LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Alytaus profesinio rengimo centre buvo atidarytas Inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras Spausdinti
Ministrė A. Pitrėnienė: Inžinerinės pramonės praktinio mokymo centras turi dirbti nuo ryto iki pat nakties.
Lietuvoje duris atvėrė jau 31 sektorinio praktinio mokymo centras. Pasitelkiant naujausią įrangą ir modernias laboratorijas Alytaus profesinio rengimo centre bus ruošiami inžinerinės pramonės sektoriui reikalingi kvalifikuoti darbuotojai. 
 
 

„Pažangios technologijos sudarys puikias sąlygas mokytis ir tobulėti mokiniams, mokytojams bei darbdaviams, – sakė Inžinerinės pramonės sektorinio praktinio mokymo centro atidaryme dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Tokio Statybos praktinio mokymo centro Telšiams galėtų pavydėti daugelis Spausdinti
Tokio modernaus statybininkams rengti skirto praktinio mokymo centro Žemaitija dar neturėjo. Penktadienį Telšių regioninio profesinio mokymo centre pradėjo veikti Statybos sektorinio praktinio mokymo centras. Atidaryme dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė džiaugėsi, kad profesinis mokymas šalyje vis populiarėja, o kartu daugėja tokių naujausia įranga aprūpintų centrų.
 
 
„Būsimieji specialistai praktikuosis dirbti pažangiausiose statybos įmonėse naudojama įranga: įrankiais ir prietaisais iš Švedijos, Vokietijos, JAV, Austrijos, Japonijos. Tokių modernių dirbtuvių, laboratorijų Telšiams gali pavydėti net verslininkai, dirbantys statybos srityje. Džiaugiuosi, kad Žemaitijos sostinė nuo šiol turės tokį sektorinį praktinio mokymo centrą“, - kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Jaunimo susidomėjimas profesiniu mokymu neslūgsta Spausdinti
Auga pretendentų į profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet profesinėse pageidauja mokytis 5 proc. daugiau pirmakursių nei pernai tuo pačiu metu. Mokytis darbo rinkoje paklausaus amato jau pareiškė norą beveik 13 tūkstančių moksleivių. Nors priėmimas dar tęsis iki rugsėjo, keletas profesinių mokyklų jau perpildytos.
 

„Džiaugiuosi, kad vis daugiau jaunų žmonių kryptingai renkasi profesines mokyklas. Pamažu turi formuotis sveika specialistų rengimo sistema, kai jaunimas pirmiausia įgyja profesiją ir tik po to, jei nori, siekia bakalauro ir magistro“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Atidaryta moderni maisto modeliavimo laboratorija Spausdinti
2015 m. rugsėjo 25 d. įvyko LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro „Nemunas“ atviros prieigos Vaisių ir daržovių perdirbimo technologijų modeliavimo atviros prieigos centro atidarymas bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuojama mokslinė konferencija „Agroinovacijos ir maisto technologijos: sprendžiamos problemos ir iššūkiai“.
 
 
 
Skaityti daugiau...
 
Nuo 2017 metų abiturientai galės rinktis brandos darbą Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino brandos darbo – naujo Lietuvoje mokinių kompetencijų ugdymo ir pasiekimų vertinimo įrankio – programą. Numatoma, kad brandos darbą 12 klasės mokinys gali rinktis nuo 2017-2018 mokslo metų. Jis nebus privalomas, abiturientas taip pat laisvai galės pasirinkti temą iš bet kurio vidurinio ugdymo programos dalyko. Tikimasi, kad brandos darbo rezultatų įskaitymas stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus numatytas tvirtinant įsakymą dėl Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2018 m. tvarkos.
 
 

„Brandos darbas leis visapusiškai įvertinti mokinio gebėjimus – jo bendrąsias ir dalykines kompetencijas, kūrybiškumą, atsakingumą, organizuotumą, skatins analitinį mąstymą. 
Skaityti daugiau...
 
Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse Spausdinti
Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. Magistro darbų temos turi būti susijusios su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Paraiškas dalyvauti konkurse galima teikti iki š. m. rugsėjo 8 d.
 
 

Šiuo kasmet organizuojamu konkursu Ūkio ministerija siekia paskatinti gabius studentus pasidalyti savo atliktais tyrimais, įžvalgomis ir gautais rezultatais ekonomikos augimo srityje.
Konkurse gali dalyvauti aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantai kartu su moksliniais vadovais. Darbas turi būti pristatytas ir apgintas mokslo institucijoje per 12 mėnesių iki paraiškos skatinimo konkursui pateikimo. Paraiškas skatinimo konkursui gali pateikti tik darbų autoriai.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis