LTkatalogas

Saulėgražų daigai - vitaminų bomba Spausdinti
Apželdinimas, aplinkotvarka, sodybų gerbūvis
Atėjus pavasariui, taip reikalingų žmogaus organizmui vitaminų, galime gauti iš įvairių augalų sėklų daigų. Saulėgrąžų daigai yra vieni vertingiausių, jie turi daug A, C, K, bei B grupės vit­a­m­inų, cinko, bei Alfa-linoleno rūgšties.
 
 

Kaip sudaiginti saulėgrąžas ? 
Norimą kiekį saulėgrąžų supilame į litrinį stiklainį užpilame vandeniu ir paliekame per naktį (mirkome apie 12 val.). Saulėgrąžos turi būti nekepintos, būtinai su lukštais, geriausia pirkti sveriamas.
 
Saulėgrąžų daiginimas:
Išmirkytas saulėgrąžas nuplauname švariu vandeniu ir daiginame jas apie tris dienas (daiginame 30-36 val.), kas rytą perplaudami švariu vandeniu, kol iš sėklų prasikals maži daigeliai.

Saulėgrąžų sėjimas:
Į pasiruoštus indelius 2-5 cm storio sluoksniu pilame žemę ir stipriai suspaudžiame. Žemės kiekis priklauso nuo indelio aukščio, mes naudojome vienkartinius indelius su dangteliais. Geriausiai tinka jau paruošta žemė skirta daigams, ją galite nusipirkti parduotuvėse. Tada saulėgrąžas supilame ant žemės paviršiaus, gan tankiai paskirstome vientisu sluoksniu, po to gausiai palaistome. 
 
 
 

Saulėgrąžų slėgimas:
Dėžutes ar padėklus su saulėgrąžomis sudedame vienas ant kito ir prislėgiame svarmeniu (knygomis ar kt.). Prislėgtas saulėgrąžas laikome 3-4 paras tamsioje vietoje. Jei mažokai drėgmės, galite palaistyti. 
Kodėl reikia slėgti? Prislėgtos saulėgrąžos daug tvirčiau suleidžia šaknis į žemę. Tada daigeliai būna tvirtesni, sultingesni, bei greičiau numeta lukštus.

Saulėgrąžų daigų naudojimas:
Išdygus daigeliams, padėklus su saulėgrąžomis perkelkite ant palangės ar pastatykite kitoje šviesioje vietoje, juos reikia nuolat palaistyti. Valgyti galėsite, kai daigeliai bus ne mažesni nei 5 centimetrų. Daigelius nukirpkite žirklėmis, ar nupjaukite peiliu, prieš vartodami nuplaukite.
 
Saulėgrąžų daigus galima dėti į salotas, ant sumuštinių, valgyti vienus ar naudoti žaliųjų kokteilių gamybai. Skanaus.
 
 
LTapzeldinimas.lt 
 

REKLAMA