LTkatalogas

Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Ekologiškas daržoves auginkime patys Spausdinti

Šiandieniniame pasaulyje dirbami žemės plotai nuolat mažėja. Juos užgožia besiplečiantys miestai, keliai, pramonės centrai. Dėl gyventojų populiacijos ir jų maisto poreikių augimo, žemės ūkio produktų gamybą tenka intensyviai didinti,  naudojant jau turimus žemės plotus.

 

Bet ar galima užauginti sveikas daržoves didžiuliuose plotuose, kurie ribojasi su greitkeliais, gyvulių fermomis, ar didelėmis gamybos įmonėmis?  Juk ne paslaptis, kad didesnė dauguma žemės ūkio produkcijos užauginama trąšų dėka. Taip auginamos daržovės būna beskonės, jose susikaupę nitratai kenkia žmogaus sveikatai.

Skaityti daugiau...
 
Šiaudų granulės: šiaudų granulių gamyba biokurui Spausdinti
Šiaudų granulės kurui – alternatyvus energijos šaltinis. Šiaudų granulės, ekologiškas kuras jūsų namams apšildyti. Granulėms pagaminti naudojami 100 % natūralūs šiaudai/šienas be jokių cheminių junginių. Sudegus granulėms lieka nedidelis kiekis švarių pelenų. Jie puikiai tinka kaip ekologiška trąša ūkininkavimui.
 
 

Kaip gaminamos šiaudų granulės. Šiaudai susmulkinami, paskui jis malami. Paruošta žaliava patenka į granuliatorius, ten vyksta šiaudo suspaudimo procesas, kurio metu išgaruoja visa šiaudo drėgmė. Suspaustos granulės šaldytuve atvėsinamos ir supilamos į maišus.  
Skaityti daugiau...
 
Botanikos sode pražydo magnolijos Spausdinti
VDU Kauno botanikos sodo medelyne nuostabiais žiedais pražydo Magnolija 'Suzan'
 
 
 
Atvykite į mūsų medelyną pasigėrėti dideliais, gausiais ir nuostabiais jos žiedais! Medelyne taip pat galima įsigyti įvairių dekoratyvinių medelių ir krūmų sodinukų, kurie visi yra užauginti pas mus ir yra atsparūs lietuviškos žiemos sąlygoms.
Skaityti daugiau...
 
Vasaros desertas – uogos Spausdinti
Mėgautis šviežiomis uogomis, o ypač iš savo daržo – didelis malonumas. Visi gerai žinome bei vertiname šiuos puikius maisto produktus, išsiskiriančius savo skoninėmis savybėmis bei maistine verte. Uogose nemažai vitaminų (A, E, B grupės, PP, C), mineralinių medžiagų (natrio, magnio, fosforo, kalio, kalcio, geležies, cinko, jodo), skaidulinių medžiagų, daug celiuliozės ir pektino.
 
 

Tačiau nepaisant uogų teikiamos naudos, būtina žinoti ir apie gresiančius pavojus, kurie gali tykoti tiek pirktose, tiek pačių soduose bei daržuose užaugintose gėrybėse, bei žinoti galimybes kaip šių grėsmių išvengti.
Skaityti daugiau...
 
Augalų įvairovė: vietos ir svetimšaliai, nykstantys ir kitus naikinantys Spausdinti
Pamažu besiskverbianti žaluma daugeliui džiugina akį. Vėlyvą pavasarį ar vasarą pievose, soduose ar miškuose tik spėk dairytis ir skaičiuoti skirtingas augalų rūšis. Tarp jų ne tik lietuviški, bet ir atsivežti iš kitų kraštų, ne tik gerai prisitaikę ir plintantys, bet ir nykstantys, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Pastariesiems augalams priskiriama plačialapė klumpaitė (Cypripedium calceolus), baltijinė gegūnė (Dactylorhiza baltica), pievinis šalavijas (Salvia pratensis), melsvasis gencijonas (Gentiana cruciata) ir kiti.
 
 
„Augalai nyksta dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, plačialapė klumpaitė sunkiai dauginasi, tačiau daugiausiai įtakos jų išlikimui turi žmogaus veikla. Tarkime, iškirtus lapuočių mišką ir jame įveisus spygliuočius, žus daugelis jo augalų. 
Skaityti daugiau...
 
Šiltnamiai ir jų privalumai Spausdinti
Geri šiltnamiai – privalumas kiekvieno žmogaus sodui. Tik jų dėka šiandien galime išsiauginti geidžiamų vaisių ir daržovių derlių, užauginti įvairių rūšių gėles ir kitus tradicinius augalus. Natūralius produktus siekia užsiauginti kiekvienas, juk tai nepaprastas vitaminų ir gausių mineralų šaltinis. Keista, tačiau tik patys užsiauginę produktą, žinosime ką iš tikrųjų valgome.
 
 
 
Dėka pažangių naujovių, šiltnamį gali įsigyti kiekvienas, savo nuosavą darželį turintis, gyventojas. 
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA