipėdoje atidarytas unikalus vairuotojų rengimo centras: mokoma važiuoti itin ekstremaliomis sąlygomis Spausdinti
Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centre  atidarytas aukščiausius europinius reikalavimus atitinkantis antrasis Lietuvoje ir pirmasis Klaipėdos regione Transporto, sandėliavimo ir ryšių praktinio mokymo centras. Čia bus sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos darbuotojus. Centre numatoma mokyti beveik visų kategorijų vairuotojus, taip pat ir vežančių pavojingus krovinius.
 
 

Praktinio mokymo centras įkurtas daugiau nei 6 hektarų teritorijoje, apie pusę jos užima praktinio  vairavimo mokymo aikštelės specialiems vairavimo įgūdžiams lavinti. Įrengtos dvi slidžios dirbtinės dangos trasos, šiuo metu tokios trasos Baltijos šalyse veikia  tik Panevėžyje. Jose mokysis važinėti ne tik lengvųjų automobilių, bet ir  krovininių automobilių bei autobusų vairuotojai. Būsimi vairuotojai galės įgyti reikalingų įgūdžių automobilius valdyti esant sudėtingoms situacijoms, o jau dirbantys – patobulinti įgūdžius.
Skaityti daugiau...
 
Vilniuje atidarytas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras – moderniausias Baltijos šalyse Spausdinti
Balandžio 10 d.  Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre atidarytas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras. Tai kol kas vienintelis toks centras Lietuvoje, kuriame suvirintojai bus rengiami pagal akredituotą tarptautinę suvirintojų mokymo programą. 
 
 

Įkurtas suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras – tai moderniausia Baltijos šalyse suvirintojų profesinio mokymo įstaiga. Čia sukomplektuota unikali įranga, leidžianti parengti aukštos kvalifikacijos tarptautinio masto suvirintojus bei kitus su metalo apdirbimu susijusius darbuotojus.

Šiuo metu Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre diegiama tarptautinio suvirintojo mokymo programa. 
Skaityti daugiau...
 
Ką daryti, kad rugsėjo 1-oji pirmokui nekeltų streso? Spausdinti
Rugsėjo 1-ąją mokyklos duris pirmą kartą pravers tūkstančiai pirmokų, kuriems ši diena be džiaugsmo atneš ir nerimą, o gal net baimę. Pirmokų tėveliams bei globėjams taip pat prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, keliantis ne tik teigiamas emocijas, bet ir rūpesčius. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip tam pasiruošti iš anksto.
 
 
Pasiruošimas mokyklai neapsiriboja vien tik ugdymo įstaigos pasirinkimu ar mokyklinių prekių pirkimu. Tėvai arba globėjai, išleidžiantys į mokyklą savo vaikus, dažnai susimąsto, ar jų atžalos jau tam pasirengusios. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje atidarytas modernus KTU Technologijų mokymo centras Spausdinti
Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete atidarytas modernus Technologijų mokymo centras. Tai pirmasis toks centras šalyje, mokiniams leisiantis susipažinti su technologinėmis specialybėmis, populiarinti šios inžinerinės pakraipos studijas. Centro atidaryme dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
 
 

Kaip pabrėžia švietimo ir mokslo ministras, pasaulį į priekį veda technologinė pažanga. Todėl tiek jaunimui, tiek mūsų šaliai labai svarbu, kad mokiniai domėtųsi ir rinktųsi studijuoti technologines ir inžinerines specialybes.
Skaityti daugiau...
 
Planuojant 2015 m. priėmimą į aukštąsias mokyklas koncentruojamasi į kokybę Spausdinti
Nors abiturientų skaičius mažėja 3,5 proc., valstybės finansavimas studijoms išlieka toks pats, kaip ir 2014 m. Pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms numatoma per 8 mln. eurų. Valstybės finansavimą studijoms, kaip ir anksčiau, galės gauti apie pusę stojančiųjų.
 
 

Planuojama, kad 2015 m. valstybės finansavimą gaus 14,6 tūkst. pirmakursių. 14,1 tūkst. studijuos valstybės finansuojamose studijų vietose:  7,4 tūkst. universitetuose, 6,7 tūkst. kolegijose. 0,5 tūkst. įstojusiųjų į valstybės nefinansuojamas vietas gaus stipendijas studijų kainai. Taip pat numatoma, kad apie 600 studentų gaus tikslines studijų vietas.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis: priėmimo kartelė būtina kokybiškoms studijoms Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į aukštąsias mokyklas ragindama skelbti mažiausius priėmimo balus stojantiesiems 2015 metais. Būtinybė įsivesti stojamojo balo kartelę nustatyta Mokslo ir studijų įstatyme.
„Priėmimo kartelė būtina, jei norime turėti kokybišką aukštąjį mokslą ir būti konkurencingi tarptautinėje erdvėje, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.  – Tikimės, kad aukštosios mokyklos atsirems į mūsų bazinį siūlymą nusistatydamos aukštesnę kartelę pagal savo galimybes.”
 

Stojantiems į valstybės finansuojamą vietą minimalią kartelę nustato Švietimo ir mokslo ministerija. 2015 metais pretenduojantiems gauti valstybės finansavimą studijoms reikės būti išlaikius bent du brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį – stojant į universitetus, valstybinį arba mokyklinį – stojant į kolegijas) ir užsienio kalbos valstybinį egzaminą.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis