LTkatalogas

Šiaudų granulės, ekologiškas kuras jūsų namams apšildyti. Spausdinti
Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Šiaudų granulės kurui – alternatyvus energijos šaltinis. Granulėms pagaminti naudojami 100 % natūralūs šiaudai/šienas be jokių cheminių junginių. Sudegus granulėms lieka nedidelis kiekis švarių pelenų. Jie puikiai tinka kaip ekologiška trąša ūkininkavimui.
 
 

Kaip gaminamos šiaudų granulės. Šiaudai susmulkinami, paskui jis malami. Paruošta žaliava patenka į granuliatorius, ten vyksta šiaudo suspaudimo procesas, kurio metu išgaruoja visa šiaudo drėgmė. Suspaustos granulės šaldytuve atvėsinamos ir supilamos į maišus.  
 
Šiaudų granulių savybės:
Šiaudų granulių kaitrumas prilygsta malkoms. 
Kaloringumas 14-15 MJ/kg.
Diametras 8-10 mm.
Tankis 600 kg/kūb.m.
Pelenų kiekis 3,3-3,95 %.
 
 Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) Šilumos ir biotechnologijų inžinerijos katedroje atlikus tyrimus, ­nustatyta, kad šiaudų aukštutinė degimo šiluma, priklausomai nuo jų rūšies, yra 16,8–18,3, o medienos – 20,5–23,1 MJ/kg. 
 Vokietijos agentūros „Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe“ pateiktais duomenimis, vidutinis 15 proc. drėgnio augalinės biomasės – eraičinų, grūdų, drambliažolių, tarp jų ir šiaudų, šilumingumas svyruoja nuo 13,6 iki 14,6 MJ/kg, o tokio pat drėgnio medžių vidutinis šilumingumas yra 15,6 MJ/kg.

Šiaudų granulėmis prekiauja ŽŪB "MISINGIS". Bendrovė tai pat gamina šienainį (šienainio gamyba rulonuose), bei teikia kitas žemės ūkio paslaugas.
 
Kontaktai:
Tel. 8 458 62810
Mob. 8 685 86305
Elp.: misingis@zebra.lt
 
Daugiau informacijos apie bendrovę rasite čia 
 

REKLAMA