LTkatalogas

Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Šiltnamiai ir jų privalumai Spausdinti
Geri šiltnamiai – privalumas kiekvieno žmogaus sodui. Tik jų dėka šiandien galime išsiauginti geidžiamų vaisių ir daržovių derlių, užauginti įvairių rūšių gėles ir kitus tradicinius augalus. Natūralius produktus siekia užsiauginti kiekvienas, juk tai nepaprastas vitaminų ir gausių mineralų šaltinis. Keista, tačiau tik patys užsiauginę produktą, žinosime ką iš tikrųjų valgome.
 
 
 
Dėka pažangių naujovių, šiltnamį gali įsigyti kiekvienas, savo nuosavą darželį turintis, gyventojas. 
Skaityti daugiau...
 
Sėklos profesionalams ir mėgėjams Spausdinti
UAB "Sėkluva" įsteigta 1998 m. Ji palaiko prekybinius ryšius su keliolika Europos Sąjungos šalių firmų. Daržininkams profesionalams skirtas sėklas atsiveža iš Olandijos firmos "Rijk Zwaan" ir Prancūzijos firmos "Clause". Užsienio firmos šias sėklas parduoda tik dideliais kiekiais.
 
 
 
UAB "Sėkluva" dalį tokių sėklų suberia į mažesnes pakuotes, todėl reikiamą jų kiekį už prieinamą kainą gali nusipirkti ne tik auginantys daržoves pardavimui, bet ir mažų sklypelių savininkai. Į mažus pakelius fasuojamos ir Olandijos firmų "Bejo Zaden" ir "Semenis" keleto hibridų sėklos.
Skaityti daugiau...
 
Energiniai augalai padeda spręsti aplinkosaugos problemas Spausdinti
Žmonijos energijos poreikiai sparčiai auga. Jiems tenkinti ilgą laiką pakako akmens anglies, naftos ir gamtinių dujų išteklių, tačiau šiems senkant mokslininkai ir visuomenė vis labiau atsigręžia į alternatyvius, atsinaujinančius energijos šaltinius. Vienas jų – biomasė, kuri gali būti gaunama iš energinių augalų, tokių kaip kanapės, sidos, pluoštinės dilgelės, drambliažolės, garstyčios, rapsai, cukriniai runkeliai, javai, žilvičiai, paprastosios šunažolės, nendriniai eraičinai ir daugelio kitų. Mokslininkai atlieka įvairius tyrimus ir ieško efektyviausių būdų panaudoti energiją iš šių augalų. 
 
 
„Augalai – vienas svarbių mūsų šalies išteklių, tačiau kol kas jų potencialas energijos poreikiams tenkinti išnaudojamas nepakankamai efektyviai, – pasakoja Vitalija Petrauskaitė, VDU Kauno botanikos sodo Edukacijos ir rekreacijos sektoriaus vedėja. 
Skaityti daugiau...
 
Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) Spausdinti
Zamiokulkas arba (pinigų medelis) - aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. 
 
 
Tai Pietų Afrikos augalas, kuris gamtoje dažniausiai auga sausose vietovėse ir dažnai laikomas sukulentu. Po žeme zamiokulkas užaugina stambius šakniagumbius, kuriuose kaupia vandenį. Auga lėtai, todėl dideli augalai brangūs ir labai vertingi. Žydi tik gerai subrendę. Žiedai neišvaizdūs, kaip ir daugumos aroninių šeimos augalų. Tai nedidelė burbuolė su papėdlapiu.
Skaityti daugiau...
 
Paukščių lesinimas žiemą Spausdinti

Jei norite į savo įrengtas lesyklas privilioti kuo daugiau ir kuo įvairesnių paukščių, neužtenka pagaminti lesyklas ir jas iškelti tinkamose vietose. Būtina parinkti ir kuo įvairesnį lesalą. Kuo platesnį asortimentą pasiūlysite, tuo sveikiau bus patiems paukščiams, o jūs sulauksite didesnės paukščių įvairovės. 


Vienas iš prieinamiausių lesintojams ir daugelio paukščių mėgstamiausias lesalas yra nelukštentos saulėgrąžos. Saulėgrąžose yra gausu riebalų, tad jos yra labai svarbus energijos šaltinis smulkiems paukščiams.

Skaityti daugiau...
 
Bulvių auginimo patarimai jūsų lauke Spausdinti
DIRVOŽEMIS.  Bulvės mėgsta lengvesnį, gerai aprūpintą drėgme, žemo humusingumo, be mėšlo bei komposto dirvožemį. Šiame lauke bulvės turi būti augintos ne mažiau kaip prieš 4 metus.
 
 

SĖKLA. Sodinti tik specialiai išaugintą ir sertifikuotą bulvių sėklą. Išauginta savo ūkyje iš maistinių bulvių sėkla derlių gali sumažinti net iki 50%, prarandama derliaus kokybė.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA