LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Nacionalinės mokslo programos bus koordinuojamos efektyviau Spausdinti
Paraiškas nacionalinėms mokslo programoms galės teikti ne tik mokslo ir studijų institucijose dirbantys tyrėjai kaip iki šiol, bet ir privačiose struktūrose bei kitose organizacijose mokslinius tyrimus vykdantys mokslininkai. Šiandien Vyriausybė pritarė nacionalinių mokslo programų nuostatų keitimui. Patikslinti  nuostatai sudarys vienodas sąlygas visiems tyrėjams konkuruoti dėl programinio finansavimo ir didins Lietuvos mokslo konkurencingumą.
 
 

Nacionalinių mokslo programų įgyvendinimą koordinuos atitinkamų sričių mokslininkai, ekspertai ir suinteresuotų institucijų atstovai. Pakoreguotuose nacionalinių mokslo programų nuostatuose taip pat numatyta galimybė finansuoti tyrėjų dalyvavimą Europos mokslinių tyrimų tinkluose. Lietuvai svarbias problemas sprendžiantys tyrėjai bus skatinami aktyviai dalyvauti tarptautiniuose mokslinių tyrimų projektuose.
Skaityti daugiau...
 
Nuo sausio 1 d. - didesnis mokinio krepšelis Spausdinti
2015 m. mokinio krepšelį sudarys  980 eurų,  jis  didėja 10.43 Eur.
10 proc. padidintos mažiausiai uždirbančių pedagogų – darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų - algos. Tam 2015 m. skiriama per 8 mln. Eur.
 
 

Taip pat didėja užmokestis mokytojams, dirbantiems didesnėse nei 23 mokinių klasėse: jiems bus daugiau mokama už mokinių darbų taisymą. Valstybės biudžete tam papildomai skiriama per 1 mln. Eur.
“Vyriausybės pastangomis, nepaisant mažėjančio mokinių skaičiaus, toliau didėja finansavimas švietimui.  2015 m. jis išaugo per 13 mln. Eur,“ - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Skaityti daugiau...
 
Patvirtinta 2016 m. konkursinio balo skaičiavimo tvarka Spausdinti
Pagrindiniai konkursinio balo stojant į aukštąsias mokyklas 2016 m. skaičiavimo principai išliks tokie patys kaip 2014 ir 2015 m. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2016 m. tvarką.
 
Kaip ir dabar, 2016 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas bus skaičiuojamas pagal pasirinktą studijų kryptį atitinkančių keturių dalykų brandos egzaminų rezultatus. Skirtingų dalykų įvertinimai turės skirtingą svorį. Konkursinių dalykų sąrašas nesikeis, o stojančiųjų galimybės bus išplėstos: 2016 m. trečiuoju dalyku galės būti laikomas bet kuris tais metais vykdomas brandos egzaminas.
Skaityti daugiau...
 
Ryškėja pirmieji specialistų žemėlapio kontūrai Spausdinti
Kokių švietimo sričių absolventų dabar labiausiai reikia darbo rinkai? Kas įsidarbina greičiausiai ir gauna didžiausius atlyginimus? Atsakymai į šiuos klausimus jau pradeda aiškėti. Švietimo ir mokslo ministerijai pavedus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko pirminę specialistų kvalifikacijos žemėlapio – 2013 m. absolventų įsidarbinamumo – analizę.
 
 
„Iki šiol buvo matuojamas studijų procesas, buvo stebima, kaip jis vyksta. Dabar pirmą kartą mes einame visai kitu keliu ir matuojame rezultatą, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus. – Ilgalaikė analizė leis daryti sprendimus dėl efektyvesnio finansavimo ir geriau derinti švietimo ir darbo rinkos poreikius“.
Skaityti daugiau...
 
Vasario 5-7 d. kviečia paroda Studijos '2015 Spausdinti
2015 m. vasario 5 - 7 dienomis vyks XIII tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda
"STUDIJOS 2015"
 
 
 
Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
Skaityti daugiau...
 
Sausio 30 d. vyks Aukštųjų mokyklų mugė 2015 Spausdinti
2015 m. sausio 30 d., Kaune vyks tradicinė 14-oji „Aukštųjų mokyklų mugė 2015“ 

 
Lietuvos aukštosios mokyklos gimnazijų, vidurinių, aukštesniųjų ir profesinių mokyklų moksleivius, mokytojus ir visus, kurie domisi aukštuoju mokslu, supažindins su savo siekiais ir tikslais, studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Mugės metu moksleiviai bus kviečiami papildyti studentų gretas. Aukštųjų mokyklų dėstytojai patars ir konsultuos, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti vienoje ar kitoje aukštojoje mokykloje, kaip rengtis studijoms.
 
Tai puiki vieta ir proga gauti tikslius atsakymus į iškylančius klausimus: ką daryti?, ką rinktis?, kur eiti?, kuo būti?...
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis