LTkatalogas


Įmonių katalogas


AUGALŲ GENŲ BANKAS

AUGALŲ GENŲ BANKAS
Įm. kodas: 300056023
Adresas: Stoties g. 2, Akademija, Kėdainių r.
Pašto kodas: 58343
Telefonas: 8 347 37289
Mobilus: 8 615 64088
Faksas: 8 347 37002
El. paštas: agb@agb.lt
Svetainė: http://www.agb.lthttp://www.agb.lt

Augalų genų bankas tai - biudžetinė įstaiga, organizuojanti ir koordinuojanti augalų nacionalinių genetinių išteklių išsaugojimo ir tyrimo darbus bei sauganti augalų genetinę medžiagą.

 Besikeičiant klimatui ir didėjant žmogaus įtakai gamtinėje aplinkoje daugelio augalų rūšių gali neišlikti. Mažėjant augalų įvairovei visuose lygmenyse (ekosisteminiame, rūšiniame ir genetiniame), iškilo būtinybė išsaugoti jų genetinius išteklius ateinančioms kartoms. 
 Tuo tikslu 1992 m. Rio de Ženeire buvo priimta Biologinės įvairovės konvencija, o vėliau Strasbūro, Helsinkio, Lisabonos forumų rezoliucijos. Mūsų šalyje 2001 m. buvo priimtas Lietuvos Respublikos augalų nacionalinių genetinių išteklių įstatymas, o po jo 18 teisinių aktų.
 2004 m. įsteigtas Lietuvos augalų genų bankas ir sudaryti augalų grupių koordinaciniai centrai. Nuo 1994 m. valstybė finansuoja augalų genetinių išteklių mokslinio tyrimo programas. Saugojančios augalų genetinius išteklius institucijos bendradarbiauja tarp savęs ir su kitomis šalimis, dalyvauja Tarptautinio augalų genetinių išteklių instituto (IPGRI) vykdomose programose. Sukauptas augalų genetinių išteklių potencialas yra bazė biologinei įvairovei natūraliose fitocenozėse išlaikyti ir dirbtinai selekcijai vystyti. Nuolatos tobulinama naudingų augalų genetinių išteklių išlaikymo sistema, siekiant patenkinti žmogaus poreikius ir išlaikyti krašto, o tuo pačiu ir visos Europos stabilias ekosistemas.

Vieta žemėlapyjeVieta žemėlapyje
  

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Hostingas Serveriai.lt