LTkatalogas

Reklaminis skydelis
Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Energiniai augalai padeda spręsti aplinkosaugos problemas Spausdinti
Žmonijos energijos poreikiai sparčiai auga. Jiems tenkinti ilgą laiką pakako akmens anglies, naftos ir gamtinių dujų išteklių, tačiau šiems senkant mokslininkai ir visuomenė vis labiau atsigręžia į alternatyvius, atsinaujinančius energijos šaltinius. Vienas jų – biomasė, kuri gali būti gaunama iš energinių augalų, tokių kaip kanapės, sidos, pluoštinės dilgelės, drambliažolės, garstyčios, rapsai, cukriniai runkeliai, javai, žilvičiai, paprastosios šunažolės, nendriniai eraičinai ir daugelio kitų. Mokslininkai atlieka įvairius tyrimus ir ieško efektyviausių būdų panaudoti energiją iš šių augalų. 
 
 
„Augalai – vienas svarbių mūsų šalies išteklių, tačiau kol kas jų potencialas energijos poreikiams tenkinti išnaudojamas nepakankamai efektyviai, – pasakoja Vitalija Petrauskaitė, VDU Kauno botanikos sodo Edukacijos ir rekreacijos sektoriaus vedėja. 
Skaityti daugiau...
 
Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) Spausdinti
Zamiokulkas arba (pinigų medelis) - aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. 
 
 
Tai Pietų Afrikos augalas, kuris gamtoje dažniausiai auga sausose vietovėse ir dažnai laikomas sukulentu. Po žeme zamiokulkas užaugina stambius šakniagumbius, kuriuose kaupia vandenį. Auga lėtai, todėl dideli augalai brangūs ir labai vertingi. Žydi tik gerai subrendę. Žiedai neišvaizdūs, kaip ir daugumos aroninių šeimos augalų. Tai nedidelė burbuolė su papėdlapiu.
Skaityti daugiau...
 
Paukščių lesinimas žiemą Spausdinti

Jei norite į savo įrengtas lesyklas privilioti kuo daugiau ir kuo įvairesnių paukščių, neužtenka pagaminti lesyklas ir jas iškelti tinkamose vietose. Būtina parinkti ir kuo įvairesnį lesalą. Kuo platesnį asortimentą pasiūlysite, tuo sveikiau bus patiems paukščiams, o jūs sulauksite didesnės paukščių įvairovės. 


Vienas iš prieinamiausių lesintojams ir daugelio paukščių mėgstamiausias lesalas yra nelukštentos saulėgrąžos. Saulėgrąžose yra gausu riebalų, tad jos yra labai svarbus energijos šaltinis smulkiems paukščiams.

Skaityti daugiau...
 
Bulvių auginimo patarimai jūsų lauke Spausdinti
DIRVOŽEMIS.  Bulvės mėgsta lengvesnį, gerai aprūpintą drėgme, žemo humusingumo, be mėšlo bei komposto dirvožemį. Šiame lauke bulvės turi būti augintos ne mažiau kaip prieš 4 metus.
 
 

SĖKLA. Sodinti tik specialiai išaugintą ir sertifikuotą bulvių sėklą. Išauginta savo ūkyje iš maistinių bulvių sėkla derlių gali sumažinti net iki 50%, prarandama derliaus kokybė.
Skaityti daugiau...
 
Metas persodinti kambarinius augalus Spausdinti
Kambarinių augalų persodinimas – jų ilgaamžiškumo užtikrinimas
 
 
Kambariniai augalai mus džiugina ir šaltuoju metų laiku, kuomet mūsų akiai taip trūksta žalumos. Kad namų puošmena mūsų augalai būtų ne vienerius metus, baigiantis žiemai būtina jiems sudaryti sąlygas suvešėti šiltuoju metų laiku. Augalų persodinimas yra vienas iš būdų užtikrinti jų ilgaamžiškumą.
 
Persodinimo laikas
Skaityti daugiau...
 
Šilumos ir saulės trūkumas pavėlino sodininkystės sezoną Spausdinti
Netipiškai šaltas pavasaris, šiluma džiuginti pradėjęs tik pastarosiomis dienomis, gerokai pakoregavo sodininkų ir daržininkų įprastus planus. Paprastai lauko darbus pradedantys kovo mėnesio pabaigoje, panašu, kad šiais metais sodininkai į lauką darbus galės perkelti tik balandžio mėnesio antroje pusėje.
 
 

Nors tokio šalto kovo mėnesio nebuvo nuo 2002 m., o tokį vėsų ir žvarbų balandį pastarąjį kartą turėjome 2005 m., agrofirmos „Sėklos“ specialistai neskuba dramatizuoti situacijos. Pasak Daržovių sėklų produkto vadovės Jolitos Grigienės, vertinant iš lauko darbų perspektyvos, pavasaris vėluoja nei daug, nei mažai – apie dvi savaites.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis