LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Siekiant studijų ir mokslo kokybės – aukštųjų mokyklų tinklo ir finansavimo pertvarka Spausdinti
Pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą įvedant būtinus minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms, keisti mokslo ir studijų finansavimo sistemą bei studijų akreditavimo tvarką. Tokiems Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymams dėl mokslo ir studijų kokybės gerinimo pritarta Vyriausybės strateginiame komitete.
 
 
„Išanalizavus mokslo ir studijų būklę siūlome keisti susidariusią situaciją įvedant minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms ir jų pagrindu pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą bei finansuoti tik kokybiškas studijas ir mokslinius tyrimus vykdančias aukštąsias mokyklas“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Kaune atidaryta moderni laboratorija - bus rengiami sertifikuoti elektronikos specialistai Spausdinti
Kauno technikos kolegijoje atidaryta viena moderniausių Baltijos šalyse elektronikos montažo laboratorijų, kurioje lietuviai rengs pagal IPC standartą sertifikuotus specialistus. Iki šiol tokie elektronikos pramonės įmonėms reikalingi darbuotojai buvo sertifikuojami kaimyninėje Lenkijoje. Laboratorijos įkūrimą finansavo elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“. Verslo įmonė valstybinei kolegijai neatlygintinai skyrė daugiau kaip 100 tūkst. eurų, už kuriuos įsigyta laboratorijos įranga, baldai, kolegijos dėstytojas įgijo IPCtrenerio licenciją. Dar 40 tūkst. eurų skyrė Švietimo ir mokslo ministerija.

„Laboratorijos įkūrimas - tai tarsi sėkmės istorija, mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje atidaromas paskutinis iš 42 sektorinių praktinio mokymo centrų Spausdinti
Lapkričio 20 d. 13 val. Panevėžio profesinio rengimo centre atidaromas Statybos sektorinis praktinio mokymo centras. Tai vienintelis statybos srities praktinio mokymo centras Panevėžio krašte. Centre sudarytos visos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybininkus, pastatų inžinerinės įrangos derintojus, mechatronikos specialistus, o įsigyta pažangi įranga atitinka darbdavių reikalavimus.
 
 
 
„Centre įkurta moderni bazė, kurioje bus rengiami jauni specialistai, gebantys statyti šiuolaikiškus individualius mūrinius ir medinius namus, atlikti apdailą, instaliuoti signalizaciją, įvesti vandentiekį, apšvietimą. 
Skaityti daugiau...
 
Valstybinėms kolegijoms modernizuoti – 17,5 mln. eurų Spausdinti
2014–2020 m. ES struktūrinio finansavimo etapu atnaujinama 13 valstybinių kolegijų studijų infrastruktūra atitiks moderniam studijų procesui keliamus reikalavimus. Šiam tikslui skiriama 17,535 mln. eurų. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą dėl projektų finansavimo.
 
 

„Rengiant būsimus specialistus būtina atsižvelgti į nuosekliai modernėjančias technologijas ir augančius darbdavių reikalavimus priimamų specialistų kvalifikacijai. Kolegijos – tai regionų aukštojo mokslo centrai, rengiantys darbo rinkai reikalingus specialistus. Tad investuodami į jose siūlomų studijų kokybę plečiame regionų galimybes“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Vilniaus rajone – du modernūs profesinio mokymo centrai transporto specialistams Spausdinti
Visai šalia Vilniaus, Bukiškėse, trečiadienį atidaryti iš karto du sektoriniai praktinio mokymo centrai – vienintelis Vilniaus regione ir didžiausias visoje šalyje Modernaus variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto mokymo centras bei Transporto sektorinio praktinio mokymo centras. Už Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas iš viso bus įsteigti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai, dabar atidaryta jau 40 centrų.
 
 
„Pastaruoju metu, manau, esu pati laimingiausia iš ministrų, nes dalyvauju nuolatiniame atsinaujinimo procese, kai pilnu pajėgumu pradeda veikti vis daugiau sektorinių praktinio mokymo centrų.
Skaityti daugiau...
 
Klaipėdoje atidaromas pirmasis regione Inžinerinės pramonės praktinis mokymo centras Spausdinti
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje atidaromas Inžinerinės pramonės praktinis mokymo centras.
 
 
Jis įsikūręs atnaujintos mokyklos patalpose. Čia rekonstruotos dirbtuvės, sumontuota  programinė įranga metalo apdirbimui ir simuliacijai, kompiuterinė technika, nauja suvirinimo įranga, sumontuotos  įvairios staklės:  plazminio pjovimo, programinės metalo apdirbimo, universalios metalo apdirbimo, metalo pjovimo, simuliacinės programinės metalo apdirbimo ir kiti įrenginiai.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis