LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas Spausdinti
Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. Jos bus paskirstytos matematikos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos, biologijos, geografijos dalykų mokytojams rengti.
 
 

Daugiausia norinčiųjų pritraukė pedagogų rengimo profesinės studijos Vilniaus, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Mykolo Riomerio universitetuose.
Skaityti daugiau...
 
Mokslinių tyrimų rezultatams komercinti – 10 mln. eurų Spausdinti
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokslininkus, tyrėjus ir studentus dalyvauti konkurse ir kurti atžalines įmones (ang. k. „spin off“), kurių steigėjas arba vienas iš steigėjų yra mokslo ir studijų institucija.
 
 

Startuoja nauja Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo projektų finansavimo priemonė, kuriai iki 2020 metų planuojama skirti daugiau kaip 10 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.
„Priemonės, skatinančios mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą, yra labai reikalingos siekiant didinti valstybės inovatyvumo potencialą. 
Skaityti daugiau...
 
Moderni profesinių mokyklų infrastruktūra turi būti atverta regionų reikmėms Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su Tęstinio mokymo centrų asociacijos atstovais.

Pasak ministrės, svarbiausias iššūkis, kylantis šiam mokymo sektoriui – darbo rinkos paklausos ir pasiūlos derinimas.
 
 

„Verslas laukia kvalifikuotų darbuotojų. Iškyla užduotis, kaip greitai, lanksčiai ir kokybiškai parengti reikiamą darbininką. Todėl specialistus rengiančioms įstaigoms būtina glaudžiau bendradarbiauti su savo regiono darbdaviais, kad mokymo programos atitiktų darbo rinkos poreikius, kad būtų rengiami paklausūs ir kvalifikuoti specialistai. 
Skaityti daugiau...
 
Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams Spausdinti
Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų –  įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.
 
 
Šiemet įstaigos ir organizacijos paruošė daugybę įvairiausių užsiėmimų, tinkančių skirtingo amžiaus ir nevienodų poreikių vaikams. Pvz., Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras kvies į mobilią laboratoriją – infomobilį, kuriame bus rengiami interaktyvūs užsiėmimai inžinerinių mokslų temomis, profesinio orientavimo programa. 
Skaityti daugiau...
 
Utenos apskrities STEAM centre mokiniai galės kurti bepilotes skraidykles Spausdinti
Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Utenos apskrityje. Jį parašais patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Utenos švietimo centro, kurio struktūriniu padaliniu taps Utenos apskrities STEAM centras, direktorė Vitalija Bujanauskienė.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės, darbo rinkoje juntamas technologinių ir gamtos mokslų sričių specialistų trūkumas, todėl tikimasi, kad Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva visose šalies apskrityse steigiami STEAM centrai padės jais labiau sudominti vaikus. „STEAM centruose mokiniai susipažins su tiksliųjų mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, išradimais. 
Skaityti daugiau...
 
Telšių mokiniai mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais Spausdinti
Telšių apskrities Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centras iš kitų tokių Lietuvos centrų išsiskirs dizaino laboratorija. Mokiniai čia mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais ir gaminiais, patraukliais savo išvaizda ar netikėtomis funkcijomis.
 
 

Ketvirtadienį sutartį dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant STEAM centrą Telšių apskrityje pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas. STEAM centras bus įkurtas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis