LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Renkuosi profesiją - savo gyvenimo kelią Spausdinti

Šiuo metu tūkstančiai jaunuolių miestuose, kaimuose, visoje Lietuvoje nors kartą per dieną pagalvoja: „Kuo noriu būti?“,  „Kokią profesiją rinktis ?“, „Koks mano pašaukimas“ ir daugelį kitų panašių klausimų, kuriuos kažkada kėlėme sau mes visi. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė patars, į ką atkreipti dėmesį, norint rasti atsakymus į šiuos klausimus.
 Gerai, jei žmogus nuo pat vaikystės turi aiškią viziją ir norą tapti mokytoju, muzikantu, gydytoju, bet daugeliui apsisprendimas neateina iš karto, o ir dabartinių profesijų sąrašas žymiai ilgesnis ir painesnis nei rinkosi dabartinių jaunuolių tėvai ar seneliai.

Skaityti daugiau...
 
Ieškantiems pagalbos vaikams – nemokamas telefono numeris 11 61 11 Spausdinti

Lietuvoje jau veikia bendras visoje Europos Sąjungoje pagalbos vaikams linijos numeris 11 61 11. Ir vaikai, ir suaugusieji, paskambinę juo, gali tikėtis ne tik išklausymo, patarimų, bet ir pagalbos iš tarnybų, su kuriomis bendradarbiaujama. Šis numeris nemokamas visiems skambinantiesiems iš mobiliojo ryšio tinklų „Bitė“, „Omnitel“ ir „Tele 2“.  Pagal 2007 metų Europos Komisijos sprendimą, kiekvienoje Europos Sąjungos valstybėje turi veikti bendras pagalbos vaikams linijos numeris, kuriuo paskambinę galėtų sulaukti pagalbos vaikai, kuriems trūksta dėmesio ir saugumo. Skambučiai yra visiškai konfidencialūs – informaciją apie skambutį gaus tik tos tarnybos ar asmenys, į kuriuos vaiko sutikimu kreipsis linijos konsultantai.

Skaityti daugiau...
 
Vaikas ožiuojasi, ką daryti? Spausdinti

Ką vaikas bedarytų - ar jis ožiuojasi, ar meluoja, ar verkia...pirmiausia reikia suprasti, kas su juo vyksta.

 

Mes esame labai orientuoti į veiksmą,-norime ką nors veikti.. Mano kvietimas tėvams yra ne veikti, o pradėti galvoti kas vyksta: kodėl vaikas ožiuojasi? kokia proga jis ožiuojasi? Gal nieko nereikia šiuo metu daryti, tegul jis sau ožiuojasi, kol jam praeis ožiai. Žodžiu „ožiuojasi" galima pavadinti labai daug dalykų: kai vaikas šiaip yra sudirgęs, pavargęs ilgoje kelionėje, piktas, nelaimingas, - taip jis išreiškia nuovargį.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis