LTkatalogas

Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Rudeninis braškių sodinimas Spausdinti
Iš daigyklų (vazonėlių) braškes galima sodinti bet kuriuo augalų vegetacijos metu, tačiau įprasta sodinti pavasarį ir rudenį. Sodinamas iš daigyklų augalas praktiškai nepajunta jokio diskomforto, nes visiškai nepakenkiama šaknims. Jei šaknys labai užpildžiusios vazonėlį, reikėtų jas šiek tiek atlaisvinti.
 
 
Palankiausias rudeninio sodinimo metas yra rugpjūtis–rugsėjis, nes tada galima tikėtis, kad augalai spės sukrauti daugiau žiedinių pumpurų kitų metų derliui. Jei sodinama vėliau reikėtų krūmelius mulčiuoti durpėmis.
Skaityti daugiau...
 
Virgininis kadagys (Juniperus virginiana L) Spausdinti
VDU Botanikos skiltis: Mėnesio augalai

VIRGININIS KADAGYS – Juniperus virginiana L 
  
 
Tai visada žaliuojantis medis ar krūmas, užaugantis iki 15-30 m aukšcio. Kadagių gentyje ši rūšis užauga viena iš didžiausių. Savaime paplites didelėje Šiaurės Amerikos  dalyje. Šis kadagys pasižymi kūgio formos laja. Rudenį augalas pasipuošia melsvais  kankorėžiukais. 
Skaityti daugiau...
 
Biohumusas - unikalus gamtos produktas Spausdinti

Dar prieš kelerius metus laikytas madingu gamtai ir žmogui nekenkiantis gyvenimo būdas – ekologiškų buities priemonių, maisto produktų, žaliavų ir t. t. naudojimas – šiandien greičiausiai yra kiekvieno mūsų prioritetas. Išaugusią visuomenės atsakomybę gamtai ir sau aiškiai rodo ne tik televizijos reportažų ir straipsnių ekologijos temomis gausa, pakuočių su užrašu „Natūralus“ skaičius parduotuvių vitrinose - tai vis dažniau galima suprasti iš kintančių mūsų kasdienių įpročių: didėjančių reikalavimų maisto kokybei bei atsakingo požiūrio į mus supančią aplinką ir pan.

Klientų susidomėjimą valgomo maisto kokybe ir norą patiems atrasti ir patirti sodininkystės, daržininkystės ir gėlininkystės džiaugsmus pastebėjo ir UAB agrofirma „Sėklos“.

Skaityti daugiau...
 
Eleuterokokas (Eleutherococcus Maxim.) Spausdinti
VDU Botanikos skiltis: Mėnesio augalai

ELEUTEROKOKAS (Eleutherococcus Maxim.) 

Tai medžiai arba krūmai, priklausantys aralijiniu (Araliaceae Juss.) šeimai. Jų būna apie 30 rūšių, naturaliai paplitę P. ir R. Azijoje, Himalajuose. Lietuvoje auginamos tik kelios rušys. Žydi liepos gale – rugpjūtį ir net rugsėji. Žiedai rutuliškuose skėčiuose, kvapūs, juos mielai lanko bitės bei musės.
Skaityti daugiau...
 
Naujiena Lietuvoje - mini daržas Jūsų namuose Spausdinti
Mini daržas yra kompaktiškas ir patogus naudoti. Mini darže galima pasisodinti savidulkį agurką ar pomidorą. Na, o svogūnus, ridikėlius, salotas, bei įvairius prieskoninius augalus namuose galima auginti ištisus metus. 
 
 
 
Naudojimas: Mini daržas gali būti naudojamas eilę metų, jį galima pasistatyti  kambaryje, oranžerijoje, balkone ar lauke. 
Skaityti daugiau...
 
Prekybos augalų dauginamąja medžiaga aktualijos Spausdinti
Ilgėjant dienoms, nejučiomis kyla mintys apie artėjančio pavasario darbus, sėklos pirkimo ir sėjos rūpesčius. Jau nuo vasario suintensyvėja prekyba sėklomis. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) tikslas – užtikrinti, kad vartotojas įsigytų geros kokybės, privalomuosius reikalavimus atitinkančią dauginamąją medžiagą.
 
 
Dauginti sertifikuotą javų, sėklinių bulvių, runkelių, grikių sėklą, sertifikuotą ar komercinės kategorijos aliejinių ir pluoštinių, pašarinių augalų sėklą, sertifikuotą ar patvirtintą kaip standartinės kategorijos daržovių sėklą, sertifikuotą ar patvirtintą kaip CAC (Conformitas Agraria Communitatis) kategorijos
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA