LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ prisijungė jau pusė šimto įstaigų; registruotis galima iki birželio 17 d. Spausdinti
Per 50 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų 40-yje savivaldybių prisidėjo prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir suteikė vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas.
 
 
 
„Įdomios, prasmingos veiklos, profesionaliai parengti edukaciniai užsiėmimai ne tik užtikrins turiningą ir saugų vaikų laisvalaikį vasarą, bet ir padės jiems ugdytis gabumus, socialinius įgūdžius. Todėl skatiname, kad kuo daugiau šalies mokyklų, kultūros centrų, bibliotekų atvertų duris vasarą, pakviestų vaikus žaisti, skaityti, dalyvauti varžybose ar meninėse veiklose,“- sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Nuo 2016 m. gegužės 1 d. – nauji reikalavimai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms Spausdinti
Panevėžio visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2016 m. gegužės 1 d. įsigalios naujos redakcijos Lietuvos higienos norma HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ (HN 75: 2016 ).
 
 

Naujoje HN 75:2016 vaikų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupės turi būti formuojamos neviršant pagal amžiaus grupes nurodyto vaikų skaičiaus (pvz., grupėse nuo gimino iki 1 metų amžiaus gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai ir t. t.).
Skaityti daugiau...
 
Nuo šiandien startuoja ES projektas, kurio lėšomis finansuojamas neformaliojo švietimo krepšelis: savivaldybes pasieks pinigai Spausdinti
Nuo šiandien visos savivaldybės gali pasirašyti sutartis ir artimiausiu laiku gauti ES fondų lėšas neformaliojo švietimo krepšeliui finansuoti.
 

„Gegužės pradžioje savivaldybes pasieks pinigai, skirti atsiskaityti su būrelių organizatoriais už balandį. Viskas padaryta laiku, naujas ES lėšomis finansuojamas projektas jau paleistas į gyvenimą ir neformaliojo švietimo paslaugų teikėjai gali būti visiškai ramūs dėl krepšelio ateities. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje ir Klaipėdoje jungiamos profesinės mokyklos: mažiau lėšų valdymui, daugiau - kokybiškam mokymui Spausdinti
Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu priėmė nutarimus dėl profesinių mokyklų jungimo  Panevėžyje ir Klaipėdoje. Tai leis efektyviau panaudoti profesinių mokyklų patalpas ir mokymo įrangą, daugiau investuoti į mokymo kokybę. Sumažės valdymo išlaidos,  bus atsisakyta besidubliuojančių profesinio mokymo programų.
 
 
„Konsoliduojame profesinių mokyklų išteklius dėl geresnės mokymo kokybės, kad praktinis rengimas kuo geriau atitiktų darbo rinkos poreikius. Tikimės, kad pagerinus mokymo sąlygas profesinėse mokyklose daugės tiek mokinių, siekiančių profesijos, tiek suaugusiųjų, norinčių įgyti papildomų profesinių kompetencijų“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Studijų finansavimas išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes Spausdinti
Abiturientų skaičiui mažėjant finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes. Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet kaip ir pernai numatoma per 8 mln. eurų.  Trečiadienį Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2016 m. pirmakursių studijoms aukštosiose mokyklose pagal studijų sritis.
 
 
„Džiaugiamės, kad valstybė išlaiko stabilų finansavimą studijoms, nors abiturientų skaičius kasmet mažėja. Tai reiškia, kad priėmimo skaičiai į valstybės finansuojamas vietas esmingai nesikeis, ketvirtadaliu padidinome lėšas skatinamosioms stipendijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu didinamos socialinės stipendijos Spausdinti
Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė priėmė sprendimą dėl socialinių stipendijų kėlimo nuo 114 eurų iki 123,5 eurų. Tai sudarys geresnes sąlygas siekti mokslo studentams iš nepasiturinčių šeimų, taip pat neįgaliesiems ir našlaičiams.
 
 
„Siekiant didinti studijų prieinamumą ir skatinti studentus iš nepasiturinčių šeimų, našlaičius ir turinčius negalią, socialinės stipendijos dydis kyla nuo 3 iki 3,25 bazinių socialinių išmokų, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Svarbu, kad papildomo biudžeto stipendijų didinimui nereikės – stipendijos bus keliamos iš jas administruojančiam Valstybiniam studijų fondui skirtų lėšų.“
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis