LTkatalogas

Laisvalaikis, pramogos, poilsis, maitinimas
Trakų salos pilyje – paroda „Viduramžių Lietuvos valdovai“ Spausdinti
Kovo 11 d., antradienį, 13 val., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Trakų salos pilyje vyks  parodos „Viduramžių Lietuvos valdovai“ atidarymas ir knygos ,,Viduramžių Lietuvos Viešpačiai’’ pristatymas. Dalyvaus paveikslų autorius, dailininkas  Artūras Slapšys, istorikai Inga ir Tomas Baranauskai,  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė, sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“, folkloro  ansamblis ,,Visi’’. Renginį organizuoja Antanas Gedvilas, kolekcijos iniciatorius ir mecenatas, ir Trakų istorijos muziejus.
 
 

Trakų pilyje eksponuojamą paveikslų kolekciją sudaro 45 dailininko Artūro Slapšio nutapyti Lietuvos kunigaikščių, kunigaikštienių ir karo vadų portretai. 
Skaityti daugiau...
 
Kas sieja mokslą ir meną? Spausdinti
Atsakymas į šį klausimą paaiškės trijų dalių mokslo populiarinimo trumpų filmų cikle, kuris bus pristatytas jau šį pavasarį. 
 
 
„Dažnai visuomenė klaidingai mano, kad mokslas ir menas yra skirtinguose poliuose,  neįžvelgia sąlyčio taškų tarp šių sričių, – sako Tadas Jačiauskas, projekto koordinatorius. – Mokslo populiarinimo filmuose nagrinėsime, kokią įtaką menas daro mokslui ir kaip šiuolaikiniai mokslo tyrimai padeda pažvelgti į meną kitomis akimis.“  
Anot T. Jačiausko, remiantis literatūros, dailės, muzikos istorija ir mokslo faktais trumpuose filmuose bus pasakojama, kaip menininkų įžvalgos ir intuicija padeda geriau pažinti pasaulį, žmogaus smegenyse vykstančius procesus. Pasirodo, menininkų intuityvius atradimus vėliau dažnai patvirtina mokslo tyrimai. 
Skaityti daugiau...
 
Delfinai kviečia vaikus ir moksleivius į pasirodymus Spausdinti
Jūrų muziejus kviečia vaikus ir moksleivius į delfinų pasirodymus. 
 
 
Visą vasarį ir kovą pasirodymų kaina tik - 11 Lt.
Skaityti daugiau...
 
Vilniečiai galės džiaugtis net penkiomis ledo čiuožyklomis Spausdinti
Su šalčiu į Vilnių atkeliaus ir žiemos pramogos – jau greitai vilniečiai galės iš spintų traukti pačiūžas ir keliauti į vieną iš sostinėje įrengtų ledo čiuožyklų. Penkios atviros miesto čiuožyklos nuo centro nutolusiuose rajonuose bus paruoštos dar iki Trijų Karalių šventės. 
 
 
Pasidžiaugti žiemos pramogomis vilniečiai galės visai šalia savo namų – šįmet atviros miesto čiuožyklos bus įrengtos gausiai apgyvendintuose sostinės mikrorajonuose: Stanevičiaus g. 53 (Fabijoniškėse), Taikos g. 130 (Justiniškėse), Architektų g. 152 (Lazdynuose), Antakalnio 84 A (Antakalnyje) ir Savanorių pr. 54 (Vilkpėdėje). 
Skaityti daugiau...
 
Istorinis LDK laivas „Vytinė“ rengiasi tarptautiniams kultūros maršrutams Spausdinti
VšĮ Trakų kultūros centras rekonstruotame istoriniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų prekybos laive, prišvartuotame Galvės ežere, pristatė tarptautinį kultūros ir švietimo projektą „Vytinės kelias“. Vytinė – tradicinis burinis upių prekybos laivas, naudotas LDK ir jos buvusių žemių vidaus vandenų laivybai nuo XV iki XIX a. vidurio.
 
 

„Projekto tikslas – prikelti kokybiškai naujam gyvenimui senąjį LDK laikų prekybos kelią Nemunu, organizuoti tarptautinius kultūrinio turizmo maršrutus, – sako Robertas Volosevičius, senosios LDK upių laivininkystės istorijos entuziastas, Trakų kultūros centro direktorius.
Skaityti daugiau...
 
Naujai atgims dar viena istorinė Lietuvos vertybė – Klaipėdos pilis Spausdinti
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra ir Ūkio ministerija dėl vieno svarbiausių pajūrio regiono kultūros paveldo objekto – Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimo. Pagal priemonę „Viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ pradedamas įgyvendinti 9,6 mln. Lt vertės projektas. Klaipėdos piliavietei atstatyti ir paversti turistams patrauklia vieta bei reprezentacinių miesto renginių erdve skirtas 8,5 mln. Lt finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.
 
 

1253 m. statyta, vėliau ne kartą perstatyta ir sutvirtinta Klaipėdos pilis buvo strategiškai svarbus objektas – viena vokiečių riterių agresijos į baltų žemes bazių, daugelio tautų interesų susikirtimo taškas.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis