LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Medicinos įstaigos, viešosios, privačios
Pėdos amputacija pasibaigiantį sindromą įveiks modernus išradimas Spausdinti
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai džiaugiasi puikiu tyrimų pritaikymu praktikoje. Dar vienas projektas palengvins cukriniu diabetu sergančių pacientų kasdienybę. Sukurta trijų dalių įranga, kuria bus sėkmingai įveikiamas sunkus ir dažniausiai amputacija pasibaigiantis diabetinės pėdos sindromas.
LSMU Kauno klinikų ligoninės Endokrinologijos klinikoje su šia skaudžia problema gydytojai endokrinologai susiduria kasdien. Tai yra pagrindinė cukriniu diabetu sergančių žmonių hospitalizavimo priežastis.
 
 
„Apie 3–8 proc. segančių cukriniu diabetu žmonių nustatomos pėdos komplikacijos, o 10 proc. iš jų atliekamos amputacijos. Apie 70 proc. visų atliktų kojų amputacijų priežastis – cukrinis diabetas. 
Skaityti daugiau...
 
Kovo 27-29 d. vyks paroda Sveikata ir ekologija 2015 Spausdinti
2015 m. kovo 27 - 29 dienomis vyks Visuomenės sveikatingumo, sveiko gyvenimo ir modernaus mąstymo paroda „Sveikata ir ekologija 2015“
 

 
Parodos vizija: nuolat atsinaujinanti paroda, apjungianti valdžios institucijas, mokslo įstaigas, sveikatos priežiūros ir ekologijos specialistus bei verslo atstovus; siekianti ugdyti visuomenės sąmoningumą, stiprinti jos sveikatą, socialinę gerovę.
Parodos tikslas: sutelkti dalyvius ir lankytojus bei skatinti visuomenę gyventi sveikai ir atsakingai.
Skaityti daugiau...
 
Kviečia paroda - SVEIKATOS DIENOS 2015 Spausdinti
2015 vasario 27 d. - kovo 1 dienomis vyks Sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda "SVEIKATOS DIENOS 2015"
 
 

UAB „Ekspozicijų centras“ kviečia sveikatos priežiūros, gydymo, reabilitacijos įstaigas ir klinikas; sveikatai, sveikai gyvensenai skirtų gaminių ir paslaugų tiekėjus; sveikatą stiprinančių ir gydymui skirtų preparatų gamintojus bei jų atstovus dalyvauti parodoje „SVEIKATOS DIENOS 2015“.

Paroda „SVEIKATOS DIENOS“, prieš metus sulaukusi daugiau nei 22 tūkst. lankytojų, dar kartą parodė didėjantį visuomenės sąmoningumą, besikeičiantį požiūrį į rūpinimąsi sveikata, ligų prevenciją, aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, švarią ir harmoningą aplinką tiek namuose, tiek darbo vietoje.
Skaityti daugiau...
 
Gilioji galvos smegenų stimuliacija išgelbėjo paauglį nuo įkalinimo lovoje Spausdinti
Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos medikai dėl raumenų spazmų ir skausmo negalėjusiam iš lovos išlipti šešiolikmečiui atliko unikalią operaciją. Pirmą kartą Lietuvoje gilioji galvos smegenų stimuliacija pritaikyta distonija sergančiam pacientui.
 
 

Šešiolikmetis pajūrio gyventojas nuo vaikystės kentėjo dėl sunkios, lėtai progresuojančios ligos - distonijos. Nevalingi raumenų susitraukimai, susukantys kūną ir trukdantys judėti, kasmet dažnėjo ir kėlė vis didesnius skausmus. Prieš metus dėl ligos vaikinas nustojo lankyti mokyklą, jo mama turėjo išeiti iš darbo, nes visą laiką skyrė iš lovos neišlipančiam sūnui prižiūrėti.
Skaityti daugiau...
 
Vaikų ligoninėje atlikta reta neurochirurginė operacija apsaugojo šešių savaičių kūdikį nuo apakimo Spausdinti
Vaikų neurochirurgas skuba į operaciją Tarpušvenčiu Vaikų ligoninėje pirmą kartą buvo atlikta neurochirurginė operacija norint pašalinti akiduobėje susiformavusį auglį. Tokių operacijų Vilniuje suaugusiesiems atliekama 2-3 per metus, o vaikui tokia patologija pasitaikė pirmą kartą.
 
 
Tėvai, pastebėję, kad viena kūdikio akis skiriasi nuo kitos, tarsi akies obuolys būtų labiau išstumtas į priekį, prieš Kalėdas kreipėsi į Vaikų ligoninę. Oftalmologui diagnozavus naviką akiduobėje, neurochirurgams teko greitai apsispręsti daryti operaciją, – delsimas galėjo grėsti kūdikio apakimu.
Skaityti daugiau...
 
Geležies trūkumas – dažniausia mažakraujystės priežastis Spausdinti
Mažakraujystė, mediciniškai vadinama anemija, yra organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos). Kraujas yra sudarytas iš trijų rūšių ląstelių: raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų), baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) ir kraujo plokštelių (trombocitų). Eritrocitai savo sudėtyje turi daug baltymo hemoglobino, kuris perneša deguonį į visus organizmo audinius.
 
 
 
Kas gi tas hemoglobinas, o kas eritrocitai? Eritrocitai, raudonieji kraujo kūneliai, yra ląstelės, atsakingos už deguonies pernešimą iš plaučių į visus organizmo audinius ir anglies dioksido „transportavimą“ iš organizmo lauk. Kaip gi tas pernešimas vyksta? 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis