LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Nuo šiandien startuoja ES projektas, kurio lėšomis finansuojamas neformaliojo švietimo krepšelis: savivaldybes pasieks pinigai Spausdinti
Nuo šiandien visos savivaldybės gali pasirašyti sutartis ir artimiausiu laiku gauti ES fondų lėšas neformaliojo švietimo krepšeliui finansuoti.
 

„Gegužės pradžioje savivaldybes pasieks pinigai, skirti atsiskaityti su būrelių organizatoriais už balandį. Viskas padaryta laiku, naujas ES lėšomis finansuojamas projektas jau paleistas į gyvenimą ir neformaliojo švietimo paslaugų teikėjai gali būti visiškai ramūs dėl krepšelio ateities. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje ir Klaipėdoje jungiamos profesinės mokyklos: mažiau lėšų valdymui, daugiau - kokybiškam mokymui Spausdinti
Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu priėmė nutarimus dėl profesinių mokyklų jungimo  Panevėžyje ir Klaipėdoje. Tai leis efektyviau panaudoti profesinių mokyklų patalpas ir mokymo įrangą, daugiau investuoti į mokymo kokybę. Sumažės valdymo išlaidos,  bus atsisakyta besidubliuojančių profesinio mokymo programų.
 
 
„Konsoliduojame profesinių mokyklų išteklius dėl geresnės mokymo kokybės, kad praktinis rengimas kuo geriau atitiktų darbo rinkos poreikius. Tikimės, kad pagerinus mokymo sąlygas profesinėse mokyklose daugės tiek mokinių, siekiančių profesijos, tiek suaugusiųjų, norinčių įgyti papildomų profesinių kompetencijų“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Studijų finansavimas išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes Spausdinti
Abiturientų skaičiui mažėjant finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes. Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet kaip ir pernai numatoma per 8 mln. eurų.  Trečiadienį Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2016 m. pirmakursių studijoms aukštosiose mokyklose pagal studijų sritis.
 
 
„Džiaugiamės, kad valstybė išlaiko stabilų finansavimą studijoms, nors abiturientų skaičius kasmet mažėja. Tai reiškia, kad priėmimo skaičiai į valstybės finansuojamas vietas esmingai nesikeis, ketvirtadaliu padidinome lėšas skatinamosioms stipendijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu didinamos socialinės stipendijos Spausdinti
Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė priėmė sprendimą dėl socialinių stipendijų kėlimo nuo 114 eurų iki 123,5 eurų. Tai sudarys geresnes sąlygas siekti mokslo studentams iš nepasiturinčių šeimų, taip pat neįgaliesiems ir našlaičiams.
 
 
„Siekiant didinti studijų prieinamumą ir skatinti studentus iš nepasiturinčių šeimų, našlaičius ir turinčius negalią, socialinės stipendijos dydis kyla nuo 3 iki 3,25 bazinių socialinių išmokų, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Svarbu, kad papildomo biudžeto stipendijų didinimui nereikės – stipendijos bus keliamos iš jas administruojančiam Valstybiniam studijų fondui skirtų lėšų.“
Skaityti daugiau...
 
Kaune kuriama aukščiausius standartus atitinkanti inžinerinių profesijų mokymo bazė Spausdinti
Kaune sujungiamos dvi greta viena kitos esančios profesinio mokymo įstaigos – Kauno mechanikos mokykla ir Kauno statybininkų rengimo centras. Nauja profesinio mokymo įstaiga vadinsis Kauno technikos profesinio mokymo centras. Tokį nutarimą šiandien, sausio 20 d., Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu priėmė Vyriausybė. Sutaupytos lėšos bus skiriamos profesinio mokymo kokybei gerinti ir mokymo bazei stiprinti.
 
 
„Profesinė mokykla veiks dabartiniame Kauno statybininkų rengimo centre. Mokiniai turės galimybę praktikuotis su šiuolaikiška įranga, nes čia įrengta inžinerinių profesijų, tai yra variklinių transporto priemonių, statybos, metalo gamybos ir kitokių paslaugų specialistų rengimo profesinio mokymo bazė, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė
Skaityti daugiau...
 
Siekiant studijų ir mokslo kokybės – aukštųjų mokyklų tinklo ir finansavimo pertvarka Spausdinti
Pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą įvedant būtinus minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms, keisti mokslo ir studijų finansavimo sistemą bei studijų akreditavimo tvarką. Tokiems Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymams dėl mokslo ir studijų kokybės gerinimo pritarta Vyriausybės strateginiame komitete.
 
 
„Išanalizavus mokslo ir studijų būklę siūlome keisti susidariusią situaciją įvedant minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms ir jų pagrindu pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą bei finansuoti tik kokybiškas studijas ir mokslinius tyrimus vykdančias aukštąsias mokyklas“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis