LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Švietimo ir mokslo ministerija skyrė lėšų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veikloms Spausdinti
Kompiuterinio raštingumo pamokos senjorams, kalbų kursai, tėvų mokymai – tai tik maža dalis suaugusiųjų švietimo užsiėmimų, kurie šiemet vyks regionuose. Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės  organizavo  neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų projektų konkursą. Sulaukta beveik tris kartus daugiau paraiškų negu pernai -  per 200.  Iš jų atrinktiems 36 projektams skirta 290 tūkst. Eur.
 
 

„Projektų tikslas – pasiūlyti kuo įvairesnių programų suaugusiesiems, kad jie galėtų mokytis, plėtoti savo profesines ir asmenines kompetencijas, kad lengviau prisitaikytų prie nuolat besikeičiančių darbo rinkos poreikių,“ – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Mergaitės skatinamos rinktis STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos – studijas Spausdinti
Gegužės 24 d. Fizinių ir technologijos mokslų centre 100 mergaičių išbando jėgas specialiose STEM – gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos – dirbtuvėse. Renginį pasveikinusi švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžia patrauklios pirmos pažinties su STEM mokslais svarbą.
 
 
 
„Šiandieninio pasaulio neįsivaizduojame be aukštųjų technologijų, o jų kūrimas prasideda nuo susidomėjimo „kietaisiais mokslais“. Todėl būtina jau mokykloje sudaryti visas galimybes su jais susidraugauti. Labai svarbu, kad šie vis dar kartais stereotipiškai „vyriškais“ laikomi mokslai savo patrauklumą atvertų ir mergaitėms“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.
Skaityti daugiau...
 
Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ prisijungė jau pusė šimto įstaigų; registruotis galima iki birželio 17 d. Spausdinti
Per 50 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų 40-yje savivaldybių prisidėjo prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir suteikė vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas.
 
 
 
„Įdomios, prasmingos veiklos, profesionaliai parengti edukaciniai užsiėmimai ne tik užtikrins turiningą ir saugų vaikų laisvalaikį vasarą, bet ir padės jiems ugdytis gabumus, socialinius įgūdžius. Todėl skatiname, kad kuo daugiau šalies mokyklų, kultūros centrų, bibliotekų atvertų duris vasarą, pakviestų vaikus žaisti, skaityti, dalyvauti varžybose ar meninėse veiklose,“- sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Nuo 2016 m. gegužės 1 d. – nauji reikalavimai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms Spausdinti
Panevėžio visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2016 m. gegužės 1 d. įsigalios naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ (HN 75: 2016 ).
 
 

Naujoje HN 75:2016 vaikų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupės turi būti formuojamos neviršant pagal amžiaus grupes nurodyto vaikų skaičiaus (pvz., grupėse nuo gimino iki 1 metų amžiaus gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai ir t. t.).
Skaityti daugiau...
 
Nuo šiandien startuoja ES projektas, kurio lėšomis finansuojamas neformaliojo švietimo krepšelis: savivaldybes pasieks pinigai Spausdinti
Nuo šiandien visos savivaldybės gali pasirašyti sutartis ir artimiausiu laiku gauti ES fondų lėšas neformaliojo švietimo krepšeliui finansuoti.
 

„Gegužės pradžioje savivaldybes pasieks pinigai, skirti atsiskaityti su būrelių organizatoriais už balandį. Viskas padaryta laiku, naujas ES lėšomis finansuojamas projektas jau paleistas į gyvenimą ir neformaliojo švietimo paslaugų teikėjai gali būti visiškai ramūs dėl krepšelio ateities. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje ir Klaipėdoje jungiamos profesinės mokyklos: mažiau lėšų valdymui, daugiau - kokybiškam mokymui Spausdinti
Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu priėmė nutarimus dėl profesinių mokyklų jungimo  Panevėžyje ir Klaipėdoje. Tai leis efektyviau panaudoti profesinių mokyklų patalpas ir mokymo įrangą, daugiau investuoti į mokymo kokybę. Sumažės valdymo išlaidos,  bus atsisakyta besidubliuojančių profesinio mokymo programų.
 
 
„Konsoliduojame profesinių mokyklų išteklius dėl geresnės mokymo kokybės, kad praktinis rengimas kuo geriau atitiktų darbo rinkos poreikius. Tikimės, kad pagerinus mokymo sąlygas profesinėse mokyklose daugės tiek mokinių, siekiančių profesijos, tiek suaugusiųjų, norinčių įgyti papildomų profesinių kompetencijų“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis