LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Šiauliuose duris atvėrė moderniausia mokymo įranga aprūpintas statybininkų rengimo centras Spausdinti
Šiaulių profesinio rengimo centre atidarytas pirmasis regione  Statybos sektorinis praktinio mokymo centras. Naujausia įranga aprūpintose dirbtuvėse bus rengiami suvirintojai, pastatų inžinerinės įrangos montuotojai, santechnikai, elektromontuotojai, staliai, mūrininkai betonuotojai, apdailininkai, statybos verslo paslaugų teikėjai. Būsimieji specialistai praktikuosis dirbti įranga, kuri naudojama pažangiausiose statybos įmonėse.
 
 
 
„Naujai besikuriantys sektoriniai praktinio mokymo centrai ne tik stiprina praktinį profesinį mokymą, bet ir įtraukia darbdavius į mokymo procesą, kad parengtume darbo rinkai reikalingiausių profesijų darbuotojus. Centruose įrengta pati moderniausia technika, naujausios technologijos -  labai svarbu visa tai efektyviai išnaudoti, atsižvelgiant į darbdavių poreikius. 
Skaityti daugiau...
 
Santakos slėnis – naujas bendradarbiavimo postūmis Lietuvos mokslui ir verslui Spausdinti
Lapkričio 14 d. Kaune kuriamame „Santakos“ slėnyje iškilmingai atidarytas Kauno technologijos universiteto Mokslo ir technologijų centras bei Technologinis verslo inkubatorius. Atidaryme dalyvavo Europos Komisijos narys, atsakingas už tyrimus, mokslą ir inovacijas, Karlosas Moedasas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kiti svečiai.
 
 
„Kurdami mokslo ir verslo slėnius koncentruojame Lietuvos mokslo potencialą. Mūsų atnaujintos laboratorijos savo įranga nenusileidžia geriausiems Europos mokslo centrams. Sėkmingai startuojantis „Santakos“ slėnis suteiks naują bendradarbiavimo postūmį Lietuvos mokslui ir verslui, o Lietuvos ateičiai – studentams – atvers plačias galimybes atrasti naujas mokslo idėjas ir jas sėkmingai panaudoti kuriant inovacijas“, – sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.
Skaityti daugiau...
 
Vilniuje bus atidaryti du nauji sektoriniai profesinio mokymo centrai ir pirmoji profesinė programuotojų mokykla Spausdinti
Rugsėjo 4 d. 12.30 val. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre (Kalvarijų g. 159, Vilnius) bus atidaryti du nauji – inžinerinės pramonės ir energetikos – sektoriniai praktinio mokymo centrai. Atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras – kol kas vienintelis toks Lietuvoje. Centras įsikūręs dviejose rekonstruotose Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro patalpose, esančiose Kalvarijų g. ir Lakūnų g. Jis gausiai aprūpintas šiuolaikiškiausia metalo apdirbimo, programinio valdymo ir kitokia įranga.
Skaityti daugiau...
 
Išleidžiant vaiką į mokyklą svarbus ir psichologinis pasiruošimas Spausdinti
Ruošiant vaiką į mokyklą svarbu pasirūpinti ne tik mokinuko darbo vieta bei mokyklinėmis prekėmis, tačiau ir vaiko psichologine būkle.
 
 
Rugsėjo 1-ąją mokyklos duris pirmą kartą pravers tūkstančiai pirmokų, kuriems ši diena be džiaugsmo atneš ir nerimą, o gal net ir baimę. Pirmokų tėveliams bei globėjams taip pat prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, atnešantis ne tik teigiamas emocijas, bet ir rūpesčius. Kauno m. sav. visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė pataria, kaip tam galima pasiruošti iš anksto.  
Pasiruošimas mokyklai neapsiriboja vien tik ugdymo įstaigos pasirinkimu ar mokyklinių prekių pirkimu. Tėvai arba globėjai, išleidžiantys į mokyklą savo vaikus, dažnai susimąsto, ar jų atžalos pasirengusios lankyti mokyklą. 
Skaityti daugiau...
 
Ką reikia prisiminti tėvams išleidžiant vaiką į mokyklą? Spausdinti
Rugsėjo pirmosios šventinę nuotaiką daugeliui mokinių tėvelių temdo nemažai rūpesčių. Kyla įvairiausių klausimų: kokius drabužius, apavą, kuprines ir mokyklinės kanceliarijos smulkmenas parinkti savo atžaloms ar pan. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visos mokymuisi reikalingos priemonės ir apranga turi būti ne tik spalvinga, patraukli, bet ir „draugiška“ vaikų sveikatai. 
 
 
 
Darbo vieta
Pirmiausia tėveliai turėtų pamastyti apie vaiko pamokų ruošos vietą. Ne visų tėvų ekonominė padėtis leidžia įrengti itin ergonomišką vaiko darbo kambarį, tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į nesunkiai išpildomus elementus: prie kokio stalo vaikas ruoš pamokas, ant kokios kėdės sėdės, kur pasidės mokymosi reikmenis bei koks bus apšvietimas.
Skaityti daugiau...
 
Ruošiamės į mokyklą: patarimai pirmoko tėvams Spausdinti

Kiekvienais metais prieš rugsėjo pirmąją visi tėveliai turi pakankamai daug rūpesčių – susitvarkyti sveikatos pažymas, pasirūpinti apranga, mokymosi priemonėmis. Tai įprasta rutina arba kaip specialistai teigia, dažniausiai „matomos“ problemos.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė teigia, jog išleisdami vaiką į visuomenę, kiekviena šeima susiduria ir su „nematomomis“, plika akimi nepastebimomis problemomis, kurioms kartais nebelieka laiko ar neskiriamas pakankamai rimtas dėmesys.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis