LTkatalogas

Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Metas persodinti kambarinius augalus Spausdinti
Kambarinių augalų persodinimas – jų ilgaamžiškumo užtikrinimas
 
 
Kambariniai augalai mus džiugina ir šaltuoju metų laiku, kuomet mūsų akiai taip trūksta žalumos. Kad namų puošmena mūsų augalai būtų ne vienerius metus, baigiantis žiemai būtina jiems sudaryti sąlygas suvešėti šiltuoju metų laiku. Augalų persodinimas yra vienas iš būdų užtikrinti jų ilgaamžiškumą.
 
Persodinimo laikas
Skaityti daugiau...
 
Šilumos ir saulės trūkumas pavėlino sodininkystės sezoną Spausdinti
Netipiškai šaltas pavasaris, šiluma džiuginti pradėjęs tik pastarosiomis dienomis, gerokai pakoregavo sodininkų ir daržininkų įprastus planus. Paprastai lauko darbus pradedantys kovo mėnesio pabaigoje, panašu, kad šiais metais sodininkai į lauką darbus galės perkelti tik balandžio mėnesio antroje pusėje.
 
 

Nors tokio šalto kovo mėnesio nebuvo nuo 2002 m., o tokį vėsų ir žvarbų balandį pastarąjį kartą turėjome 2005 m., agrofirmos „Sėklos“ specialistai neskuba dramatizuoti situacijos. Pasak Daržovių sėklų produkto vadovės Jolitos Grigienės, vertinant iš lauko darbų perspektyvos, pavasaris vėluoja nei daug, nei mažai – apie dvi savaites.
Skaityti daugiau...
 
Sodininkystės sezono pradžią skelbia „Žaliojo centro“ atidarymas Spausdinti
Artėjant pavasariui ir ruošiantis naujam sodo darbų sezonui lankytojus į didįjį atidarymą šeštadienį Vilniuje kviečia naujas sodo centras „Žaliasis centras“. 
 
 
 
Vasario 23 d., šeštadienį, sodininkystės ir daržininkystės entuziastai ir ne tik kviečiami apsilankyti naujajame sodo centre, kuriame pirkėjams bus pasiūlytas itin platus ir įvairiapusiškas prekių asortimentas. Įrengiant parduotuvę jos erdvės buvo suplanuotos taip, kad apsipirkimo procesas būtų kuo malonesnis ir lengvesnis. 
Skaityti daugiau...
 
Prieš žemės ūkio darbus pasiskiepykite nuo stabligės Spausdinti
Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad netrukus prasidės intensyvūs žemės ūkio darbai, kartu su jais padidės grėsmė užsikrėsti pavojinga liga – stablige. Šios ligos sukėlėjai yra plačiai paplitę gamtoje. Jie randami daugelio žinduolių, tarp jų ir žmogaus, žarnyne, su išmatomis patenka į dirvožemį ir jame sporų pavidalu gali išbūti gyvybingi ilgą laiką.
 
 
Stabligė yra ūmi užkrečiamoji liga, kurią sukelia bakterija Clostridium tetani. Ši bakterija gamina sporas, kurios yra labai atsparios išdžiūvimui, aukštai ir žemai temperatūrai. Apsaugotos nuo tiesioginės ultravioletinės radiacijos (saulės šviesos) sporos išlieka gyvybingos nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Šia pavojinga liga susergama, kai ligos sukėlėjas ar jo sporos patenka į žaizdą, ypač į dirvožemiu užterštas gilias durtines žaizdas. 
Skaityti daugiau...
 
Ką turi žinoti mėgstantys grybauti Spausdinti
Rudeniui įsibėgėjant visi stengiamės susirinkti kuo daugiau gamtos gėrybių. Neretas patraukiame ir į miškus grybauti. Visgi Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Didžiokienė perspėja – atsargiai su nežinomais grybais, galite apsinuodyti. 
 
 
Sveikatos problemų gali sukelti tiek valgomi, tiek nuodingi grybai.
Pirmuoju atveju negalavimai yra susiję su virškinimo sutrikimais. Kadangi grybai yra sunkiai virškinamas maistas, žmonės, turintys jautresnę virškinimo sistemą, gali skųstis sunkumu skrandyje, pykinimu, vėmimu ir viduriavimu. Tačiau šie, per keletą valandų po grybų valgymo atsiradę simptomai, neretai praeina savaime per 2-4 valandas.
Skaityti daugiau...
 
UAB agrofirma SĖKLOS kantriai skinasi kelią į Švedijos rinką Spausdinti
UAB agrofirma „Sėklos“ tęsia plėtrą užsienio rinkose – spalį pasirašyta atstovavimo sutartis su Švedijos įmone „Minda Garden AB“. Agrofirma siekia tapti paklausiu sėklų tiekėju visoje Švedijoje.
 
 
 
Įmonė vykdydama eksporto plėtros planus jau antrus metus iš eilės dalyvauja Švedijos parodose. Pernai tai buvo paroda-mugė „Nordic Gardens 2011“. Šios parodos lankytojai, sodo prekių parduotuvių klientai labai domėjosi agrofirmos sėklomis, ypač retų veislių. „Tikime, kad vieną dieną jie galės rasti mūsų supakuotų sėklų visoje Švedijoje“, – savo lūkesčiais dalijosi UAB agrofirmos „Sėklos“ eksporto plėtros vadovė Rasa Kaktytė. 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA