LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Medicinos įstaigos, viešosios, privačios
Vaikų ligoninėje atlikta reta neurochirurginė operacija apsaugojo šešių savaičių kūdikį nuo apakimo Spausdinti
Vaikų neurochirurgas skuba į operaciją Tarpušvenčiu Vaikų ligoninėje pirmą kartą buvo atlikta neurochirurginė operacija norint pašalinti akiduobėje susiformavusį auglį. Tokių operacijų Vilniuje suaugusiesiems atliekama 2-3 per metus, o vaikui tokia patologija pasitaikė pirmą kartą.
 
 
Tėvai, pastebėję, kad viena kūdikio akis skiriasi nuo kitos, tarsi akies obuolys būtų labiau išstumtas į priekį, prieš Kalėdas kreipėsi į Vaikų ligoninę. Oftalmologui diagnozavus naviką akiduobėje, neurochirurgams teko greitai apsispręsti daryti operaciją, – delsimas galėjo grėsti kūdikio apakimu.
Skaityti daugiau...
 
Geležies trūkumas – dažniausia mažakraujystės priežastis Spausdinti
Mažakraujystė, mediciniškai vadinama anemija, yra organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos). Kraujas yra sudarytas iš trijų rūšių ląstelių: raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų), baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) ir kraujo plokštelių (trombocitų). Eritrocitai savo sudėtyje turi daug baltymo hemoglobino, kuris perneša deguonį į visus organizmo audinius.
 
 
 
Kas gi tas hemoglobinas, o kas eritrocitai? Eritrocitai, raudonieji kraujo kūneliai, yra ląstelės, atsakingos už deguonies pernešimą iš plaučių į visus organizmo audinius ir anglies dioksido „transportavimą“ iš organizmo lauk. Kaip gi tas pernešimas vyksta? 
Skaityti daugiau...
 
Šilainių strategija - patikima diagnostika Spausdinti
Jau visą dešimtmetį Kauno Šilainių poliklinika įgyvendina strategiją – tapti dideliu ir patikimu diagnostikos centru.
 
 
 
Didžiausia Kauno poliklinika siekia, kad pacientai būtų kuo išsamiau ištiriami vietoje ir siunčiami į ligonines tik stacionariai gydyti, konsultuotis su aukštesnio universitetinio lygio specialistais ar atlikti sudėtingus invazinius tyrimus. 
Siekiant šio tikslo jau kelerius metus poliklinika bendradarbiauja su medicinos tyrimus atliekančia viešąja įstaiga „Medicina practica” – sertifi kuota laboratorija. Tai leidžia siūlyti pacientams kelis šimtus įvairiausių klinikinių tyrimų, įskaitant sudėtingus hormonų, vėžio žymenų ir kt. tyrimus. 
Skaityti daugiau...
 
Kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą? Spausdinti
Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Valstybine ligonių kasa atsako i Jūsų klausimus apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis sveikatos priežiūros sektoriuje įvedus eurą?
 
 

Ar nuo kitų metų pradžios įvedus eurą būtų kokių nors esminių pasikeitimų sveikatos priežiūros sektoriuje? Gal jų išvis nebus?
Atkreipiame dėmesį, kad įvedus eurą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos pagal Lietuvos banko nustatytą perskaičiavimo kursą bus perskaičiuotos eurais ir patvirtintos teisės aktais. Šios kainos bus skelbiamos VLK interneto svetainėje www.vlk.lt. Įvedus eurą ligonių kasos šia valiuta atsiskaitys su sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, su kuriomis bus sudarytos sutartys.
Skaityti daugiau...
 
5 būdai padaryti savo dantis sveikesnius Spausdinti
Kenčiate dėl dantų skausmo ar kraujuojančių dantenų, skundžiatės blogu burnos kvapu arba pageltusiais dantimis? Pats laikas susirūpinti savo burnos higiena.
 
 
 
Odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja Eglė Kunčiuvienė ir burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje propaguojanti interneto svetainė www.sveiki-dantys.ltwww.sveiki-dantys.lt pateikia penkis patarimus, kaip galima pagerinti savo burnos higieną. 
 
1. Reguliarumas ir nuoseklumas: burnos šepetėlis, siūlas ir antiseptinis skalavimo skystis. 
Skaityti daugiau...
 
Paradantozė arba periodonto liga Spausdinti
Periodonto liga, dar vadinama “paradantoze” - viena iš labiausiai papltusių burnos susirgimų Lietuvoje
 
 

Manoma, kad iki 90% žmonių turi mažiau ar stipriau išreikštų šios ligos požymių. Dažniausia šios ligos priežastis - tai bakterijos, esančios burnos ertmėje, besikaupiančios minkštosiose dantų apnašose, kietuosiuose konkremntuose. Šis susirgimas yra pavojingas tuo, jog prasidėjęs nedideliu dantenų uždegimu, laikui bėgant progresuoja į sunkias periodonto ligos stadijas. Tuomet pacientai gali pastebėti kraujuojančias, išburkusias dantenas, nemalonų burnos kvapą, besikeičiantį sąkandį, dantų išilgėjimą, progresuojantį dantų paslankumą. Pavojus yra tas, jog šie simptomai vystosi palaipsniui, be skausmo, tad dažnas pacientas ligos net nepastebi. Negydant šios ligos, dantys tampa vis labiau paslankūs ir tai gali tapti jų netekimo priežastimi.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis