LTkatalogas

Kur geriausiai statyti šiltnamį Spausdinti
Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis

Pasaulyje nuolat augant gyventojų skaičiui bei didėjant vartojimui, maisto produktų augintojai didindami derlių aukoja kokybę.

Norint kiekviename kvadratiniame metre užauginti kuo didesnį kiekį daržovių ir tai padaryti kuo greičiau, augintojams tenka naudoti pavojingai dideles trąšų dozes, augimo stimuliatorius, dirbtinį apšvietimą, aukštą temperatūrą, dirbtinius rūkus. Žinoma, visi šie veiksniai turi neigiamos įtakos mūsų valgomų daržovių skoniui, o apie maistines savybes visai nėra ką šnekėti. Reikia pasakyti, kad dideli augalininkystės ūkiai paprastai nevengia genetiškai modifikuotu augalų.

Gyvulininkystės ūkyje situacija dar baisesnė. Ypač tai liečia vištieną ir kiaulieną, tačiau „mokslas“ jau sugeba paspartinti maistui auginamų gyvulių ir paukščių svorio prieauglį. Ateityje šis procesas tik spartės. Anksčiau ar vėliau gyvūnų klonavimas bus įteisintas, o pasekmės paaiškės tik po kelių šimtmečių. Išvada: nori valgyti sveiką maistą - užsiaugink pats!

Kai Jūs nuspręsite pirkti ir pasistatyti šiltnamį savo sklype, pirmiausiai reikės išstudijuoti savo sklypo išplanavimą.


Kurgi Jūs statysite šiltnamį? Žinoma, jūs galite statyti kur norite, tačiau bandysime aptarti keletą dalykų, kas padėtų pasirinkti geresnę šiltnamio pastatymo vietą, kad augalai gautų daugiau saulės šviesos ir geriau augtų. Taigi turėsite pasivaikščioti po sodą ar kiemą 8 valandą ryto, apie pietus, dar kartą 6 valandą vakaro ir galbūt dar vėliau, norėdami išsiaiškinti, kurie Jūsų sodo ar kiemo kampeliai gauna daugiausiai saulės šviesos. Šiltnamis bent 6 valandas per dieną turėtų būtų apšviestas saulės; tiek pat saulės šiltnamis turėtų gauti ir žiemą, kad augalai galėtų augti žiemos metu. Saulės šviesa yra svarbi fotosintezės procesui, taip sutaupoma šildymo išlaidoms ir augalai gali puikiai vešėti. Kai žiemą labai sutrumpėja diena, nesijaudinkit, visada galite naudotis auginimo lempomis.

 

Statant šiltnamį reikėtų pagalvoti ir apie šalia augančius medžius, ar jie neužstos saulės, o jei nulūžtų medžio šaka ar pats medis virstų, ar nenukentėtų šiltnamis?


LTkatalogas.lt

 

REKLAMA