LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Moderni profesinių mokyklų infrastruktūra turi būti atverta regionų reikmėms Spausdinti
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su Tęstinio mokymo centrų asociacijos atstovais.

Pasak ministrės, svarbiausias iššūkis, kylantis šiam mokymo sektoriui – darbo rinkos paklausos ir pasiūlos derinimas.
 
 

„Verslas laukia kvalifikuotų darbuotojų. Iškyla užduotis, kaip greitai, lanksčiai ir kokybiškai parengti reikiamą darbininką. Todėl specialistus rengiančioms įstaigoms būtina glaudžiau bendradarbiauti su savo regiono darbdaviais, kad mokymo programos atitiktų darbo rinkos poreikius, kad būtų rengiami paklausūs ir kvalifikuoti specialistai. 
Skaityti daugiau...
 
Utenos apskrities STEAM centre mokiniai galės kurti bepilotes skraidykles Spausdinti
Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Utenos apskrityje. Jį parašais patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Utenos švietimo centro, kurio struktūriniu padaliniu taps Utenos apskrities STEAM centras, direktorė Vitalija Bujanauskienė.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės, darbo rinkoje juntamas technologinių ir gamtos mokslų sričių specialistų trūkumas, todėl tikimasi, kad Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva visose šalies apskrityse steigiami STEAM centrai padės jais labiau sudominti vaikus. „STEAM centruose mokiniai susipažins su tiksliųjų mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, išradimais. 
Skaityti daugiau...
 
Telšių mokiniai mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais Spausdinti
Telšių apskrities Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centras iš kitų tokių Lietuvos centrų išsiskirs dizaino laboratorija. Mokiniai čia mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais ir gaminiais, patraukliais savo išvaizda ar netikėtomis funkcijomis.
 
 

Ketvirtadienį sutartį dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant STEAM centrą Telšių apskrityje pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas. STEAM centras bus įkurtas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete.
Skaityti daugiau...
 
Švietimo ir mokslo ministerija pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams Spausdinti
Ministrė Audronė Pitrėnienė raštu kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius, mokyklų vadovus, atkreipdama jų dėmesį, kad pastaruoju metu Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekia mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius ir pratybas.
 
 

„Tokios rinkliavos mokyklose neturi vykti. Mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti,“-  sakoma ministrės A.Pitrėnienės rašte.
Skaityti daugiau...
 
Patvirtinta Specializuoto ugdymo krypties programų meninio ugdymo dalis Spausdinti

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniai nuo šio rudens ugdomi pagal švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės patvirtintą naują Specializuoto ugdymo krypties programų (pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo kartu su meniniu ugdymu) meninio ugdymo dalį. Ši specializuoto ugdymo programa skirta mokykloms, kuriose kartu su bendruoju ugdymu įgyvendinama meninio ugdymo programa. Ji meninio ugdymo dalykams suteikia bendrojo ugdymo programų lygmenį.

„Dabar ši visai Lietuvai svarbi mokykla meninio ugdymo dalį galės tiksliau subalansuoti ir suderinti su bendrojo ugdymo turiniu, mokinių mokymosi krūviu.

Skaityti daugiau...
 
Vasario 2 - 4 d. mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda "STUDIJOS 2017" Spausdinti
Vasario 2  –  4 dienomis vyks XV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda "STUDIJOS 2017"! 
 
 

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste. 

Parodos moto – LAISVĖ RINKTIS. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori!
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis