LTkatalogas

Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
KALĖDOS Spausdinti

Kalėdos - didžiausia metų šventė, skirta Kristaus gimimui prisiminti. Pas mus, Lietuvoje, kaip ir kituose kraštuose, kalėdos prasideda gruodžio 25 dieną. Tai senoji Saulės grįžimo šventė, žiemos tamsybių nugalėjimo triumfas. Gimė pasaulio Išganytojas. Baigėsi pasnikas.

Stalas dengiamas sniego baltumo staltiese, jo viduryje dedamas vainikas iš eglišakių. Šalia statoma žvakidė su žvakėmis.

Skaityti daugiau...
 
Lapkričio 1-oji - Vėlinės Spausdinti

Žmonės panašūs į gamtą: gimsta,subręsta, pasensta ir miršta. Todėl prasminga, kad vėlinės švenčiamos rudenį. Vėlinių naktį visos kapinės skęsta žvakių šviesoje. Ugnis simbolizuoja dvasios ir gyvos širdies, dviejų pasaulių- gyvųjų ir mirusiųjų- amžiną ryšį. Aplankytos, mūsų maldomis, bei žvakių šviesos liepsna sušildytos, vėlės nurimsta.


Vėlinės švenčiamos visoje Lietuvoje. Lapkričio 1-oji minima kaip visų šventųjų diena. Šią dieną žmonės eina pasimelsti į bažnyčią, už mirusiuosius aukojamos mišios. O lapkričio 2-oji laikoma mirusiųjų pagerbimo diena.

Skaityti daugiau...
 
ADVENTAS Spausdinti

Adventas - tai iš lotynų kalbos kilęs žodis, kuris reiškia atėjimą, o kartu tai ir šv. Kalėdų laukimas, rimties ir apmąstymų metas. Jis prasideda nuo šv. Andriejaus dienos (Lapkričio 30-osios) ir tęsiasi iki pat Kalėdų.

Paskutinė Advento diena - Kūčios. Jos esti prieš šv. Kalėdas - gruodžio mėnesio 24-ąją dieną. Lietuviai – tauta, išlaikiusi savo tradicijas, kurios glaudžiai susijusios su krikščioniškuoju tikėjimu. Krikščionybė saulės grįžimo laukimą sutapatino su adventu.

Skaityti daugiau...
 
Tėvo diena Spausdinti

Pirmasis birželio mėnesio sekmadienis daugelyje pasaulio šalių yra skirtas tėvui pagerbti. Katalikų bažnyčia nuo senų laikų šią vasaros dieną paminėdavo šeimos tėvus.

Motina ir tėvas - du šeimos ramsčiai, būtini šeimos darnai. Tokia diena reikalinga ne tik tėvams, bet ir vaikams. Tai puiki proga vėl susitaikyti ir daugiau nesipykti, jei jūsų santykiuose atsirado kokių debesėlių. Tai pakankamai jauna ir nauja šventė Lietuvoje kaip ir Motinos diena. Šį sekmadienį yra priimta rodyti didesnį dėmesį tėvui, išsakyti jam padėkos ir meilės žodžius, pasveikinti su nedidelėmis dovanėlėmis ar gėlėmis.

Skaityti daugiau...
 
Liepos 26 d. - Oninės Spausdinti

Nespėjai nė mirktelėti, o jau ir liepos 26-oji. Pagal pavadinimą, šv. Ona yra švč. Mergelės Marijos motina. Mūsuose dar daug Onų ir Onučių.

Tai prinokimo šventė, kada prisirpsta uogos, galima prisikasti šviežių bulvių ar išsikepti duonos iš naujo rugių derliaus. Jei metai pasitaikydavo geri, tuomet ir rugiapjūtė baigdavosi.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Sekantis > Paskutinis >>

REKLAMA