LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Nuo 2017 metų abiturientai galės rinktis brandos darbą Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino brandos darbo – naujo Lietuvoje mokinių kompetencijų ugdymo ir pasiekimų vertinimo įrankio – programą. Numatoma, kad brandos darbą 12 klasės mokinys gali rinktis nuo 2017-2018 mokslo metų. Jis nebus privalomas, abiturientas taip pat laisvai galės pasirinkti temą iš bet kurio vidurinio ugdymo programos dalyko. Tikimasi, kad brandos darbo rezultatų įskaitymas stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus numatytas tvirtinant įsakymą dėl Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2018 m. tvarkos.
 
 

„Brandos darbas leis visapusiškai įvertinti mokinio gebėjimus – jo bendrąsias ir dalykines kompetencijas, kūrybiškumą, atsakingumą, organizuotumą, skatins analitinį mąstymą. 
Skaityti daugiau...
 
Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse Spausdinti
Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. Magistro darbų temos turi būti susijusios su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Paraiškas dalyvauti konkurse galima teikti iki š. m. rugsėjo 8 d.
 
 

Šiuo kasmet organizuojamu konkursu Ūkio ministerija siekia paskatinti gabius studentus pasidalyti savo atliktais tyrimais, įžvalgomis ir gautais rezultatais ekonomikos augimo srityje.
Konkurse gali dalyvauti aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantai kartu su moksliniais vadovais. Darbas turi būti pristatytas ir apgintas mokslo institucijoje per 12 mėnesių iki paraiškos skatinimo konkursui pateikimo. Paraiškas skatinimo konkursui gali pateikti tik darbų autoriai.
Skaityti daugiau...
 
Profesinėse mokyklose nori mokytis vis daugiau jaunimo Spausdinti
Profesinis mokymas tampa vis populiaresnis tarp jaunimo. Priėmimui į profesines mokyklas įsibėgėjant, mokytis darbo rinkoje paklausaus amato jau pareiškė norą per 8,5 tūkst. moksleivių – sulaukta beveik 800 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pačiu laiku.
 

„Reaguodama į darbo rinkos poreikius, Švietimo ir mokslo ministerija skatina jaunuolius rinktis profesines mokyklas. Daug investavome į jų infrastruktūrą ir kokybę. Dauguma yra atnaujintos, aprūpintos pačia moderniausia praktinio mokymo įranga, kokią naudoja ir pažangiausios verslo bendrovės. Profesinių mokyklų bendradarbiavimas su darbdaviais ir kitais socialiniais partneriais, naujos mokymo programos suteikia absolventams geresnę įsidarbinimo perspektyvą”, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Profesinio mokymo naujovės: stiprinamas ryšys su darbo rinka, įvedamas modulinis mokymas Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino bendruosius profesinio mokymo planus artimiausiems dvejiems metams. Juose numatytos naujovės – daugiau galimybių profesijos mokytis darbo vietoje, platesnis pameistrystės pasirinkimas, mokymasis moduliais – leis profesiniam mokymui lanksčiau reaguoti tiek į darbdavių, tiek siekiančiųjų įgyti profesiją poreikius.
 
 
 
„Profesiniam mokymui Lietuvoje atveriame dar platesnes galimybes žengti koja kojon su darbo rinka, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Kviečiame darbdavius aktyviai bendradarbiauti su profesinio mokymo įstaigomis rengiant darbuotojus, o norinčiuosius įgyti profesinių kompetencijų – pasinaudoti lankstesnėmis modulinio mokymo sąlygomis.“
Skaityti daugiau...
 
Lapkričio 6-7 d. vyks paroda MOKYKLA 2015 Spausdinti
2015 m. lapkričio 6 - 7 dienom,is vyks 5-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda "MOKYKLA 2015"
 
 
 
Paroda MOKYKLA — pagrindinis metuose renginys, skirtas visai Lietuvos švietime dalyvaujančiai ir jį kuriančiai bendruomenei. Tai metų įvykis, kuriame susitinka, mokosi ir gerąja patirtimi dalinasi valstybinių švietimo centrų, mokyklų vadovai ir verslo įmonės, mokytojai ir mokiniai, mokinių tėvai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
 Parodos šūkis - MOKYKLA BE SIENŲ. Praėjusiais metais pirmą kartą sukurta Mokyklos be sienų koncepcija buvo sėkminga ir pasiteisino.
Skaityti daugiau...
 
Klaipėdoje atidarytas unikalus vairuotojų rengimo centras: mokoma važiuoti itin ekstremaliomis sąlygomis Spausdinti
Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centre  atidarytas aukščiausius europinius reikalavimus atitinkantis antrasis Lietuvoje ir pirmasis Klaipėdos regione Transporto, sandėliavimo ir ryšių praktinio mokymo centras. Čia bus sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos darbuotojus. Centre numatoma mokyti beveik visų kategorijų vairuotojus, taip pat ir vežančių pavojingus krovinius.
 
 

Praktinio mokymo centras įkurtas daugiau nei 6 hektarų teritorijoje, apie pusę jos užima praktinio  vairavimo mokymo aikštelės specialiems vairavimo įgūdžiams lavinti. Įrengtos dvi slidžios dirbtinės dangos trasos, šiuo metu tokios trasos Baltijos šalyse veikia  tik Panevėžyje. Jose mokysis važinėti ne tik lengvųjų automobilių, bet ir  krovininių automobilių bei autobusų vairuotojai. Būsimi vairuotojai galės įgyti reikalingų įgūdžių automobilius valdyti esant sudėtingoms situacijoms, o jau dirbantys – patobulinti įgūdžius.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis