LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Studijų finansavimas išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes Spausdinti
Abiturientų skaičiui mažėjant finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į IT specialybes. Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet kaip ir pernai numatoma per 8 mln. eurų.  Trečiadienį Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2016 m. pirmakursių studijoms aukštosiose mokyklose pagal studijų sritis.
 
 
„Džiaugiamės, kad valstybė išlaiko stabilų finansavimą studijoms, nors abiturientų skaičius kasmet mažėja. Tai reiškia, kad priėmimo skaičiai į valstybės finansuojamas vietas esmingai nesikeis, ketvirtadaliu padidinome lėšas skatinamosioms stipendijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu didinamos socialinės stipendijos Spausdinti
Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė priėmė sprendimą dėl socialinių stipendijų kėlimo nuo 114 eurų iki 123,5 eurų. Tai sudarys geresnes sąlygas siekti mokslo studentams iš nepasiturinčių šeimų, taip pat neįgaliesiems ir našlaičiams.
 
 
„Siekiant didinti studijų prieinamumą ir skatinti studentus iš nepasiturinčių šeimų, našlaičius ir turinčius negalią, socialinės stipendijos dydis kyla nuo 3 iki 3,25 bazinių socialinių išmokų, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Svarbu, kad papildomo biudžeto stipendijų didinimui nereikės – stipendijos bus keliamos iš jas administruojančiam Valstybiniam studijų fondui skirtų lėšų.“
Skaityti daugiau...
 
Kaune kuriama aukščiausius standartus atitinkanti inžinerinių profesijų mokymo bazė Spausdinti
Kaune sujungiamos dvi greta viena kitos esančios profesinio mokymo įstaigos – Kauno mechanikos mokykla ir Kauno statybininkų rengimo centras. Nauja profesinio mokymo įstaiga vadinsis Kauno technikos profesinio mokymo centras. Tokį nutarimą šiandien, sausio 20 d., Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu priėmė Vyriausybė. Sutaupytos lėšos bus skiriamos profesinio mokymo kokybei gerinti ir mokymo bazei stiprinti.
 
 
„Profesinė mokykla veiks dabartiniame Kauno statybininkų rengimo centre. Mokiniai turės galimybę praktikuotis su šiuolaikiška įranga, nes čia įrengta inžinerinių profesijų, tai yra variklinių transporto priemonių, statybos, metalo gamybos ir kitokių paslaugų specialistų rengimo profesinio mokymo bazė, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė
Skaityti daugiau...
 
Siekiant studijų ir mokslo kokybės – aukštųjų mokyklų tinklo ir finansavimo pertvarka Spausdinti
Pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą įvedant būtinus minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms, keisti mokslo ir studijų finansavimo sistemą bei studijų akreditavimo tvarką. Tokiems Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymams dėl mokslo ir studijų kokybės gerinimo pritarta Vyriausybės strateginiame komitete.
 
 
„Išanalizavus mokslo ir studijų būklę siūlome keisti susidariusią situaciją įvedant minimalius reikalavimus universitetams ir kolegijoms ir jų pagrindu pertvarkyti aukštųjų mokyklų tinklą bei finansuoti tik kokybiškas studijas ir mokslinius tyrimus vykdančias aukštąsias mokyklas“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Skaityti daugiau...
 
Kaune atidaryta moderni laboratorija - bus rengiami sertifikuoti elektronikos specialistai Spausdinti
Kauno technikos kolegijoje atidaryta viena moderniausių Baltijos šalyse elektronikos montažo laboratorijų, kurioje lietuviai rengs pagal IPC standartą sertifikuotus specialistus. Iki šiol tokie elektronikos pramonės įmonėms reikalingi darbuotojai buvo sertifikuojami kaimyninėje Lenkijoje. Laboratorijos įkūrimą finansavo elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“. Verslo įmonė valstybinei kolegijai neatlygintinai skyrė daugiau kaip 100 tūkst. eurų, už kuriuos įsigyta laboratorijos įranga, baldai, kolegijos dėstytojas įgijo IPCtrenerio licenciją. Dar 40 tūkst. eurų skyrė Švietimo ir mokslo ministerija.

„Laboratorijos įkūrimas - tai tarsi sėkmės istorija, mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. 
Skaityti daugiau...
 
Panevėžyje atidaromas paskutinis iš 42 sektorinių praktinio mokymo centrų Spausdinti
Lapkričio 20 d. 13 val. Panevėžio profesinio rengimo centre atidaromas Statybos sektorinis praktinio mokymo centras. Tai vienintelis statybos srities praktinio mokymo centras Panevėžio krašte. Centre sudarytos visos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybininkus, pastatų inžinerinės įrangos derintojus, mechatronikos specialistus, o įsigyta pažangi įranga atitinka darbdavių reikalavimus.
 
 
 
„Centre įkurta moderni bazė, kurioje bus rengiami jauni specialistai, gebantys statyti šiuolaikiškus individualius mūrinius ir medinius namus, atlikti apdailą, instaliuoti signalizaciją, įvesti vandentiekį, apšvietimą. 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis