LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Medicinos įstaigos, viešosios, privačios
Cukrinis diabetas – klastinga liga. Ar tinkamai jį gydote? Spausdinti

Cukrinis diabetas klastingas tuo, kad juo sirgdamas žmogus gali nieko blogo nejausti, nieko neskauda, išvaizda nepasikeičia, tik dėl padidinto gliukozės kiekio kraujyje palaipsniui nepastebimai vystosi komplikacijos. Kad komplikacijos nesivystytų, gliukozės kiekis kraujyje turi būti normalus.

 
 Norint palaikyti normalų gliukozės kiekį, rekomenduojama reguliariai matuoti jos lygį kraujyje. Būtina matuoti ryte atsikėlus dar nevalgius ir praėjus 2 valandoms po pagrindinių valgymų: pusryčių, pietų, vakarienės.

Skaityti daugiau...
 
Kad mūsų vaikai kvėpuotų lengvai Spausdinti
Plaučių uždegimas (pneumonija) − tai ūmi kvėpavimo takų infekcija, kuri neigiamai veikia plaučius. Plaučiai yra sudaryti iš mažų „maišelių“ – alveolių, kurie sveikam asmeniui kvėpuojant prisipildo oro. Tačiau kai asmuo serga pneumonija, alveolės yra užpildytos pūliais ir uždegiminiu skysčiu, kurie padaro kvėpavimą skausmingą ir mažina deguonies pasisavinimą.
 
 
 
Plaučių uždegimu (pneumonija) serga tiek vaikai, tiek suaugusieji, tačiau liga ypač pavojinga kūdikiams ir senyvo amžiaus žmonėms. Sergamumas Lietuvoje yra 3−4 atvejai 1000 gyventojų per metus. 
Skaityti daugiau...
 
Nesveikų patalpų sindromas - lėtinių ligų priežastis Spausdinti
Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų teigimu, patalpų oro kokybė yra svarbesnė žmogaus sveikatai ir gerovei nei lauko oro, nes patalpų oras gali būti net 4-6 kartus labiau užterštas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Akių ligų klinikos gydytojai atliko tyrimą, ar vadinamas „Nesveiko pastato sindromas“ (NPS), kai žmogus didelę dienos dalį praleidžia patalpose su plastikiniais langais, oro kondicionieriais ir dirbdamas kompiuteriu, turi poveikį civilizacijos liga vadinamam sausų akių sindromui (SAS) atsirasti.
 
 
 
Pasak tyrimo vadovo, Lietuvos akių gydytojų draugijos nario, LSMU Akių ligų klinikos gydytojo oftalmologo prof. Alvydo Paunksnio, ilgą laiką manyta, jog NPS būdingi požymiai atsiranda tik biuruose, tačiau šiuo metu įrodyta, kad sindromas vystosi ir naujos statybos arba neseniai renovuotose gyvenamosiose patalpose.
Skaityti daugiau...
 
Alzheimerio liga Spausdinti

Alzheimerio liga (AL) - nežinomos etiologijos pirminė degeneracinė smegenų liga, kuriai būdingi saviti neurologiniai ir neurocheminiai pakitimai. Jos pradžia dažniausiai slapta, liga progresuoja lėtai, keletą metų.

Svarbiausias sutrikimas - demencija (demencija - tai dėl smegenų ligos, dažniausiai lėtinės ir progresuojančios, įgyta silpnaprotystė. Ja sergant pažeidžiama daug aukštesniųjų smegenų žievės funkcijų: atminties, mąstymo, orientacijos, supratimo, skaičiavimo, mokymosi, kalbos ir samprotavimo).

Skaityti daugiau...
 
Ką apie krūties vėžį turėtų žinoti kiekviena moteris? Spausdinti

Susirgus krūties vėžiu neskauda! Gal tik itin retais atvejais. Visa bėda, kad organizmas iš pradžių nereaguoja į naviką, panašiai kaip tėvai nereaguoja į išdykėlio vaiko prasikaltimus. Galbūt todėl, kad  darinys atsiranda iš savo ląstelių?“  – Prof. habil. dr. Laima Griciūtė.

Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2008 m. buvo nustatyta 1 384 155 naujų krūties vėžio atvejų pasaulyje. Tai sudaro net 22,9 proc. visų naujų vėžio atvejų. Remiantis Vilniaus universiteto Onkologijos instituto vėžio registro duomenimis, iš visų 2009 m. diagnozuotų piktybinių navikų atvejų 18 proc. moterų diagnozuotas krūties vėžys.

Skaityti daugiau...
 
Sveiki dantys - graži šypsena ir puiki sveikata Spausdinti
Medicininiame odontologams skirtame žurnale „Stominfo“ praėjusių metų pabaigoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, jog atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad Lietuvoje profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi kas ketvirtas (24,5 proc.) gyventojas. Beveik penktadalis pas odontologą apsilanko tik tada, kai nebegali pakelti dantų skausmo, 37 proc. – pajutę nedidelį skausmą, 12 proc. užsuka, kai skausmas tęsiasi ilgą laiką. Didžiausią nerimą kelia tai, kad burnos sveikata nesirūpina ir jauni žmonės – 11,7 proc. 20–29 metų apklaustųjų nurodė, kad pas odontologus iš viso nesilanko.
 
 
Kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantukus, ką daryti norint pagerinti burnos higienos įgūdžius, kokį dantų šepetėlį ir pastą rinktis pataria Rūta Babravičienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus vedėja.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis