LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Medicinos įstaigos, viešosios, privačios
Šilainių strategija - patikima diagnostika Spausdinti
Jau visą dešimtmetį Kauno Šilainių poliklinika įgyvendina strategiją – tapti dideliu ir patikimu diagnostikos centru.
 
 
 
Didžiausia Kauno poliklinika siekia, kad pacientai būtų kuo išsamiau ištiriami vietoje ir siunčiami į ligonines tik stacionariai gydyti, konsultuotis su aukštesnio universitetinio lygio specialistais ar atlikti sudėtingus invazinius tyrimus. 
Siekiant šio tikslo jau kelerius metus poliklinika bendradarbiauja su medicinos tyrimus atliekančia viešąja įstaiga „Medicina practica” – sertifi kuota laboratorija. Tai leidžia siūlyti pacientams kelis šimtus įvairiausių klinikinių tyrimų, įskaitant sudėtingus hormonų, vėžio žymenų ir kt. tyrimus. 
Skaityti daugiau...
 
Kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą? Spausdinti
Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa atsako i Jūsų klausimus apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą?
 
 

Ar nuo kitų metų pradžios įvedus eurą būtų kokių nors esminių pasikeitimų sveikatos priežiūros sektoriuje? Gal jų išvis nebus?
Atkreipiame dėmesį, kad įvedus eurą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos pagal Lietuvos banko nustatytą perskaičiavimo kursą bus perskaičiuotos eurais ir patvirtintos teisės aktais. Šios kainos bus skelbiamos VLK interneto svetainėje www.vlk.lt. Įvedus eurą ligonių kasos šia valiuta atsiskaitys su sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su kuriomis bus sudarytos sutartys.
Skaityti daugiau...
 
5 būdai padaryti savo dantis sveikesnius Spausdinti
Kenčiate dėl dantų skausmo ar kraujuojančių dantenų, skundžiatės blogu burnos kvapu arba pageltusiais dantimis? Pats laikas susirūpinti savo burnos higiena.
 
 
 
Odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja Eglė Kunčiuvienė ir burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje propaguojanti interneto svetainė www.sveiki-dantys.ltwww.sveiki-dantys.lt pateikia penkis patarimus, kaip galima pagerinti savo burnos higieną. 
 
1. Reguliarumas ir nuoseklumas: burnos šepetėlis, siūlas ir antiseptinis skalavimo skystis. 
Skaityti daugiau...
 
Paradantozė arba periodonto liga Spausdinti
Periodonto liga, dar vadinama “paradantoze” - viena iš labiausiai papltusių burnos susirgimų Lietuvoje
 
 

Manoma, kad iki 90% žmonių turi mažiau ar stipriau išreikštų šios ligos požymių. Dažniausia šios ligos priežastis - tai bakterijos, esančios burnos ertmėje, besikaupiančios minkštosiose dantų apnašose, kietuosiuose konkremntuose. Šis susirgimas yra pavojingas tuo, jog prasidėjęs nedideliu dantenų uždegimu, laikui bėgant progresuoja į sunkias periodonto ligos stadijas. Tuomet pacientai gali pastebėti kraujuojančias, išburkusias dantenas, nemalonų burnos kvapą, besikeičiantį sąkandį, dantų išilgėjimą, progresuojantį dantų paslankumą. Pavojus yra tas, jog šie simptomai vystosi palaipsniui, be skausmo, tad dažnas pacientas ligos net nepastebi. Negydant šios ligos, dantys tampa vis labiau paslankūs ir tai gali tapti jų netekimo priežastimi.
Skaityti daugiau...
 
Vaikų kurtumo negaliai įveikti – du kompensuojami kochleariniai implantai Spausdinti
Sunkią kurtumo negalią turintiems vaikams bus kompensuojami du abiems ausims skirti kochleariniai implantai. Tokia galimybė atsirado sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui įsakymu patvirtinus naują kochlearinių implantų kompensavimo tvarką.
 
 
Iki šiol kochleariniai implantai vienai ausiai buvo skiriami, esant sunkiems arba labai sunkiems, klausos sutrikimams, kai įprastos klausos gerinimo priemonės nepadėdavo. Tik išskirtiniu atveju, apkurtus dėl meningito, implantai buvo skiriami abiems ausims.
 Kochleariniai implantai – pažangiausias būdas sprendžiant kurtumo problemas, suteikiantis galimybę kurtiesiems persikelti iš tylos į garsų pasaulį, padedantis jų visavertei socialinei integracijai visuomenėje.
Skaityti daugiau...
 
Visos Europos medikai sukyla kovai prieš odos vėžį ir melanomą Spausdinti
Gegužės 7 d. 11 val. „Radisson Blu Hotel Lietuva“ Vilniuje, 22 aukšte, Delta salėje vyks spaudos konferencija, kurioje dalyvauja garsūs visoje Europoje asmenys, nuo 1999 metų organizuojantys renginius, skirtus visuomenės „sudrebinimui“ žiniomis apie klastingąją melanomą ir odos vėžį:

LR sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis;
VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. (HP) Algirdas Utkus;
Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė, VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro direktorė, Lietuvos Euromelanomos kampanijos koordinatorė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė;
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis