LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Medicinos įstaigos, viešosios, privačios
Organų donorystei „Taip” pareiškė jau 21 tūkstantis Lietuvos gyventojų Spausdinti
Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, iki šių metų birželio Lietuvoje sutikimą po savo mirties tapti organų ir (ar) audinių donorais buvo išreiškę jau daugiau kaip 21 tūkstantis žmonių.
 
 

2318 gyventojų šią savo valią išsakė, sutikimą užpildę elektroniniu būdu. Iš 21 089 žmonių, pasiryžusių po mirties paaukoti savo organus ir (ar) audinius donorystei, net 65 proc. (13 683) – moterų ir 35 proc. (7806) – vyrų.
Labiausiai organų donorystės idėjai pritaria 18-30 metų jaunimas – šios amžiaus grupės gyventojai pasirašė 11 969 sutikimus. 
Skaityti daugiau...
 
Rugsėjo 10-12 d. vyks paroda Baltmedica 2015 Spausdinti

2015 m. rugsėjo 15-17 dienomis vyks 19-oji  tarptautinė specializuota bendrosios medicinos, odontologijos ir sveikatingumo paroda "BALTMEDICA 2015"
Parodos tema: Medicinos ir laboratorijų įranga, farmacija, odontologija ir optika. Sveikas gyvenimo būdas.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO jau 19-ąjį kartą rengiamoje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje parodoje BALTMEDICA 2015 bus demonstruojamos medicinos ir laboratorijų, odontologijos, optikos ir farmacijos naujovės, vyks aktualūs šių tematikų renginiai. 

Skaityti daugiau...
 
Birštono sanatorija "Versmė" Spausdinti

Masažas - vienas iš veiksnių, padedančių palaikyti puikią kūno ir dvasios būseną. Nėra nieko geresnio, kaip po sunkios ligos, įtemptos, varginančios darbo savaitės atsipalaiduoti ir atgaivinti savo kūną masažo procedūromis.


 Masažas teigiamai veikia tokius svarbius fiziologinius procesus kaip kraujo apytaka bei kvėpavimas, gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, laikyseną, koreguojančiai veikia endokrininę ir centrinę bei periferinę nervų sistemas.

Skaityti daugiau...
 
Net ir nedidelio troškulio ignoruoti negalima Spausdinti
Vandens vartojimo svarba žmogaus organizmui didžiulė, net ir nedidelis troškulys įspėja, jog organizmui trūksta vandens, o vandens trūkumas gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Bernotaitės, vasaros karščiai gali pakenkti sveikatai ir sukelti grėsmę gyvybei, o vasaros metu ypač svarbu gerti pakankamai vandens. 
 
  
 
Skysčių praradimas organizme yra kur kas pavojingesnis nei maisto trūkumas. Nuo suvartojamo skysčių kiekio priklauso kūno šilumos balansas, darbingumas, aktyvumas, virškinimo, šalinimo procesai, odos, plaukų būklė ir kt. Kai organizmui ima trūkti skysčių, gali pakilti temperatūra, atsirasti nerimo jausmas, sutrikti virškinimas. Nepakankamas kiekis vandens gali paskatinti dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastrito, rėmens, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimų vystymąsi.
Skaityti daugiau...
 
Saugokimės erkių: maži sutvėrimai – didelė grėsmė Spausdinti
Atėjus pavasariui ir vis daigiau laiko praleidžiant gamtoje, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai kviečia pasirūpinti, kad poilsis būtų ne tik turiningas, bet ir saugus. Viena iš grėsmių, su kuriomis susiduriama tik atšilus orams, – tai erkės, kurios įsisiurbdamos platina pavojingas ligas.
 
 

Erkės – tai gausiausia voragyvių grupė, laikini žmogaus ir gyvūnų parazitai, agresyvūs kraujasiurbiai ir ligų platintojai. Erkių aktyvumo trukmė ir jų dinamika tiesiogiai priklauso nuo meteorologinių ir klimatinių sąlygų. Ypatingai aktyvios jos tampa ankstyvą pavasarį, vos žemės temperatūra pasiekia 5–7° C.
Skaityti daugiau...
 
Naujagimiai Lietuvoje bus tiriami dar išsamiau Spausdinti
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol medikai turi dar daugiau galimybių išsamiau nemokamai ištirti naujagimius. Tuo Lietuva aplenkė kitas Europos šalis, kuriose tokių galimybių – mažiau. Nuo sausio mūsų šalyje atliekami du papildomi nauji tyrimai kūdikiams, siekiant įvertinti jų sveikatos būklę ir laiku diagnozuoti galimas ligas.
 
 
Viačeslavo Zakso, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktoriaus teigimu, šie papildomi tyrimai tėveliams nieko nekainuos, nes jie kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis