LTkatalogas

Laisvalaikis, pramogos, poilsis, maitinimas
Kaip pažinti šalį per maistą? Spausdinti
Gatvės maistas TailandeVieni didžiausių kelionių patyrimų yra gaunami bendraujant su vietiniais gyventojais, susipažįstant su vietos istorija ir kultūra. Laimei, visus tris nacionalinio identiteto aspektus apima valgymas. Įdomu, ar ne?
 
 

Nėra skirtumo, ar tai būtų sudėtingas pateikimas ir griežtai apibrėžta japoniška arbatos gėrimo ceremonija, ar vaišinimasis tiesiai nuo Malaizijos gatvės prekybininkų stalų, vietinio maisto ragavimas jau yra didelis postūmis, siekiant pažinti kitą kultūrą. Gėda turėtų būti nuostabaus ir egzotiško maisto šalyse valgyti mėsainius, spagečius ar picas. Štai keletas patarimų, kaip išvengti virtuvės, skirtos turistams.
Skaityti daugiau...
 
KRUIZAI – komfortas ir prabanga už optimalią kainą Spausdinti
Vieni užsimetę kuprinę ant pečių leidžiasi į pažintines keliones lėktuvu, autobusu, traukiniu ar autostopu. Kiti, pavargę nuo įtemptos darbų rutinos, išsirenka kelionę su maitinimo sistema „viskas įskaičiuota“ ir vyksta į Egiptą, Turkiją ar Kanarų salas. Treti nusiteikę itin romantiškai ir leidžiasi į keliones jūromis – į kruizą.
 
 

Vien pagalvojus apie kruizą daugeliui prieš akis iškyla žydra jūra, prabangi vakarienė, gaivūs kokteiliai laivo denyje arba baseine, nuostabūs saulėlydžio vaizdai ir ta neapsakoma sielos palaima pasitinkant saulėlydį. Klysta tie, kurie mano, kad kruizas skirtas tik turtingiems pensininkams ir tinginiams. Norėtųsi nuraminti ir tuos, kurie dėl nežinomos priežasties kruizų bijo.
Skaityti daugiau...
 
Pagausėjo Jūrų muziejaus delfinų šeima Spausdinti
Ši vasara Jūrų muziejuje – pilna netikėtumų. Sekmadienio rytą delfinų šeima pasipildė dar vienu mažyliu. Apie 6 valandą apsivaikavo delfinariumo senbuvė Gabija. Jūrų muziejaus vet. gydytojo Žilvino Kleivos teigimu, tai buvo natūralus, fiziologinis gimdymas, ir patelė, ir jauniklis jaučiasi gerai.
– Gyvūnų pasaulyje, panašiai, kaip ir žmonių, atsiradus naujai gyvybei, prašoma aplinkinių netrukdyti šeimai, – sakė veterinarijos gydytojas. – Delfinai yra socialūs, smalsūs gyvūnai, jie kaip tik dabar susipažįsta su nauju šeimos nariu.
 

Gimus mažyliui, sekmadienį buvo atsisakyta jau suplanuotų delfinų pasirodymų. Jų tądien turėjo būti keturi. Antradienį jau bus vėl rengiami pasirodymai ir lankytojai galės susipažinti su mažuoju delfinuku. 
Skaityti daugiau...
 
LDK istorijos atkūrimo festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“ Spausdinti
Šių metų rugsėjo 19–20 dienomis jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“. XIV–XV amžiaus karybos atkūrimu užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį. Antrąją renginio dieną bus paminėtas Didysis prūsų sukilimas. Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.
 
 
 
„Ketvirtus metus organizuojamas renginys jau turi savo tradicijas, – sako Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis. – Viena iš jų – griežtai laikytis istoriškumo principo. Visų dalyvių šarvai ir ginklai atitinka tik aptariamąjį laikotarpį – XIV amžiaus pabaigą – XV amžiaus pradžią. 
Skaityti daugiau...
 
Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu? Spausdinti
Prasidėjus atostogų sezonui, daugeliui laikančių naminį gyvūną iškyla ne vienas klausimas dėl keliavimo į užsienį kartu su augintiniu.  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, ką reikia žinoti norint vežtis šunį ar katę traukiniu, keltu, lėktuvu, taip pat kokie dokumentai ir vakcinacijos būtinos vykstant į užsienį.
 
 

Būtina mikroschema ir vakcinacija
Keliauti kartu su šunimi, kate ir šešku į Europos Sąjungos (ES) šalis galima, jeigu augintinį įmanoma identifikuoti.
Skaityti daugiau...
 
Vasaros stovykla "Energetikas" kviečia vaikus prie Baltijos jūros! Spausdinti
 Kviečiame į vaikų vasaros stovyklą prie Baltijos jūros!
Birželio 21 d. - rugpjūčio 19 d.
 
 
„Energetiko" stacionari stovykla įsikūrusi Šventojoje (Kopų g. 21), pušyne ant jūros kranto ir Šventosios upės vingio. Projektas „Ten, kur saulę nusineša jūra" yra skirtas kultūrinio - etninio paveldo pažinimui. Tai vaikų kultūrinį švietimą ugdanti, sveikatą stiprinanti stovykla. Vaikai apgyvendinami mediniuose vieno aukšto vasarnamiuose. Maitinimas 4 kartus per dieną, centriniame sveikatos centro pastate.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis