LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Moderni profesinių mokyklų infrastruktūra turi būti atverta regionų reikmėms Spausdinti
Mokslo ir švietimo įstaigos, mokymo centrai
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su Tęstinio mokymo centrų asociacijos atstovais.

Pasak ministrės, svarbiausias iššūkis, kylantis šiam mokymo sektoriui – darbo rinkos paklausos ir pasiūlos derinimas.
 
 

„Verslas laukia kvalifikuotų darbuotojų. Iškyla užduotis, kaip greitai, lanksčiai ir kokybiškai parengti reikiamą darbininką. Todėl specialistus rengiančioms įstaigoms būtina glaudžiau bendradarbiauti su savo regiono darbdaviais, kad mokymo programos atitiktų darbo rinkos poreikius, kad būtų rengiami paklausūs ir kvalifikuoti specialistai. 
Taip pat turime ieškoti galimybių kuo efektyviau panaudoti modernią profesinių mokymo įstaigų infrastruktūrą regionų poreikiams – tiek rengiant darbuotojus, tiek perkvalifikuojant, tobulinant kvalifikaciją ir siūlant įvairias lanksčias mokymo formas“, - sakė ministrė J. Petrauskienė.

Ministrė pabrėžė, kad būtina toliau didinti profesinio mokymo patrauklumą, kad vaikai ir jų tėvai turėtų galimybę kuo anksčiau susipažinti su įvairiomis darbininkiškomis profesijomis, jas išbandyti.

Susitikime kalbėta apie įstaigų tinklo pertvarką, finansavimo sistemą, sektorinius centrus, perkvalifikavimo sistemą, profesijų standartus, profesijos mokytojų rengimą, jų darbo sąlygas ir kt.

Švietimo ir mokslo ministrė pakvietė asociacijos atstovus aktyviai diskutuoti profesinių mokyklų tinklo pertvarkos, finansavimo, profesijos mokytojų kvalifikacijos, profesinio orientavimo ir kitais aktualiais klausimais bei teikti pasiūlymus.

2017.12.30
Švietimo ir mokslo ministerijos inf.
 

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis