LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Utenos apskrities STEAM centre mokiniai galės kurti bepilotes skraidykles Spausdinti
Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Utenos apskrityje. Jį parašais patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Utenos švietimo centro, kurio struktūriniu padaliniu taps Utenos apskrities STEAM centras, direktorė Vitalija Bujanauskienė.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės, darbo rinkoje juntamas technologinių ir gamtos mokslų sričių specialistų trūkumas, todėl tikimasi, kad Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva visose šalies apskrityse steigiami STEAM centrai padės jais labiau sudominti vaikus. „STEAM centruose mokiniai susipažins su tiksliųjų mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, išradimais. 
Skaityti daugiau...
 
Telšių mokiniai mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais Spausdinti
Telšių apskrities Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centras iš kitų tokių Lietuvos centrų išsiskirs dizaino laboratorija. Mokiniai čia mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais ir gaminiais, patraukliais savo išvaizda ar netikėtomis funkcijomis.
 
 

Ketvirtadienį sutartį dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant STEAM centrą Telšių apskrityje pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas. STEAM centras bus įkurtas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministerija pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams Spausdinti
Ministrė Audronė Pitrėnienė raštu kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius, mokyklų vadovus, atkreipdama jų dėmesį, kad pastaruoju metu Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekia mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius ir pratybas.
 
 

„Tokios rinkliavos mokyklose neturi vykti. Mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti,“-  sakoma ministrės A.Pitrėnienės rašte.
Skaityti daugiau...
 
Patvirtinta Specializuoto ugdymo krypties programų meninio ugdymo dalis Spausdinti

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniai nuo šio rudens ugdomi pagal švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės patvirtintą naują Specializuoto ugdymo krypties programų (pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo kartu su meniniu ugdymu) meninio ugdymo dalį. Ši specializuoto ugdymo programa skirta mokykloms, kuriose kartu su bendruoju ugdymu įgyvendinama meninio ugdymo programa. Ji meninio ugdymo dalykams suteikia bendrojo ugdymo programų lygmenį.

„Dabar ši visai Lietuvai svarbi mokykla meninio ugdymo dalį galės tiksliau subalansuoti ir suderinti su bendrojo ugdymo turiniu, mokinių mokymosi krūviu.

Skaityti daugiau...
 
Nuo rugsėjo panaikinami minimalūs pedagogų atlyginimų koeficientai Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, pirmadienį dalyvavusi Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) seminare, pažymėjo sėkmingo dialogo su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis rezultatus: parengtą projektą dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties, pedagoginių darbuotojų algų didinimo programą. Dar vienas, pasak ministrės, svarbus žingsnis – nuo šio rugsėjo panaikinami minimalūs pedagogų atlyginimų koeficientai, visus pakeliant bent iki vidurkio.
 
 
„Šį pavasarį po beveik metus trukusių intensyvių derybų su pedagogų profesinėmis sąjungomis buvo susitarta dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto. 
Skaityti daugiau...
 
Kovo 16 d. didžiausia paroda Pabaltyje - Tarptautinių studijų dienos Spausdinti
2017 m. kovo 16 dieną vyks didžiausia specializuota paroda Pabaltyje „Tarptautinių studijų dienos“

 
Radisson Blu Hotels konferencijų centruose įvyks didžiausia paroda Baltijos šalyse, specializuota užsienio paroda “Tarptautinių studijų dienos 2017”. Parodą organizuoja “Baltic Council for International Education” kartu su švietimo agentūra “Meridian Group”.

Parodoje dalyvaus tarptautinės kalbų mokyklos, prestižinės privačios Anglijos mokyklos, koledžai ir universitetai iš įvairių pasaulio šalių. Nemokamas "Karjeros gidas" 15-19 metų moksleiviams padėsiantis pasirinkti profesinę kryptį ir atlikti karjeros testą. Registracija parodos metu.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis